Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 457/133/23
провадження №3/457/75/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2023 року м. Трускавець
Суддя Трускавецькогоміського судуВасилюк Т.В.,розглянувши матеріалисправи,які надійшливід ДрогобицькогоРВП ГУНПу Львівськійобласті,про притягненнядо адміністративноївідповідальностіОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, громадянина України, за ч. 3 ст. 130 КУпАП,-
в с т а н о в и в:
21.01.2023 року о 22 год. 38 хв. у м. Трускавець по вул. Стебницькій, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2108», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей, почервоніння шкірних покривів обличчя. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі відмовився, що зафіксовано на технічний засіб відеофіксації- бодікамеру, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, хоча про дату, час і місце розгляду був належним чином повідомлений.
Судом відзначається, що інформація про день, час та місце розгляду даної справи завжди завчасно розміщувалась на офіційному сайті https://trm.lv.court.gov.ua Трускавецького міського суду Львівської області в розділі «Список судових справ, призначених до розгляду», інформація якого є відкритою та загальнодоступною.
Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі, в якій вона є стороною, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що незважаючи на всі, передбачені законом заходи, вжиті судом, для повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про час, день та місце судових засідань ОСОБА_1 будучи обізнаним про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення в судове засідання не явився та не звертався до суду із запитом про рух даної справи про адміністративне правопорушення та її судовий розгляд.
А тому, беручи до уваги вимоги ст. 268 КУпАП, згідно з якою ч. 3 ст. 130 КУпАП не відноситься до категорії справ, де присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов`язковою, суд вважає за необхідне провести розгляд справи без участі ОСОБА_1 , оскільки матеріалів справи достатньо для прийняття рішення по суті.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення підтверджуєтьсяматеріаламисправи,а саме: протоколомпро адміністративнеправопорушення серії БД№ 324637від 21.01.2023року,відеозаписом ,рапортом інспектораСРПП ВП№ 2Дрогобицького РВПГУНП уЛьвівській областівід 21.01.2023року ОСОБА_2 ,актом оглядуна станалкогольного сп`янінняз використаннямспеціальних технічнихзасобів від21.01.2023року,направленням наогляд водіятранспортного засобуз метоювиявлення стануалкогольного сп`яніннявід 21.01.2023року,розпискою ОСОБА_3 від 21.01.2023року,протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 324638 від 21.01.2023 року та постановою Трускавецького міського суду Львівської області від 14 вересня 2022 року, що знаходяться в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_4 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 130 КУпАП.
Процесуальна форма та зміст протоколу серії БД № 324637 від 21.01.2023 року відповідають вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти у встановленому законом порядку медичний огляд для визначення стану сп`яніння, а тому суд вважає, що не виконання такого обов`язку з боку водія є грубим порушенням Правил дорожнього руху України. Самі підстави для такої вимоги передбачені Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, встановлення їх наявності є виключною компетенцією працівника поліції за його суб`єктивним сприйняттям наявних факторів.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 324637 від 21.01.2023 року складений саме за відмову водія ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння в установленому законом порядку, що зафіксовано на відеоносії.
Відповідно, суб`єктом цього адміністративного правопорушення є особа, яка керувала транспортним засобом.
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 324637 від 21.01.2023 року, зазначено, що велась відеофіксація. У судовому засіданні був досліджений вказаний відеозапис.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенню знайшла своє повне підтвердження в судовому засіданні та підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та дослідженими у судовому засіданні відеоматеріалами фіксації правопорушення.
Згідно з матеріалами справи ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння, що підтверджується матеріалами справи, зокрема, відеозаписом.
Відповідно до п. 2.5Правил дорожнього рухуУкраїни водій повинен на вимогу працівника поліції пройти у встановленому законом порядку медичний огляд для визначення стану сп`яніння.
Тому суддя вважає, що невиконання такого обов`язку з боку водія ОСОБА_1 є грубим порушеннямПравил дорожнього рухуУкраїни.
Самі підстави для такої вимоги передбачені Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, встановлення їх наявності є виключною компетенцією працівника поліції за його суб`єктивним сприйняттям наявних факторів.
З приводу складеного протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 324637 від 21.01.2023 року суддя зазначає, що процедура проведення огляду на визначення в особи стану алкогольного сп`яніння повністю відповідає вимогам нормативно-правових актів, які регламентують це питання.
Так, відповідно до змістуст. 266 КУпАПта Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858 (далі Інструкції), якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану наркотичного сп`яніння у водія транспортного засобу (звужені зіниці ока, які не реагують на світло, не природня блідність), у зв`язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан наркотичного сп`яніння.
А тому,оскільки 21.01.2023року уводія ОСОБА_1 було виявленоознаки алкогольногосп`яніння,працівник поліціїзапропонував пройтивідповідно довстановленого порядкуогляд настан сп`яніння,однак ОСОБА_1 відмовився відтакої процедури.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 324637 від 21.01.2023 року у провину ОСОБА_5 ставиться порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху, а саме, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від якого він відмовився.
Оскільки ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння, що стверджується зібраними матеріалами доказами у справі, в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП. Відмова ОСОБА_1 від проходження медичного огляду, вбачається з відеозапису долученого до матеріалів справи. Сам факт відмови від проходження огляду тягне за собою відповідальність за цією статтею. При цьому не має значення чи перебував водій у стані сп`яніння.
З огляду на викладене суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у порушенні вимог п. 2.5 ПДР України знайшла своє підтвердження, а його неправомірні дії вірно кваліфіковані за ч. 3 ст. 130 КУпАП, оскільки він протягом року двічі піддавався адміністративному стягненню за керування транспортним засобом у стані сп`яніння, а саме: 27.04.2022 року, 14.08.2022 року, правопорушник був притягнутий до адміністративної відповідальності Трускавецьким міським судом Львівської області за ч. 1 і ч. 2 ст. 130 КУпАП та на нього накладено адміністративні стягнення.
Виходячи знаведеного,враховуючи характервчиненого правопорушеня,значний суспільнийрезонанс справзазначеної категорії,беручи доуваги,що умисніпротиправні діїправопорушника безпосередньостворюють загрозудля іншихучасників дорожньогоруху таоточуючих,що свідчитьпро підвищенусуспільну небезпекускоєного адміністративногоправопорушеня,враховуючи особуправопорушника,його відношеннядо скоєного-останній своювину невизнав,критично своїдії неоцінив,що всвоїй сукупностісвідчить проте,що вінне розкаюється(згідноматеріалів справи),а такожінші обставини,що маютьістотне значення,вважаю занеобхідне увідношенні ОСОБА_1 застосувати адміністративнестягнення увигляді штрафуз позбавленнямправа керуваннятранспортними засобамита без конфіскації транспортного засобу, оскільки він не є власником даного транспортного засобу, визнавши його таким, що забезпечить мету адміністративного стягнення у вигляді належної міри відповідальності за вчинення правопорушення, з метою виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП необхідно стягнути з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 36, 130, 283-287 КУпАП,-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одну тисячу) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років без конфіскації транспортного засобу.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі несплати штрафу впродовж 15 днів з дня вручення копії постанови, у ході примусового виконання постанови суду відповідно до ч. 2 ст.308 КУпАП штраф буде стягуватися у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу 101; судовий збір) 536 грн. (п`ятсот тридцять шість) грн. 80 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду впродовж 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Т. В. Василюк