Постанова № 10924689, 09.08.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.08.2010
Номер справи
2а-966/10/1770
Номер документу
10924689
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-966/10/1770

09 серпня 2010 р. 09год. 30хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

представник позивача: Мамай І.Є.,

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у м.Рівне

до Закритого акціонерного товариства "РІМАЛ"

про стягнення заборгованості , -

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у м.Рівне звернулася з позовом до Закритого акціонерного товариства "РІМАЛ" про стягнення заборгованості зі сплати земельного податку в сумі 6042,88грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просить стягнути з відповідача борг у сумі 6042,88грн.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі відповідача, на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Закрите акціонерне товариство "РІМАЛ" виконавчим комітетом Рівненської міської ради 07.03.1996р. було зареєстроване як юридична особа з присвоєнням коду ЄДРПОУ 00451398, дані про нього внесені до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України 28.03.2005р. Товариство перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у м.Рівне з 25.03.1996р. за №038/0037.

Заборгованість Закритого акціонерного товариства "РІМАЛ" зі сплати земельного податку виникла у звязку із несплатою узгодженої суми податкових зобовязань на підставі самостійно складеного та поданого відповідачем до податкового органу розрахунку №1434 від 27.01.2009р. та відсотків, пені нарахованих позивачем відповідно до договору про розстрочення податкових зобов'язань від 30.09.2009р. №390 і рішення №324 від 30.09.2009р.

На виконання п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000р. (далі - Закон №2181-ІІІ) позивачем відповідачу було надіслано податкові вимоги: першу №1/987 від 16.10.2009р. на суму 414,62грн. та другу №2/1244 від 28.12.2009р. на суму 3367,06грн.

Вказані податкові вимоги відповідачем отримані, у встановленому порядку ним не оскаржувалися.

Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: розрахунком податкової заборгованості (а.с.3), копією облікової картки платника (а.а.с.4-8), довідкою про взяття відповідача на облік як платника податків (а.с.9), копією інформації Головного управління статистики у Рівненській області щодо відповідача (а.с.10), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо відповідача (а.а.с.11-12), копією корінця першої податкової вимоги №1/987 від 16.10.2009р. та копією повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачу (а.с.13), копією корінця другої податкової вимоги №2/1244 від 28.12.2009р. та копією повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачу (а.с.14), копією податкового розрахунку від 27.01.2009р. (а.с.15), копією договору №390 про розстрочення податкових зобов'язань від 30.09.2009р. (а.с.16), копією рішення №324 від 30.09.2009р. (а.с.17), копією свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи (а.с.18).

Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Стаття 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-XII (далі - Закон №2535-XII) передбачає, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Відповідно до ст.15 Закону №2535-XII, власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно з ч.8 ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. №1251-XII (далі - Закон №1251-XII) плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних і справляються на всій території України.

Пунктом 3 ч.1 ст.9 Закону №1251-XII встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону №2181-III податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 Закону №2181-III платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону №2181-III встановлено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього ж Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.4.2.1 ст.4 Закону №2181-III, якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону №1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Оскільки відповідач не оскаржував суми податкового зобов'язання, то загальна сума податкової заборгованості є узгодженою і підлягає сплаті.

Відповідно до п.3.1.1 ст.3 Закону №2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.2009р. встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, зважаючи на те, що доказів сплати податкового боргу у сумі 6042,88грн. відповідачем суду не надано, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Згідно із ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із Закритого акціонерного товариства "РІМАЛ" до місцевого бюджету м.Рівне заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 6042,88грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дудар О.М.

Постанова складена в повному обсязі 13.08.2010 року.