Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 березня 2023 р. № 520/8439/22
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5,м. Харків,61002), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління національної поліції в Харківській області код ЄДРПОУ 40108599 (61002, м. Харків, вул. Жон Мироносиць,5) щодо відмови ОСОБА_1 р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )) у виготовлені та направлені до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.12.2019 року за формою згідно додатку 2 до Порядку перерахунку пенсій, призначених відповідно до закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (зі змінами та доповненнями), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2008 № 45 з урахуванням змін в грошовому забезпечені, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 із обов`язковим зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення (посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавка за вислугою років; надбавка за особливості проходження служби; надбавка особам, які працюють в умовах режимних обмежень; премії; за виконання особливо важливих завдань; класність) для здійснення перерахунку пенсії;
- зобов`язати Головне управління національної поліції в Харківській області код ЄДРПОУ 40108599 (61002, м. Харків, вул. Жон Мироносиць,5) виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.12.2019 року за формою згідно додатку 2 до Порядку перерахунку пенсій, призначених відповідно до закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (зі змінами та доповненнями), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2008 № 45 з урахуванням змін в грошовому забезпечені, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 із обов`язковим зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення (посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавка за вислугою років; надбавка за особливості проходження служби; надбавка особам, які працюють в умовах режимних обмежень; премії; за виконання особливо важливих завдань; класність) для здійснення перерахунку пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Харківській області та отримує пенсію, яка призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі Закон №2262-XII). Вказує, що у зв`язку з набранням 19.11.2019 законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18, визнано нечинним пункт 3 Постанови від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.12.2019 із грошового забезпечення за відповідною посадою, яке має визначатися станом на грудень 2019 року
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду відкрито спрощене провадження та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія зазначеної ухвали надіслана та доставлена відповідачу, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа до електронного кабінету.
Представник відповідача надав до суду відзив на позов, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених у відзиві на позов, зазначивши, що позивач отримує пенсію, яка призначена згідно із Законом №2262-ХІІ як поліцейський Національної поліції України, грошове забезпечення якого встановлено постановою Кабінету Міністрів України № 988 та на спірні правовідносини за його участі не поширюються приписи пунктів 1, 2, 3 постанови Кабінету Міністрів України № 103.
Також 02.11.2022 представником відповідача до суду подано клопотання про направлення справи до Верховного Суду із поданням про її розгляд як зразкової справи.
Дослідивши вказане клопотання, суд не знаходить підстав для його задоволення з підстав, визначених ст. 290 КАС України.
При цьому суд зауважує, що згідно приписів ч. 1 ст. 290 КАС України, якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.
За правовою конструкцією вказаної норми, яка містить словосполучення "може звернутися" суд визначає, що звернення до Верховного Суду із поданням віднесено на розсуд суду та не є обов`язком і визначається залежно від обставин конкретної справи. Заявником в поданому клопотанні не наведено достатніх доводів, які вказують на необхідність внесення відповідного подання. Сама лише наявність судових справ з аналогічними позовними вимогами, не є достатнім доводом для внесення подання.
Позивач надав до суду відповідь на відзив у якій зазначив, що доводи відповідача є безпідставними та суперечать законодавству України. Просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Суддя у період з 12.12.2022 по 27.12.2022 та з 02.01.2023 по 08.01.2023 знаходився у відпустці.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в управлінні поліції охорони в Харківській області та був звільнений з органів Національної поліції.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Харківській області з 23.03.2016 року та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
З метою отримання довідки для здійснення перерахунку пенсії, у вересні 2022 року представник позивача звернувся до Головного Управління Національної поліції в Харківській області.
Листом Головного Управління Національної поліції в Харківській області від 29.09.2022 №3202/119-292/01-2022 повідомлено на запит представника позивача про відсутність правових підстав для надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
В позові позивач зазначив, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, по адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45. Відтак з 05 березня 2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін та до якої входили не тільки посадовий оклад, оклад за військовим званням та надбавка за вислугу років, але й інші додаткові види грошового забезпечення, які визначені Постановою № 704. Також рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва № 826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103, яким встановлювався порядок перерахунку пенсії з 01.01.2016. Відтак, п. 3 Постанови № 103, згідно положень ч. 2 ст. 265 КАС України втратив чинність з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Саме із наведеними обставинами позивач пов`язує обов`язок відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2019 для проведення перерахунку основного розміру призначеної пенсії.
Натомість, у відзиві на позов представник відповідача зазначив, що позивач був звільнений з органів НПУ та отримує пенсію за вислугу років, обчислену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Алгоритм перерахунку пенсії особам, які були звільнені зі служби в органах поліції після 01.01.2016 залишився незмінним та врегульований ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМУ). Приписи постанови КМУ № 103 не містять жодних застережень щодо наявності підстав для перерахунку пенсії особам, які були звільнені на пенсію зі служби в органах поліції після 01.01.2016, оскільки нею передбачено виключно порядок та підстави проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). Скасування в судовому порядку п.3 постанови КМУ №103 не зобов`язує органи ПФУ здійснити перерахунок пенсії поліцейським, що вийшли на пенсію після 01.01.2016, та яким вже призначено пенсії з урахуванням грошового забезпечення, визначеного постановою КМУ №988.
Позивач не погодившись з відмовою відповідача та вважає свої права порушеними, звернувся до суду за захистом своїх прав.
Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) визначені умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
У преамбулі Закону № 2262-ХІІ зазначено, що Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Частина вісімнадцята статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до положень статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» визначено види та розміри грошового забезпечення поліцейських.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб від 21.02.2018 р. №103 (далі за текстом Постанова №103).
Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 21.08.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було визначено: - пункт 1: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб"; - пункт 3: перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 проходив службу в Головному управлінні Національної поліції у Харківській області та був звільнений з органів Національної поліції. Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Харківській області з 23.03.2016 року та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Станом на дату, з якої Постановою № 103 було визначено провести перерахунки пенсії пенсіонерам внутрішніх справ - 01.01.2016 року, позивач не перебував на обліку в пенсійних органах та пенсію не отримував.
Отже, такий перерахунок позивачу фактично здійснюватись не міг.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Крім того, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103, яким встановлювався порядок перерахунку пенсії з 01.01.2016.
Відтак, п. 3 Постанови № 103, згідно положень ч. 2 ст. 265 КАС України втратив чинність з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Саме у зв`язку із набранням 19.11.2019 законної сили рішенням суду про скасування п. 3 Постанови № 103, який визначав порядок перерахунку пенсії пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким станом на 01.01.2016 було призначено пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, право на яке в останніх виникло з 01.01.2016 на підставі п. 3 Постанови КМУ № 103 у зв`язку із затвердженням КМУ видів та розмірів грошового забезпечення поліцейських Постановою № 988, у зазначених вище пенсіонерів виникло право на проведення перерахунку пенсії з 01.12.2019 з урахуванням всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення.
Оскільки станом на 01.01.2016 позивач не перебував на обліку в органах Пенсійного фонду (не був пенсіонером), не отримував пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", право на перерахунок пенсії з 01.01.2016 на підставі положень п. 3 Постанови № 103 не набував, тому підстави для видачі позивачу довідки для проведення перерахунку пенсії з 01.12.2019, у зв`язку з втратою чинності п. 3 Постанови № 103 відсутні, як і право позивача на проведення такого перерахунку.
Зміна (встановлення) видів та розмірів грошового забезпечення згідно з Постановою № 988 відбулася до призначення позивачу пенсії.
Після призначення пенсії позивачу з 23.03.2016 та до 19.11.2019 рішень про підвищення посадових окладів поліцейським, з якими пов`язується право на перерахунок пенсії, Урядом також не приймалось. Посилання позивача на лист від 26.07.2019 року №8714/09/29-2019, яким Національна поліція України рекомендувала керівникам органів поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення, починаючи з липня 2019 року, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським, посадові оклади яких визначено додатками 4-10 до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2005 року №988, а також на лист від 24.02.2021 №2388/09/48-2021, яким Національна поліція України повідомила Міністерство внутрішніх справ України про середні розміри надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, що були фактично виплачені поліцейським у листопаді 2019 року, жодним чином не створюють умов для перерахунку пенсії позивача, визначених Законом № 2262, тому не беруться судом до уваги в якості належного обгрунтування заявленого позову.
Отже, скасування в судовому порядку пункту 3 Постанови № 103 не мають правових наслідків на спірні правовідносини та не тягнуть обов`язок органів Пенсійного фонду здійснити перерахунок пенсії поліцейським, що вийшли на пенсію після 01.01.2016 та яким вже призначено пенсії з урахуванням грошового забезпечення, визначеного Постановою № 988.
Суд звертає увагу, що в постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 19 січня 2023 року по справі № 440/14734/21, колегія суддів дійшла висновку, що: "позивач отримує пенсію за вислугу років, яка призначена згідно із Законом № 2262-ХІІ, як поліцейський Національної поліції України, грошове забезпечення якого встановлено Постановою № 988 та на спірні правовідносини за його участі не поширюються приписи пунктів 1, 2, 3 Постанови № 103. Таким чином, прийняття рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року в адміністративній справі № 826/3858/18, залишеного без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, про визнання протиправними та нечинними пунктів 1, 2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, та рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18, залишеного без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2019 року, про визнання протиправним та скасування пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", не створює для позивача жодних правових наслідків, оскільки положення Постанови №103 не підлягають застосуванню до нього".
Посилання позивача на висновки у зразковій справі №160/8324/19, судом також не приймаються до уваги оскільки не є тотожними обставинам у цій справі. Так Рішенням Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19 встановлено, що це рішення суду є зразковим для справ, у яких: - позивачами у них є особи, які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ; - відповідачем у них є один і той самий суб`єкт владних повноважень (орган, уповноважений видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії); - спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку із відмовою уповноваженим органом підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії; - позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до територіального пенсійного орану оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень постанови № 704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії та зобов`язання відповідача підготувати та надати до територіального органу Пенсійного фонду України таку довідку, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови №704.
В той же час, питання видачі довідок станом на 05.03.2019 відповідно до положень постанови КМУ №704 від 30.08.2017 не стосується пенсіонерів органів Національної Поліції України, до яких відноситься позивач.
Відтак, в ході розгляду справи, судом не встановлено наявності права позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 на підставі п. 3 Постанови № 103 (до визнання її нечинною), а відтак і не встановлено права на перерахунок пенсії з 01.12.2019 у зв`язку зі скасуванням та втратою чинності зазначеним пунктом.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
За приписами ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних ОСОБА_1
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до положень статті 139 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-262, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002, ЄДРПОУ 40108599) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Тітов