Постанова № 10925873, 25.08.2010, Срібнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
25.08.2010
Номер справи
2-а-68/10
Номер документу
10925873
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2010 року

Срібнянський районний суд Чернігівської області в складі :

головуючого судді Цигури Н.А.,

при секретарі Федоренко Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Срібне справу за адміністративним позовом Варвинської міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів , -

В С Т А Н О В И В :

В порядку ст.167 ч.2 КАС України суд вважає за необхідне проголосити вступну та резолютивну частини постанови , відклавши складання повної постанови до 27 серпня 2010 року.

Керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 6510 грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів до Місцевого бюджету Срібнянського району на р/р Срібнянської селищної ради № 33215808700494, банк отримувача: ГУДКУ в Чернігівській області, МФО банку 853592, код платежу 21406858 .

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Цигура Н.А.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2010 року

Срібнянський районний суд Чернігівської області в складі :

головуючого судді Цигури Н.А.,

при секретарі Федоренко Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Срібне справу за адміністративним позовом Варвинської міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів , -

В С Т А Н О В И В :

21.06.2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 , в якому просив суд стягнути з відповідача податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 6510 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що за відповідачем обліковується заборгованість, яка є непогашеною, у звязку з чим порушуються вимоги Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» та Закону України «Про систему оподаткування» .

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив задовольнити його в повному обсязі, посилаючись на обставини, зазначені в позові.

Відповідач у судове засідання не з»явився . Згідно довідки Укрпошти ф.20 адресат ОСОБА_1 відмовився від отримання судової повістки. Відповідно до ст.37 КАС України , особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання. Відповідно до ч. 4 ст.128 КАС України у разі повторного неприбуття відповідача, який не є суб»єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, або без повідомлення ним про причини неприбуття , розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на слідуючих підставах.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законодавством терміни.

Крім того відповідач згідно до ст. 11 вищезазначеного Закону несе відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків та додержання законів про оподаткування.

Судом встановлено, що за громадянином ОСОБА_1 зареєстровано вантажний автомобіль КАМАЗ -5320, 1987 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, обємом двигуна 10850 куб. см, який у відповідності до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11 грудня 1991 року № 1963-ХІІ, із змінами, є обєктом оподаткування. Виходячи із встановлених ставок податку за вказаний транспортний засіб з розрахунку за рік відповідачу належить до сплати 2170 грн. податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» (далі Закон), платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Стаття 2 вказаного Закону зазначає, що об'єктом оподаткування зокрема, є автомобілі вантажні - код 8704.

Статтею 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» встановлено ставки податку з власників транспортних засобів.

Згідно ст. 5 цього Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Стаття 6 Закону «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» визначає порядок обчислення і сплати податків, а саме: сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього Закону. За транспортні засоби, придбані протягом року, крім тих, що вперше реєструються в Україні, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки. Перерахування неправильно сплаченого податку допускається не більш як за три попередні роки. Органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов'язані щомісячно повідомляти податкові органи про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом попереднього місяця, за формою, затвердженою центральним податковим органом України, та їх власників.

Виходячи з системного аналізу норм діючого законодавства, суд приходить до висновку, що Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» не передбачено подання до податкової інспекції фізичними особами податкових декларацій по податку з власників транспортних засобів.

Оскільки у разі відсутності документів про сплату податку реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не повинні проводитися, органи реєстрації та проведення технічного огляду повинні контролювати сплату податку перед проведенням технічного огляду, реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів. Станом на 1 вересня ДАІ подає податковим органам списки громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки. На підставі цих даних та відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Судом встановлено, що згідно ст. 1 вказаного Закону, відповідач є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а транспортний засіб, що належить останньому, є об'єктом оподаткування, в розумінні ст.2 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

За транспортні засоби, що не експлуатуються з будь-яких причин, податок сплачується на загальних підставах за повний рік, оскільки зазначений податок є майновим i має бути сплачений незалежно від того, експлуатується транспортний засіб чи ні. Чинним законодавством не передбачено продовження терміну, за який сплачено податок з власників транспортних засобів за період, в якому він не експлуатувався, тобто, за період простою транспорту з будь-яких причин.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, а судом при вирішенні даного спору не встановлено будь-яких порушень норм податкового законодавства України при нарахуванні податкового боргу.

Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена , суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Срібнянському районі є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 6510 грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів до Місцевого бюджету Срібнянського району на р/р Срібнянської селищної ради № 33215808700494, банк отримувача: ГУДКУ в Чернігівській області, , МФО банку 853592, код платежу 21406858 .

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Цигура Н.А.