Ухвала суду № 109282168, 28.02.2023, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2023
Номер справи
380/1911/23
Номер документу
109282168
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/1911/23

У Х В А Л А

про закриття провадження у справі

28 лютого 2023 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Коморного О.І. при розгляді за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності Сколівської міської ради Львівської області та зобов`язання вчинити дії.

В с т а н о в и в:

До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність Сколівської міської ради Львівської області щодо неприйняття рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555;

- зобов`язати Сколівську міську раду Львівської області прийняти рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідно до договору оренди від 23.11.2017 №22/2017, який укладений з Сколівською міською радою, є орендарем земельної ділянки площею 0,058 га, кадастровий номер 4624510100:01:005:0555, цільове призначення: будівництво та обслуговування будівель торгівлі, по АДРЕСА_1 на території Сколівської міської ради Сколівського району Львівської області. На даній земельній ділянці розташований об`єкт нерухомого майна - нежитлова будівля площею 133,6 м2, власником якої є позивач на підставі договору дарування від 15.06.2017. Вказана земельна ділянка перебувала в постійному користуванні попереднього власника нерухомого майна.

28.02.2018 позивач звернулась до Сколівської міської ради із заявою про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки вказаної земельної ділянки з метою її продажу. Рішенням сесії Сколівської міської ради від 06.07.2018 №48 доручено Сколівській міській раді замовити у суб`єкта оціночної діяльності у сфері оцінки земель проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,058 га, кадастровий номер 4624510100:01:005:0555, яка знаходиться в АДРЕСА_1 , з метою її продажу шляхом викупу ОСОБА_1 , цільове призначення: будівництво та обслуговування будівель торгівлі.

На виконання рішення Сколівської міської ради від 06.07.2018 №48, ПП «Центр ринкових досліджень» проведено експертну грошову оцінку земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555, та позивачем сплачено авансовий внесок у розмірі 56464,93 гривень, згідно договору про сплату авансового внеску № 04/2020 від 11.09.2020.

03.03.2021 депутатська комісія Сколівської міської ради з питань регулювання земельних відносин, будівництва, адміністративного устрою населених пунктів, планування територій та архітектури, екології, природних ресурсів розглянула звіт про експертну грошову оцінку, провела обстеження земельної ділянки і встановила, що земельна ділянка накладається на проїзну частину та захоплює частину території перед залізничним вокзалом у м. Сколе.

З протоколу №8 від 04.03.2021 видно, що комісія прийняла рішення про відмову у продажі земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 4624510100:01:005:0555 з підстав, викладених в акті обстеження земельної ділянки від 03.03.2021.

З витягу із протоколу №6 від 18.03.2021 Сколівської міської ради видно, що 22 депутати з присутніх 24 проголосували проти, що фактично свідчить про відмову в продажу земельної ділянки, тому, дії відповідача свідчать про ухилення від прийняття рішення про продаж земельної ділянки, що є порушенням прав, свобод та інтересів позивача.

01.06.2022 рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/10167/21 адміністративний позов ОСОБА_1 до Сколівської міської ради про визнання протиправними рішень та зобов`язання вчинити дії суд задоволено частково. Суд визнав протиправною бездіяльність Сколівської міської ради щодо неприйняття рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 на території Сколівської міської ради Сколівського району Львівської області, кадастровий номер 46245 10100:01:005:0555. Крім того, суд зобов`язав Сколівську міську раду Львівської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на продаж земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 на території Сколівської міської ради Сколівського району Львівської області, кадастровий номер 4624510100:01:005:0555 та прийняти рішення щодо продажу вказаної земельної ділянки, з урахуванням висновків суду. В задоволенні решти позовних вимог відмовив.

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/21 на заяву від 18.10.2022 Сколівська міська рада Львівської області в листі від 31.10.2022 №594/02-09 повідомила що поданий звіт про експертну грошову оцінку спірної земельної ділянки повторно розглядався на черговому засіданні сесії Сколівської міської ради, яке відбулось 20.10.2022. Однак, проект рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення за адресою: АДРЕСА_1 » який ставився на голосування сесії міської ради не прийнятий, оскільки не отримав необхідної більшості голосів від загального складу.

Із витягу з протоколу Сколівської міської ради Львівської області №20 від 20.10.2022 видно, що Сколівська міська рада повторно не прийняла рішення про продаж спірної земельної ділянки несільськогосподарського призначення (відсутність необхідної більшості голосів від загального складу, проголосували депутати: «За» - 0; «Проти» - 22», «Утримались» - 2). При цьому, зазначено, що спірна земельна ділянка накладається на частину приватної площі в м. Сколе та термін дії договору оренди по земельній ділянці закінчився ще в 2017 із цього часу оренда плата не надходила.

Позивач зазначає, що в порушення вимог ст.128 Земельного кодексу України та п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Сколівська міська рада Львівської області на пленарному засіданні мотивованого і обґрунтованого рішення про відмову у продажі земельної ділянки на пленарному засіданні ради не прийняла, оскільки, витяг з протоколу №29 Сколівської міської ради від 20.10.2022 не є рішенням суб`єкта владним повноважень в розумінні ч.3 ст.128 Земельного кодексу України.

Вважаючи, що Сколівською міською радою Львівської області не прийнято рішення в розумінні ч.3 ст.128 Земельного кодексу України, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 07 лютого 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідачем подано суду відзив на позовну заяву, в якому проти позову заперечує, просить суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Обґрунтовуючи відзив відповідач зазначив, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/21, 20.10.2022 Сколівською міською радою було повторно винесено на розгляд XXIX сесії клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на продаж земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555.

Згідно витягу з протоколу №29 XXIX сесії Сколівської міської ради VIII скликання, а також листка поіменного голосування, що є додатком до витягу, результати голосування по вищезазначеному клопотанні позивача наступні: «За» - 0 (нуль), «Проти» - 22 (двадцять два), «Утримались» - 2 (два), «Відсутні» - 3 (три), тому, проект рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення за адресою: АДРЕСА_1 » не набрав достатньої для прийняття рішення кількості голосів, що зафіксовано в протоколі сесії.

У протоколі сесії також було зафіксовано зауваження голови депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, будівництва, адміністративного устрою населених пунктів, планування територій та архітектури, екології, природних ресурсів, що земельна ділянка (з приводу якої надійшло клопотання щодо надання дозволу на продаж) накладається на частину привокзальної площі в м. Сколе.

Відповідно до Регламенту Сколівської міської ради, після розгляду пропозицій і зауважень, проект рішення приймається в цілому або вважається відхиленим, якщо в цілому проект рішення не отримав необхідної більшості голосів на підтримку. Таке відхилення проекту рішення заноситься до протоколу пленарного засідання як рішення ради.

Також зазначає, що як вбачається з висновку оцінювача про варсітсь земельної ділянки, який є невід`ємною частиною звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 оцінка земельної ділянки з кадатсровим номером: 4624510100:01:005:0555 була проведена 07.10.2020 (термін чинності оцінки один рік), отже на час ухвалення Львівським окружним адміністративним судом рішення у справі №380/10167/21 та повторного розгляду Сколівською міською радою клопотання ОСОБА_1 , виготовлена оцінка земельної ділянки з кадастровим номером: 4624510100:01:005:0555 втратила чинність.

Враховуючи наведене, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позову.

Суд дослідив матеріали справи, дійшов висновку про необхідність закриття провадження у даній справі з огляду на наступне.

В силу статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Справою адміністративної юрисдикції у розумінні п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб`єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

За правилами п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Ужитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб`єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України).

Наведене узгоджується й з положеннями статей 2, 4, 19 чинного КАС України, які закріплюють завдання адміністративного судочинства, визначення понять публічно-правового спору та суб`єкта владних повноважень, а також межі юрисдикції адміністративних судів.

Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.

Судом встановлено, що до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами:

- визнати протиправним рішення Сколівської міської ради щодо відмови у продажу ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555 від 18.03.2021 (витяг з протоколу № 6 від 18.03.2021);

- визнати протиправною бездіяльність Сколівської міської ради щодо неприйняття рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555 від 18.03.2021 (відповідь на адвокатській запит);

- зобов`язати Сколівську міську раду прийняти рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555;

- стягнути з Сколівської міської ради на користь позивача 10000,00 грн. завданої моральної шкоди.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/21 позов ОСОБА_1 до Сколівської міської ради задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Сколівської міської ради щодо неприйняття рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555.

Зобов`язано Сколівську міську раду Львівської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на продаж земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555, та прийняти рішення щодо продажу вказаної земельної ділянки, з урахуванням висновків суду.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

ОСОБА_1 звертаючись із позовною вимогою у даній справі (380/1911/23) про визнання протиправною бездіяльність Сколівської міської ради Львівської області щодо неприйняття рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555, фактично оскаржує бездіяльність відповідача по невиконанню рішення суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/21, яким вже визнано протиправною бездіяльність Сколівської міської ради щодо неприйняття рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555.

Також вимога позивача зобов`язати Сколівську міську раду Львівської області прийняти рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555, фактично є вимогою позивача зобов`язати Сколівську міську раду Львівської області виконати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/22, яким задоволено позов позивача та зобов`язано Сколівську міську раду Львівської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на продаж земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555, та прийняти рішення щодо продажу вказаної земельної ділянки, з урахуванням висновків суду.

Разом з тим, суд зазначає, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/22 зобов`язано Сколівську міську раду Львівської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 та безпосередньо прийняти рішення щодо продажу вказаної земельної ділянки, з урахуванням висновків суду.

Більш того, суд наголошує, що в мотивувальній частині рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/22 зазначено - «Земельний кодекс України не передбачає випадків, коли орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування за результатами заяви може не прийняти позитивного або негативного для заявника рішення.

Зазначаючи чіткий та вичерпний перелік підстав для відмови у затвердженні документації відповідач по - перше, надає можливість заявнику оскаржити таке рішення та висловити незгоду із усіма чи окремими її мотивами, а по - друге, у випадку коли заявник визнає зазначені у рішенні недоліки, йому надається можливість усунути такі недоліки чим створюються гарантії визначеності у розгляді її земельного питання, оскільки повторна відмова із аналогічних підстав не допускається.

Проте, суд повторно зазначає, що розгляд заяви та доданих до неї документів, поданої особою з наміром викупу земельної ділянки, повинен завершуватися прийняттям відповідного рішення, а у випадку відмови, з обґрунтуванням підстав для відмови в продажу земельної ділянки, визначених ч.5 ст.128 Земельного кодексу України, перелік яких є виключним.

Чого, однак, відповідачем не було зроблено.

Тому така поведінка Сколівської міської ради, із урахуванням правової позиції Верховного Суду викладеної у постанові від 23.11.2021 у справі № 580/704/21, є проявом її протиправної бездіяльності.».

Відтак слід наголосити, що Сколівською міською радою Львівської області в супереч рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/22 не прийнято відповідного рішення (про продаж або про відмову у продажі) передбаченого Земельним кодексом України, а не прийнято взагалі ніякого рішення), що свідчить про невиконання рішення Львівського окружного адміністративного суду, за яким відповідач мав прийняти саме рішення.

Таким чином, суд дійшов висновку, що фактично вимоги позивача спрямовані зобов`язати Сколівську міську раду Львівської області виконати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/22, яким позов ОСОБА_1 до Сколівською міською радою Львівської області вже був частково задоволений, шляхом визнання протиправною бездіяльності Сколівської міської ради щодо неприйняття рішення про продаж ОСОБА_1 земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555 та зобов`язанням Сколівську міську раду Львівської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на продаж земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4624510100:01:005:0555, та прийняти рішення щодо продажу вказаної земельної ділянки, з урахуванням висновків суду.

Отже подання даного (нового) позову у справі 380/1911/23 про визнання протиправною бездіяльності Сколівської міської ради Львівської області та зобов`язання прийняти рішення щодо продажу земельної ділянки ОСОБА_1 зумовлене невиконанням суб`єктом владних повноважень судового рішення у справі №380/10167/21 та є намаганням позивача в такий спосіб примусити Сколівську міську раду Львівської області виконати судове рішення у справі №380/10167/21 шляхом подачі нового позову у справі №380/1911/23.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначається Законом України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон № 1404-VIII).

За ч. 1 ст. 1 Закону № 1404-VIII виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження, та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону № 1404-VIII державний виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

З аналізу вищезазначених законодавчих норм можна дійти висновку, що не можна зобов`язати суб`єкта владних повноважень виконувати судове рішення шляхом ухвалення з цього приводу іншого судового рішення, оскільки примусове виконання рішення суду здійснюється в порядку, передбаченому Законом № 1404-VIII, у рамках виконавчого провадження з виконання виконавчого листа.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 16 січня 2019 року у справі № 686/23317/13-а дійшла висновку, що обраний позивачем спосіб захисту не усуває юридичний конфлікт та не відповідає об`єкту порушеного права, а тому в такий спосіб неможливо захистити чи відновити право у разі визнання його судом порушеним. При розгляді позовних вимог позивача стосовно невиконання окремого судового рішення у іншій справі, суд не може зобов`язувати виконувати рішення суду шляхом ухвалення нового судового рішення, оскільки виконавче провадження являє собою завершальну стадію судового провадження.

Також подібна правова позиція висловлена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 21 листопада 2018 року у справі № 816/2016/17 (К/9901/50946/18).

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що заявлені у позовній заяві вимоги не можуть бути предметом нового публічно-правового спору та розглядатися адміністративним судом у порядку іншого (нового) позовного провадження, оскільки спірні правовідносини стосуються невиконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/21, а тому провадження у справі підлягає закриттю, оскільки такий спір не може бути вирішений в жодній юрисдикції.

Суд роз`яснює позивачеві, що відповідно до ч.2 ст. 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Суд звертає увагу, що позивач жодним чином не позбавлений судового захисту, але не у порядку позовного провадження, а в порядку розгляду судом, який вирішив спір, процесуальних питань, пов`язаних з виконанням Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2022 у справі №380/10167/21.

Зокрема, відповідно до ч.1 ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.

Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Крім того, відповідно до частини 1 статті 383 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Відповідно до ч.2 ст.238 КАС України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Відтак судовий збір, сплачений позивачем відповідно до квитанції №ПН3344392 від 31.01.2023 в сумі 1073,60 грн. підлягає поверненню.

Керуючись ст. 189, 238, 239, 248, 256, 293-295 КАС України, ст.7 Закону України «Про судовий збір», суд -

постановив:

1. Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності Сколівської міської ради Львівської області та зобов`язання вчинити дії - закрити.

2. Повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з Державного бюджету сплачений судовий збір в сумі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні, 60 копійок) №ПН3344392 від 31.01.2023.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддями.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складений 28.02.2023.

СуддяКоморний О.І.