Ухвала суду № 109429280, 07.03.2023, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.03.2023
Номер справи
380/16780/22
Номер документу
109429280
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/16780/22

провадження № П/380/16913/22

УХВАЛА

ПРО ВИТРЕБУВАННЯ ДОКАЗІВ

07 березня 2023 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши в порядку письмового провадження питання про витребування доказів у справі № 380/16780/22 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції у Львівській області (пл. Григоренка, 3, м. Львів, 79007) про визнання протиправним та скасування термінового заборонного припису,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Національної поліції у Львівській області, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати терміновий заборонний припис серії АА № 043644, складений 28 жовтня 2022 року інспектором СПД ВП ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області, старшим лейтенантом поліції Проданюк Дарією, винесений стосовно ОСОБА_1 .

Ухвалою судді від 25 листопада 2022 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення (виклику) сторін.

Вирішуючи питання про витребування доказів, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно із частиною першою статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до частин третьої, шостої, сьомої, восьмої, дев`ятої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Суд відзначає, що предметом оскарження у цій справі є терміновий заборонний припис серії АА № 043644, складений 28 жовтня 2022 року інспектором СПД ВП ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області, старшим лейтенантом поліції Проданюк Дарією стосовно ОСОБА_1 .

У позовній заяві позивачка, як на одну з підстав протиправності оскаржуваного припису, покликається на те, що винесенню термінового заборонного припису передує процедура оцінки ризиків, регламентована Порядком проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України від 13 березня 2019 року № 369/180 (далі - Порядок № 369). Однак оцінки ризиків відповідачем не проведено.

Відповідно до пункту 1 розділу І Порядку № 369 цей Порядок визначає процедуру проведення оцінки вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення, а також смерті постраждалої особи, з метою визначення ефективних заходів реагування, спрямованих на припинення такого насильства та попередження його повторного вчинення.

Пунктами 4, 5 розділу І Порядку № 369 передбачено, що оцінку ризиків проводить поліцейський уповноважений підрозділ органу Національної поліції України (далі - уповноважений підрозділ поліції) за фактом вчинення домашнього насильства.

Результати оцінки ризиків враховує поліцейський уповноваженого підрозділу поліції під час винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника, вжиття інших заходів для припинення такого насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення та надання допомоги постраждалим особам у порядку, визначеному законодавством.

Уповноважені органи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству можуть використовувати результати оцінки ризиків під час застосування заходів протидії такому насильству відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ Порядку № 369 за результатами заповнення форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства поліцейський уповноваженого підрозділу поліції визначає рівень небезпеки, який ураховується під час винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника, вжиття інших заходів для припинення такого насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення, надання допомоги постраждалим особам.

Після проведення оцінки ризиків поліцейський уповноваженого підрозділу поліції долучає форму оцінки ризиків вчинення домашнього насильства до матеріалів, зібраних за фактом такого насильства (пункт 11 розділу ІІ Порядку № 369).

Форма оцінки ризиків вчинення домашнього насильства затверджена Додатком до Порядку № 369.

Суд зазначає, що у матеріалах справи відсутня форма оцінки ризиків вчинення домашнього насильства щодо оскаржуваного термінового заборонного припису.

Таким чином, з огляду на предмет та підстави заявленого позову суд з метою повного та об`єктивного вирішення спору доходить висновку про наявність підстав для витребування у відповідача форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства щодо оскаржуваного термінового заборонного припису, а також усіх документів, які стали підставою для його прийняття, в тому числі заяв, рапортів, пояснень, матеріалів фото та відеофіксації.

Керуючись статтями 48, 243, 248 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Витребувати у Головного управління Національної поліції у Львівській області форму оцінки ризиків вчинення домашнього насильства щодо термінового заборонного припису серії АА № 043644, складеного 28 жовтня 2022 року інспектором СПД ВП ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області, старшим лейтенантом поліції Проданюк Дарією стосовно ОСОБА_1 , а також заяв, рапортів, пояснень матеріалів фото та відеофіксації, які стали підставою для його прийняття.

Витребувані судом докази подати до суду у п`ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали.

Повідомити відповідача, що відповідно до частини восьмої статті 80 КАС України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом шляхом постановлення ухвали про накладення штрафу.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до вимог статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення щодо ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.

Повний текст ухвали складено 07 березня 2023 року.

Суддя Клименко О.М.