Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14 березня 2023 року (09:15)Справа № 280/525/23 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді КалашникЮ.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
19.01.2023 через підсистему «Електронний суд» до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі відповідач), в якій позивач просить:
визнати протиправними дії відповідача щодо обчислення розміру пенсії позивача з 18.09.2021 в частині зарахування стажу за період з 09.12.1991 по 12.03.2003;
зобов`язати відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії із зарахуванням періоду її роботи з 09.12.1991 по 09.01.1994 та з 01.06.1996 по 12.03.2003 за виключенням періоду перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у подвійному розмірі згідно із ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з часу призначення пенсії із урахуванням різниці, що вже була виплачена.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2022 у справі 280/11250/21, позивачу призначено пенсію з 18.09.2021, однак при обчислені розміру пенсії позивача відповідачем не зараховано період роботи з 09.12.1991 по 12.03.2003 до загального стажу у подвійному розмірі відповідно до ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення». На звернення позивача, відповідачем повідомлено, що для зарахування періоду роботи в інфекційній лікарні з 09.12.1991 по 12.03.2003 до загального стажу у подвійному розмірі їй необхідно надати довідку про незнаходження у цей період у відпустці по догляду за дитиною та без збереження заробітної плати, після чого розмір її пенсії буде перераховано з дати призначення. Відповідну довідку КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР від 20.10.2022 №378 позивач подала 20.10.2022, тобто менше ніж через місяць після призначення їй пенсії за рішенням суду, проте перерахунок розміру її пенсії відповідач провів не з часу призначення пенсії, а з 01.11.2022. Зауважує, що при призначенні пенсії на виконання рішення суду, відповідач не повідомив позивача про необхідність подання довідки у встановленому чинним законодавством порядку, а саме шляхом направлення повідомлення про необхідність подання додаткових документів згідно із п. 1.9 Розділу І Порядку №22-1. Відмова відповідача у зарахуванні спірного стажу у подвійному розмірі з часу призначення пенсії несумісна з принципами верховенства права та належного урядування, оскільки саме відповідач не дотримався правил надання адміністративних послуг, встановлених чинним законодавством. Просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Ухвалою суду від 24.01.2023 відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
09.02.2023 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.№6174), в якому зазначає, що 24.09.2021 позивач звернулась до ГУ ПФУ в Запорізькій області із заявою про призначення пенсії за віком. Рішенням територіального органу Пенсійного фонду України, яке скасоване рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2022 у справі № 280/11250/21, відмовлено у призначенні пенсії. На виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2022 у справі № 280/11250/21, ОСОБА_1 з 18.09.2021 призначена пенсія за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». На особистому прийомі 30.09.2022, ОСОБА_1 надана консультація, що для розрахунку стажу у подвійному розмірі за період роботи в закладах і установах перелічених у статті 60 Закону №1788-XII, необхідно надати довідку про період роботи в закладі з обов`язковим зазначенням про перебування/не перебування у відпустках без збереження заробітної плати та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Після надання 20.10.2022 позивачем заяви про перерахунок пенсії та довідки від 20.10.2022 № 378, яка видана КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ОСОБА_1 відповідно до частини 4 статті 45 Закону №1058 з 01.11.2022 проведений перерахунок пенсії щодо розрахунку страхового стажу з урахуванням вимог статті 60 Закону №1788-XII. До страхового стажу у подвійному розмірі зараховані періоди роботи, крім періоду перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 10.01.1994 по 31.05.1996. Проведення перерахунку пенсії позивача з 01.11.2022 відповідає вимогам п.1.8 Порядку №22-1, яким передбачено, що днем звернення за перерахунком пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами (у разі подання заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія - дата реєстрації заяви зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів). Таким чином, позовна вимога про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії не підлягає задоволенню. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Згідно зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.
Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.
На виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2022 у справі №280/11250/21, яке набрало законної сили 18.07.2022, ОСОБА_1 з 18.09.2021 призначена пенсія за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Листом від 22.09.2022 №10101-10158/Б-02/8-0800/22 відповідач повідомив про виконання рішення суду, призначення пенсії та нарахування заборгованості з 18.09.2021 по 31.10.2022, яка буде виплачена у жовтні 2022 року, одночасно надавши копії розрахунків розміру пенсії, зокрема розрахунку стажу.
Із змісту розрахунку стажу позивачу стало відомо, що при обчислені розміру пенсії, відповідачем не зараховано періоду роботи з 09.12.1991 по 12.03.2003 до загального стажу у подвійному розмірі відповідно до ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
В подальшому, позивач звернулась до відповідача за роз`ясненнями, де їй було усно повідомлено, що для зарахування періоду роботи в інфекційній лікарні з 09.12.1991 по 12.03.2003 до загального стажу у подвійному розмірі їй необхідно надати довідку про незнаходження у цей період у відпустці по догляду за дитиною та без збереження заробітної плати.
20.10.2022 позивачем до ГУ ПФУ в Запорізькій області надано довідку КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР від 20.10.2022 №378 від 20.10.2022 разом із заявою про перерахунок пенсії.
Відповідачем період роботи позивача з 09.12.1991 по 12.03.2003 зараховано до страхового стажу у подвійному розмірі відповідно до ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за виключенням періоду перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 10.01.1994 по 31.05.199, та проведено перерахунок пенсії з 01.11.2022, про що свідчить рішення №083950010938 від 24.10.2022.
Листом від 23.12.2022 №0800-0209-8/54407 відповідач повідомив, що на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2022 у справі №280/11250/21 та на підставі документів наданих на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України разом з особистою заявою від 24.09.2021, ОСОБА_1 з 18.09.2021 призначена пенсія за віком відповідно до ст. 26 Закону України Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». На особистому прийомі 30.09.2022, ОСОБА_2 була надана консультація, що для розрахунку стажу у подвійному розмірі за період роботи в закладах і установах перелічених у ст. 60 Закону №1788-ХІІ, необхідно надати довідку про період роботи в закладі з обов`язковим зазначенням про перебування/не перебування у відпустках без збереження заробітної плати та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. На підставі особистої заяви від 20.10.2022 та довідки від 20.10.2022 № 378, виданої КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ОСОБА_2 відповідно до ч.4 ст.45 Закону № 1058 з 01.11.2022 був проведений перерахунок пенсії щодо розрахунку страхового стажу з урахуванням вимог ст. 60 Закону 1788-ХІІ. До страхового стажу у подвійному розмірі були зараховані періоди роботи, крім періоду перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 10.01.1994 по 31.05.1996. Стосовно витребування додаткових документів для призначення пенсії повідомляємо, що пунктом 3.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1) передбачено, що орган, що призначає пенсію надає зокрема, допомогу особам щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії. Додатково зазначаємо, що ОСОБА_1 із заявою про допомогу про витребування відсутніх документів для призначення пенсії до відділу обслуговування громадян №6 (сервісного центру) не зверталась.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо обчислення розміру пенсії позивача з 18.09.2021 в частині зарахування стажу за період з 09.12.1991 по 12.03.2003 та нездійснення перерахунку пенсії з часу призначення пенсії, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Частиною 2 статті 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон України №1058-IV).
Згідно з частиною першою статті 44 Закону України №1058-IV, призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
У частині першій статті 45 Закону України №1058-IV встановлено, що за загальним правилом пенсія призначається з дня звернення за пенсією.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 № 13-1 (тут і надалі - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 1.8 розділу I Порядку №22-1 передбачено, що звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
Як встановлено судом, на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2022 у справі №280/11250/21, позивачу у вересні 2022 року призначено пенсію за віком з 18.09.2021. При цьому, відповідачем не зараховано періоду її роботи з 09.12.1991 по 12.03.2003 до загального стажу у подвійному розмірі відповідно до ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров`я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров`я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров`я, а також у закладах з надання психіатричної допомоги зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
Згідно із ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка.
Трудова книжка ОСОБА_1 НОМЕР_1 надавалась відповідачу при зверненні за призначенням пенсії 24.09.2021 та містить записи №10-14 про її роботу у Запорізькому міському діагностичному Центрі СНІД.
Подання довідок про те, що особа не перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та в додатковій відпустці до досягнення дитиною віку 6 років не передбачено Порядком №22-1, а відтак ОСОБА_1 не могла знати про необхідність подання такої довідки.
Разом з цим, відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 64 Закону України №1058-IV, територіальні органи Пенсійного фонду України мають право отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов`язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України; проводити планові та позапланові перевірки у порядку, передбаченому законом.
Отже, у разі виявлення будь-яких сумнівів щодо наявності у позивача права на подвійне зарахування стажу, або для встановлення наявності та/чи періодів відпусток, відповідач, виходячи із принципу належного урядування мав самостійно отримати будь-які необхідні документи або інформацію.
В абзаці четвертому пункту 1.9 Порядку №22-1, передбачено, що у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через вебпортал таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача вебпорталу). Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата реєстрації заяви на вебпорталі.
Суд звертає увагу на те, що відповідач не повідомляв письмово позивача про те, які документи необхідно подати додатково, що свідчить про подачу ним всіх необхідних документів для призначення пенсії. Додатковим підтвердженням цього є відсутність відповідного запису в заяві про призначення пенсії.
В подальшому, 20.10.2022 КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР видано довідку №378 про період роботи ОСОБА_1 з 09.12.1991 по 12.03.2003 із зазначенням відомостей про перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (а.с.53).
Натомість відповідач перерахував пенсію з урахуванням цієї довідки лише з 01.11.2022, а не з моменту призначення пенсії.
Поряд з цим, згідно з абзацом п`ятим пункту 1.9 розділу ІІ Порядку №22-1, якщо наявних документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
З аналізу наведеного положення можна сформувати однозначний висновок про те, що у пенсійного органу виключається обов`язок здійснити перерахунок пенсії з дати її призначення лише у тому разі, якщо додаткові документи подані пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання. Тобто, обов`язковою умовою для застосування цього правила є попереднє повідомлення пенсійного органу заявника про необхідність подання додаткових документів.
Таким чином, враховуючи вищенаведений висновок про неповідомлення відповідачем позивача про необхідність подання додаткових документів, суд критично оцінює доводи відповідача щодо відсутності підстав, для проведення перерахунку пенсії позивача з дати її призначення та застосування строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Частиною другою статті 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Закон України «Про судоустрій і статус суддів» встановлює, що правосуддя в Україні функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Так, відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції: кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Юридична природа соціальних виплат, в тому числі пенсій, розглядається не лише з позицій права власності, але й пов`язує з ними принцип захисту законних очікувань (reasonable expectations) та принцип правової визначеності (legal certainty), що є невід`ємними елементами принципу правової держави (Rechtstaat) та верховенства права:
Справа Суханов та Ільченко проти України (Заява № 68385/10 та № 71378/10) - якщо суть вимоги особи пов`язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має законне сподівання, якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є чинний Закон, який передбачає таке право, або є усталена практика національних судів, якою підтверджується його існування (пункт 35).
Таким чином, суд дійшов висновку про протиправність не здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача, з дати призначення пенсії, тобто з 18.09.2021.
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити шляхом визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Запорозькій області щодо обчислення розміру пенсії ОСОБА_1 з 18.09.2021 в частині зарахування стажу за період з 09.12.1991 по 12.03.2003 та зобов`язання ГУ ПФУ в Запорозькій області здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії із зарахуванням періоду її роботи з 09.12.1991 по 09.01.1994 та з 01.06.1996 по 12.03.2003 за виключенням періоду перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у подвійному розмірі згідно із ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з часу призначення пенсії, а саме, - з 18.09.2021.
Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України). Оскільки суб`єктом владних повноважень у справі було ГУ ПФУ в Запорізькій області, то з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені позивачу судові витрати, документально підтверджені у сумі 1073,60 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорозькій області щодо обчислення розміру пенсії ОСОБА_1 з 18.09.2021 в частині зарахування стажу за період з 09.12.1991 по 12.03.2003.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорозькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії із зарахуванням періоду її роботи з 09.12.1991 по 09.01.1994 та з 01.06.1996 по 12.03.2003 за виключенням періоду перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у подвійному розмірі згідно із ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з часу призначення пенсії, з 18.09.2021 із урахуванням різниці, що вже була виплачена.
Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачену суму судового збору у розмірі 1073,60грн. (одна тисяча сімдесят три гривні 60 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 14.03.2023.
Суддя Ю.В. Калашник