Рішення № 109430241, 08.03.2023, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.03.2023
Номер справи
500/107/23
Номер документу
109430241
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/107/23

08 березня 2023 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Осташа А. В. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомпанія "Дружба" до Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови № 324649, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомпанія "Дружба" (далі - позивач) до Відділу державного контролю у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - відповідач), в якій позивач просить суд скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №324649 від 23.12.2022 до ТОВ "Агрокомпанія "Дружба".

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що причиною винесення постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, стала помилка працівника Товариство з обмеженою відповідальністю «СКтранс», котра вказала в товаро-транспортній накладні №720 від 26 жовтня 2022 року в графі автомобільний перевізник - «Агрокомпанія «Дружба», що і використала Державна служба України з безпеки на транспорті відділ Державного нагляду (контролю) у Тернопільській області при накладенні штрафу. Однак, про розгляд вищезазначеної справи про порушення Товариство не повідомлялося та не запрошувався до участі. Справу про порушення Державна служба України з безпеки на транспорті відділ Державного нагляду (контролю) у Тернопільській області було розглянуто без участі Позивача, що позбавило його права надати відповідні пояснення. Автомобільним перевізником в даному випадку виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «СКтранс». Просить позов задовольнити.

Ухвалою судді від 16.01.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі з повідомленням (викликом) сторін та призначено у справі судове засідання на 15.02.2023.

Відповідачем подано 09.02.2023 відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що на момент перевірки у водія ОСОБА_1 відсутній протоколи перевірки технічного стану транспортного засобу на автомобіль та напівпричіп, чим порушено вимоги статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачене абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Звернув увагу суду, що під час здійснення рейдової перевірки 26.10.2022 водієм транспортного засобу позивача, ОСОБА_1 , надано для перевірки інспектору Укртрансбезпеки, серед інших документів, також товарно-транспортну накладну №720 від 26.10.2022 видану ТОВ «Агрокомпанія «Дружба», про що свідчить печатка ТОВ «Агрокомпанія «Дружба» та підпис відповідального працівника даного підприємства, у вказаній товарно-транспортній накладній №720 від 26.10.2022 зазначено: графа «автомобільний перевізник» «Агрокомпанія Дружба», графа «вантажовідправник» «Агрокомпанія Дружба», графа «замовник» «Агрокомпанія Дружба». Вказана обставина свідчить про перевезення вантажу автомобільним перевізником від ТОВ «Агрокомпанія «Дружба» для власних потреб.

Про розгляд акту, позивача було інформовано листом-повідомленням №47038/39/24-22 від 14.12.2022. Направлення даного повідомлення рекомендованим листом підтверджується фіскальним чеком АТ «Укрпошта» від 20.12.2022, відправлення 4602702926194.

Просить відмовити у задоволенні позову.

Також, відповідачем подано клопотання про поновлення пропущеного строку для подачі відзиву на позов.

Протокольною ухвалою суду від 15.02.2023 поновлено строк для подачі відзиву та прийнято судом, встановлено процесуальний строк для подання позивачем відповіді на відзив та відкладено розгляд справи на 08.03.2023.

Позивач подав до суду 20.02.2023 відповідь на відзив, в якому просив позов задовольнити, зокрема зазначив, що ТОВ «СКтранс» як перевізник зазначений у міжнародній товарно-транспортній накладній (СМК) №294-22 від 26.10.2022 та митній декларації №5509. За таких обставин, Товариство вважає заявлені факти у відзиві на позовну заяву безпідставними, а тому такими, що до задоволення не підлягають, а всі претензії щодо відсутності протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу повинні бути спрямовані виключно до ТОВ «СКтранс».

В судове засідання 08.03.2023 сторони не прибули, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином.

Згідно ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Частиною 9 ст. 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи відсутність перешкод для розгляду справи, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов висновку про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Суд, повно та всебічно розглянувши матеріали справи, проаналізувавши подані докази, встановив наступні факти.

Як випливає із матеріалів справи, інспекторами Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області, здійснювались заходи державного нагляду (контролю) на автомобільному транспорті, шляхом проведення рейдової перевірки 26.10.2022 на а.д. М-19, км 345+580, Тернопільська область, перевірено комбінований транспортний засіб у складі автомобіля марки DAF ХР 460 FТ, реєстраційний номер НОМЕР_1 (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 ) та напівпричіп SCHMITZ SCB-S3Т, реєстраційний номер НОМЕР_3 (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 ).

Рейдова перевірка (перевірка на дорозі) здійснювалася на підставі направлення на рейдову перевірку №012840 від 24.10.2022 та графіка проведення рейдових перевірок Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області від 24.10.2022 на період з 24.10.2022 по 30.10.2022.

За результатами проведення рейдової перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №337046 від 26.10.2022.

В якому зазначено, що комбінованим транспортним засобом у складі автомобіля марки DAF ХР 460 FТ, реєстраційний номер НОМЕР_1 та напівпричіп SCHMITZ SCB-S3Т, реєстраційний номер НОМЕР_3 , згідно товарно-транспортної накладної №720 від 26.10.2022 перевозили вантаж. На момент перевірки у водія ОСОБА_1 (посвідчення водія НОМЕР_5 ) відсутній протоколи перевірки технічного стану транспортного засобу на автомобіль DAF ХР 460 FТ, реєстраційний номер НОМЕР_1 та напівпричіп SCHMITZ SCB-S3Т, реєстраційний номер НОМЕР_3 . Чим порушено вимоги статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачене абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

В акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №337046 від 26.10.2022 водій ОСОБА_1 відмовився надавати пояснення про причину порушення та підписувати акт.

У графі «Пояснення водія про причини порушень» посадовою особою Укртрансбезпеки зроблено запис про відмову водія надати пояснення та підписувати акт.

На підставі факту встановлення автомобільного перевізника як ТОВ «Агрокомпанія «Дружба», направлено на розгляд до Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області.

Про розгляд акту №337046 від 26.10.2022, позивача було інформовано листом- повідомленням №47038/39/24-22 від 14.12.2022. Направлення даного повідомлення рекомендованим листом підтверджується фіскальним чеком АТ «Укрпошта» від 20.12.2022, відправлення 4602702926194.

Тож, за результатами розгляду акту №337046 від 26.10.2022, що відбувся 23.12.2022, без участі позивача) в.о.начальник Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області винесено постанову №324649 про застосування адміністративно - господарського штрафу до ТОВ «Агрокомпанія «Дружба», у сумі 17000 грн., за порушення вимог ст.48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачене абзацом 3 частиною 1 статі 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Не погодившись з правомірністю вказаної постанови, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 4 Порядку №1567 рейдові перевірки (перевірки на дорозі) на автомобільному транспорті проводяться посадовими особами Укртрансбезпеки та її територіальних органів (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на рейдову перевірку (перевірку на дорозі) згідно з додатком 1-1, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку.

Згідно із пунктом 14 Порядку №1567 рейдовою перевіркою (перевіркою на дорозі) є перевірка транспортних засобів автомобільних перевізників на всіх видах автомобільних доріг на маршруті руху в будь-який час з урахуванням інфраструктури (автовокзали, автостанції, автобусні зупинки, місця посадки та висадки пасажирів, стоянки таксі і транспортних засобів, місця навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, зони габаритно-вагового контролю, інші об`єкти, що використовуються автомобільними перевізниками для забезпечення діяльності автомобільного транспорту) щодо додержання автомобільними перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Пунктом 15 Порядку №1567 передбачено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно:

- наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом;

- додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону;

- додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР)( далі - Європейська угода);

- відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам;

- оснащення таксі справним таксометром;

- відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу;

- додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху;

- наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення;

- додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів;

- виконання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт, винесених за результатами розгляду справ про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, які можливо перевірити під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі);

- виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 №2344-111.

Відповідно до статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством (невичерпний перелік).

Вказаний у цій статті перелік документів не є вичерпним, тобто законодавцем передбачено можливість його доповнення іншими визначеними законодавством документами.

Статтею 2 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України «Про транспорт», «Про дорожній рух», чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про автомобільний транспорт» слідує, що контроль технічного стану транспортних засобів включає: обов`язковий технічний контроль транспортних засобів; перевірку технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками. При цьому порядок проведення обов`язкового технічного контролю транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.

Статтею 35 Закону України «Про транспорт» від 30.06.2019 №3353-ХІІ передбачено:

частина 1 - транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов`язковому технічному контролю відповідно до цієї статті.

частина 8 - періодичність проходження обов`язкового технічного контролю становить:

для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років - кожні два роки;

для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації - щороку;

для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації - двічі на рік.

На кожний транспортний засіб, що пройшов обов`язковий технічний контроль і визнаний технічно справним, суб`єкт проведення обов`язкового технічного контролю складає протокол перевірки його технічного стану, який видається водію транспортного засобу. У протоколі зазначається строк чергового проходження обов`язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до періодичності проходження, встановленої частиною восьмою цієї статті.

Порядок проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України за № 137 від 30.01.2012.

Згідно пункту 1 Порядку № 137 Порядок проведення обов`язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів (надалі по тексту також - Порядок №137) визначає процедуру проведення обов`язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих уповноваженими органами МВС за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації.

Пунктом 11-1 Порядку №137 визначено, що протокол перевірки технічного стану документ, із самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації, що засвідчує позитивні результати проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу і містить інформацію, необхідну для його ідентифікації.

Законом України № 1534-ІХ від 03.06.2021 «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (набрання чинності з 01.10.2021), зокрема абзацу 3, частини 1 статі 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» викладено наступним чином: частина 1 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за: абзац 3 перевезення пасажирів та вантажів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтями 39 і 48 цього Закону, - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зокрема, суд зазначає, що спірним у даній справі є не наявність порушення, які зафіксовані в акті перевірки, а належності позивача до автомобільного перевізників в розумінні Закону №2344-III.

За визначеннями, наведеними у ст.1 Закону № 2344-III, автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами; вантажні перевезення - це перевезення вантажів вантажними автомобілями; водій - особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.

Автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб`єкт господарювання, який відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовують на законних підставах (ст.33 Закону № 2344-III).

Системний аналіз вищезазначених правових норм свідчить про те, що відповідальності за порушення вимог законодавства сфері автомобільного транспорту під час перевезення вантажів підлягають саме перевізники, а не інші особи (власники транспортних засобів, тощо).

Відповідно до ст.ст.908, 909 ЦК України перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення. Загальні умови перевезення визначаються цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.

За договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов`язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі.

Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами).

Крім того, ст.50 Закону № 2344-III передбачено, що договір про перевезення вантажу автомобільним транспортом укладається відповідно до цивільного законодавства між замовником та виконавцем у письмовій формі (договір, накладна, квитанція тощо).

З матеріалів справи слідує, що між позивачем (Замовником) та ТОВ "СКтранс" (перевізником) укладено договір про перевезення вантажів №45/22 від 20.10.2022.

26.10.2022 водієм ОСОБА_1 на транспортному засобі марки DAF ХР 460 FТ, реєстраційний номер НОМЕР_1 та напівпричіп SCHMITZ SCB-S3Т, реєстраційний номер НОМЕР_3 , згідно товарно-транспортної накладної №720 від 26.10.2022 перевозили вантаж.

Так, дійсно згідно товарно-транспортної накладної №720 від 26.10.2022 перевозився вантаж ріпак озимий, в якій автомобільним перевізником зазначено ТОВ «Агрокомпанія «Дружба».

Проте, позивач вказує, що зазначення даного факту у товарно-транспортній накладній є помилка працівника Товариства, котра вказала в товаро-транспортній накладні №720 від 26 жовтня 2022 року в графі автомобільний перевізник - «Агрокомпанія «Дружба» замість ТОВ "СКтранс".

З цього приводу, суд встановив наступне.

Відповідно до відомостей з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, основний вид економічної діяльності ТОВ «СКтранс» є Вантажний автомобільний транспорт.

Факт надання послуг по перевезенню вантажів ТОВ «СКтранс» підтверджується наступними документами:

- договором про перевезення вантажів №45/22 від 20 жовтня 2022 року, в якому перевізником зазначено "СКтранс";

- актом №ВЕ-0000008 здачі-приймання робіт (надання послуг), в якому зазначено, що послуги перевезення надавало ТОВ "СКтранс";

- платіжною інструкцією №4292 від 11 листопада 2022 року про оплату даних послуг;

- рахунок-фактурою №ВЕ-0000008 від 2 листопада 2022року виставленою ТОВ «СКтранс» за послуги перевезення.

Також, суд зазначає, що ТОВ «СКтранс» як перевізник зазначений у міжнародній товарно-транспортній накладній (СМК) №294-22 від 26.10.2022 та митній декларації №5509.

Отже, враховуючи вищенаведені докази здійснення господарської операції з перевезення вантажу ріпак озимий, суд прийшов до висновку, що відповідно до яких автомобільним перевізником виступає не позивач, а ТОВ "СКтранс" в розумінні ст.ст.73, 74 КАС України, дані докази є належними та допустимими.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивач у спірних правовідносинах не є перевізником у розумінні Закону України "Про автомобільний транспорт", а тому за встановлених обставин притягнення його до відповідальності за порушення вимог цього закону є протиправним.

Що доводів позивача про те що, посадовими особами Укртрансбезпеки було порушено процедуру розгляду справи суд зазначає наступне.

Так, згідно пунктів 25-27 Порядку №1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб`єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб`єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. У разі виявлення вчиненого іноземним перевізником порушення посадова особа складає відповідний акт та приймає постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу, а інформацію про виявлені порушення та адміністративно-господарський штраф надсилає центральному органові виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи (пункт 25). Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб`єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб`єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням (пункт 26). У разі неявки уповноваженої особи суб`єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі (пункт 27).

Судом у цій справі встановлено, що про розгляд акту №337046 від 26.10.2022, позивача було інформовано листом-повідомленням №47038/39/24-22 від 14.12.2022. Направлення даного повідомлення рекомендованим листом підтверджується фіскальним чеком АТ «Укрпошта» від 20.12.2022, відправлення 4602702926194. Проте, відомостей про вручення даного повідомлення судом не здобуто, а сторонами не надано.

Отже, суд встановив, що справу було розглянуто без позивача.

А тому, з огляду на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт без участі позивача, у цій справі позивач навів суду доводи та надав відповідні їм докази, які свідчать про помилковість висновків відповідача щодо порушення ним законодавства про автомобільний транспорт.

Аналізуючи зазначене вище у своїй сукупності, суд приходить до висновку, що наявні підстави для визнання протиправною та скасування оскаржуваної постанови.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідачем не доведено правомірність прийняття оскаржуваної позивачем постанови, а тому, зважаючи на наведені вище норми законодавства та встановлені судом обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 КАС України.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу №324649 від 23.12.2022.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті в користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомпанія "Дружба" понесені судові витрати у вигляді судового збору в сумі 2684 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 08 березня 2023 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрокомпанія "Дружба" (місцезнаходження/місце проживання: с. Різдвяни,Тернопільський район, Тернопільська область,48178 код ЄДРПОУ/РНОКПП 36023635);

відповідач:

- Відділ державного нагляду (контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті (місцезнаходження/місце проживання: вул. Тролейбусна, 12,м. Тернопіль,46027 код ЄДРПОУ/РНОКПП 39816845);

Головуючий суддяОсташ А.В.