Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 348/304/23
Провадження № 3/348/217/23
09 березня 2023 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Максименко О.Ю., за участю прокурора Соломчака Ю.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Назавизів Надвірнянського району Івано-Франківської області, громадянина України, працюючого директором Надвірнянського професійно-технічного училища № 11, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ; фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1, 2ст. 172-7 КУпАП,
У с т а н о в и в :
Відповідно до Статуту Надвірнянського професійно-технічного училища № 11, який затверджений заступником міністра освіти і науки України від 06.06.2000, Надвірнянське професійно-технічне училище № 11 (далі - ПТУ № 11) є державним професійно-технічним навчальним закладом, який входить до системи освіти, забезпечує реалізацію потреб громадян у здобутті професійно-технічної освіти, оволодіння робітничими професіями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей і стану здоров`я.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 10.10.2007 року № 1159-к «Про призначення на посаду директора професійно-технічного училища № 11 м. Надвірна Івано-Франківської області» ОСОБА_1 призначено на посаду директора ПТУ № 11 з 11.10.2008.
Згідно наказу Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 06.10.2021 № 219-к «Про продовження трудових відносин з ОСОБА_2 » продовжено трудові відносини з ОСОБА_1 на посаді директора Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 від 06.10.2021 по 13 жовтня 2026 року.
Відповідно до Посадової інструкції директора училища ОСОБА_1 наділений організаційно-розпорядчими, адміністративно-господарськими функціями.
За таких обставин, згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права.
Встановлено, що ОСОБА_1 від імені Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 підписав наказ № 103 від 25.08.2021 «Про преміювання працівників училища до державного свята з нагоди 30-річчя Дня незалежності України», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11, в тому числі ОСОБА_3 в розмірі 1000,00 грн.
Згідно витягу із Державного реєстру актів цивільного стану громадян, ОСОБА_3 перебуває у родинних стосунках із директором ОСОБА_1 , який являється останньому сином, а отже згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» являється близькою особою.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною участині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ст. 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов`язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Реальний конфліктінтересів повиненскладатися зтрьох об`єктивнихкомпонентів:приватний інтерес;службове повноваження,представницьке повноваження;протиріччя міжними,що впливаєна об`єктивністьабо неупередженістьрішення,діяння службової особи.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
З наведеного вбачається, що особи, на яких поширюється законодавство щодо конфлікту інтересів, повинні вживати заходів щодо недопущення його виникнення та заходів щодо його врегулювання, якщо він все-таки виник.
Виходячи зі змісту Закону, конфлікт інтересів це ситуація, при якій службова особа, виконуючи свої обов`язки, має приватний інтерес (особисту заінтересованість), який хоча і не обов`язково призводить до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння, але здатний до цього призвести.
Відповідно до листа Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА від 27.01.2023 №59/01-13/01 від ОСОБА_1 у період з 01.01.2021 по 31.12.2022 не надходило жодних повідомлень щодо виникнення конфлікту інтересів відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Із вище викладеного вбачається, що у директора Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку близькою особою (сином) ОСОБА_3 ..
Таким чином, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив вищестоящий орган - Департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 103 від 25.08.2021 «Про преміювання працівників училища до державного свята з нагоди 30-річчя Дня незалежності України», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11, в тому числі ОСОБА_3 в розмірі 1000,00 грн, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні наказу № 103 від 25.08.2021 «Про преміювання працівників училища до державного свята з нагоди 30-річчя Дня незалежності України», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11, в тому числі ОСОБА_3 в розмірі 1000,00 грн, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив вищестоящий орган - Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 202 від 20.12.2021 «Про преміювання працівників училища до державного свята з нагоди Різдва 25 грудня 2021 року Надвірнянського ПТУ №11», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11, в тому числі ОСОБА_3 в розмірі 2269,00 грн, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні наказу № 202 від 20.12.2021 «Про преміювання працівників училища до державного свята з нагоди Різдва 25 грудня 2021 року Надвірнянського ПТУ №11», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11, в тому числі ОСОБА_3 в розмірі 2269,00 грн, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив вищестоящий орган - Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 146 від 23.09.2022 «Про преміювання працівників училища з нагоди святкування Дня працівника освіти України», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11, в тому числі ОСОБА_3 в розмірі 1200,00 грн, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні наказу № 146 від 23.09.2022 «Про преміювання працівників училища з нагоди святкування Дня працівника освіти України», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11, в тому числі ОСОБА_3 в розмірі 1200,00 грн, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив вищестоящий орган - Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 161 від 31.10.2022 «Про преміювання працівників училища», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11 в розмірі посадового окладу, в тому числі ОСОБА_3 , де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні наказу № 161 від 31.10.2022 «Про преміювання працівників училища», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11 в розмірі посадового окладу, в тому числі ОСОБА_3 , де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив вищестоящий орган - Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 187 від 19.12.2022 «Про преміювання працівників училища», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11, в тому числі ОСОБА_3 в розмірі 5700,00 грн, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме, вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні наказу № 187 від 19.12.2022 «Про преміювання працівників училища», згідно якого надав премію працівникам ПТУ № 11, в тому числі ОСОБА_3 в розмірі 5700,00 грн, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив вищестоящий орган - Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 06-к від 01.07.2021 «Про призначення інженера з ОП та лаборанта ОСОБА_3 », згідно якого ОСОБА_3 призначено на посаду інженера з ОП на 0,5 ставки та лаборанта на 0,5 ставки в Надвірнянське професійно-технічне училище №11 з 02 липня 2021 року, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в працевлаштуванні ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні наказу № 06-к від 01.07.2021 «Про призначення інженера з ОП та лаборанта ОСОБА_3 », згідно якого ОСОБА_3 призначено на посаду інженера з ОП на 0,5 ставки та лаборанта на 0,5 ставки в Надвірнянське професійно-технічне училище № 11 з 02 липня 2021 року, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в працевлаштуванні ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив вищестоящий орган - Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 13-к від 23.11.2021 «Про призначення слюсара та лаборанта ОСОБА_3 », згідно якого ОСОБА_3 призначено на посаду слюсара на 0,5 ставки та лаборанта на 0,5 ставки в Надвірнянське професійно-технічне училище № 11 з 24 листопада 2021 року, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в працевлаштуванні ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні наказу № 13-к від 23.11.2021 «Про призначення слюсара та лаборанта ОСОБА_3 », згідно якого ОСОБА_3 призначено на посаду слюсара на 0,5 ставки та лаборанта на 0,5 ставки в Надвірнянське професійно-технічне училище № 11 з 24 листопада 2021 року, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в працевлаштуванні ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив вищестоящий орган - Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 04-к від 04.02.2022 «Про переведення ОСОБА_3 », згідно якого слюсара-ремонтника ОСОБА_3 переведено з 0,5 ставки на повний посадовий оклад з 04 лютого 2022 року, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в працевлаштуванні ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Також, директор Надвірнянського професійно-технічного училища № 11 ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні наказу № 04-к від 04.02.2022 «Про переведення ОСОБА_3 », згідно якого слюсара-ремонтника ОСОБА_3 переведено з 0,5 ставки на повний посадовий оклад з 04 лютого 2022 року, де у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в працевлаштуванні ОСОБА_3 , який є його сином (близькою особою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою визнав повністю, з протоколами згоден, щиро розкаявся. Просив суд його суворо не карати та призначити мінімальне адміністративне стягнення.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а тому просить його притягнути до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення в межах санкції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172- 7 КУпАП, підтверджується зібраними доказами, а саме:
- копією наказу1159-к від 10.10.2007 про призначення на посаду директора професійно-технічного училища № 11 м. Надвірна Івано-Франківської області;
- копією наказу 219-к від 06.10.2021 про продовження трудових відносин з ОСОБА_2 ;
- копією посадової інструкції директора училища;
- копією статуту Надвірнянського професійно-технічного училища № 11;
- копією списку працівників Надвірнянського професійно-технічного училища № 11;
- копією наказу 103 від 25.08.2021 про преміювання працівників училища до державного свята з нагоди 30-річчя Дня незалежності України;
- копією витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження;
- копією наказу 202 від 20.12.2021 про преміювання працівників училища до державного свята з нагоди Різдва 25 грудня 2021 року Надвірнянського ПТУ № 11;
- копією наказу 146 від 23.09.2022 про преміювання працівників училища з нагоди святкування Дня працівника освіти України;
- копією наказу 161 від 31.10.2022 про преміювання працівників училища;
- копією наказу 187 від 19.12.2022 про преміювання працівників училища;
- копією наказу 06-к від 01.07.2021 про призначення інженера з ОП та лаборанта ОСОБА_3 ;
- копією наказу 13-к від 23.11.2021 про призначення слюсара та лаборанта ОСОБА_3 ;
- копією наказу 04-к від 04.02.2022 про переведення ОСОБА_3 ..
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників справи, суд приходить до висновку, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2ст. 172-7 КУпАП, а саме: вчинення дійта прийняттярішень вумовах реальногоконфлікту інтересів;неповідомлення особоюу встановленихзаконом випадкахта порядкупро наявністьв ньогореального конфліктуінтересів.
Відповідно до ст. 23 КУпАП Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При розгляді справи суд встановив наявність обставин, що пом`якшують відповідальність правопорушника, відповідно до ст. 34 КУпАП, а саме: визнання вини, щире розкаяння винного.
Тому, суд вважає необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення за правилами накладення адміністративного стягнення, зазначеними в статті 36 КУпАП, а саме, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
На підставіст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушенняз ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 536 гривень 80 коп. на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про запобігання корупції", ст.ст. 22, 23, 36, 40-1, ч. 1, 2 ст. 172-7, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП та призначити йому стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює сумі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок на користь держави (отримувач: УК у Надвiрн. р-ні/Надвірн.р./21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37904033, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (стандарт IBAN) UA268999980313050106000009307, Код класифікації доходів бюджету 21081100.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у сумі 536 гривень 80 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача (ГУДКСУ) Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106. Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя Надвірнянського районного суду
Івано-Франківської області О. Ю. Максименко
Повне судове рішення складено 13.03.2023.