Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 686/4257/23
Провадження № 2-а/686/127/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2023 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Колієва С.А.
секретаря судового засідання Кучерук Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора 2 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції в Хмельницькій області Атаманова Руслана Івановича, Департаменту патрульної поліції, про скасування постанови,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із вказаним позовом в якому просив скасувати постанову серія ЕАС №6509624 від 06.02.2023 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі. В обґрунтування позову зазначено, що 06.02.2023 року інспектор роти №2 першого батальйону патрульної поліції у м.Хмельницькому УПП у Хмельницькій області старший лейтенант поліції Атаманов Р.І. виніс постанову серія ЕАС №6509624 у справі про адміністративне правопорушення, згідно якої він був визнаний винуватим у порушенні п.8.4б ПДР та притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП. Вважає вказану постанову незаконною, а висновки стосовно порушення вимог п.8.4б ПДР, а саме невиконання ним вимог дорожнього знаку 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», під час проїзду ним 02.02.2023 року о 16 год. 30 хв. перехрестя вул. Проскурівського підпілля та вул. Проскурівська у м. Хмельницькому, є надуманими та не відповідають фактичним обставинам.
В судове зсідання позивач не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник відповідачів в судове засідання не з`явився. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У поданому Управлінням патрульної поліції в Хмельницькій області відзиві представник відповідача заперечив проти задоволення позову ОСОБА_1 , посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість. Зазначив, що висновки інспектора про порушення Козіциним О.В. п.8.4б ПДР за викладених у постанові серія ЕАС №6509624 від 06.02.2023 року обставин є обґрунтованими та підтверджені відповідними доказами, а оспорювана постанова є законною та підстав для її скасування не має.
Дослідивши матеріали справи судом встановлені наступні обставини.
Встановлено, що 06.02.2023 року інспектором поліції УПП в Хмельницькій області Атамановим Р.І. було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ЕАС №6509624, якою ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 340,00 гривень. Вказаною постановою ОСОБА_1 був визнаний винуватим у тому, що він, 02.02.2023 року о 17 год. 47 хв. керуючи автомобілем марки «Suzuki Vitara» н.з. НОМЕР_1 та рухаючись по вул. Проскурівського підпілля у м. Хмельницькому на перехресті з вул.Проскурівська не виконав вимогу дорожнього знаку 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», чим порушив вимог п.8.4б ПДР, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.122 КУпАП.
За правилами ст.9КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до п.8.1 ПДР України регулювання дорожнього руху здійснюється за допомогою дорожніх знаків, дорожньої розмітки, дорожнього обладнання, світлофорів, а також регулювальниками.
Згідно абз.1 п.8.2 ПДР України дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою і можуть бути постійними, тимчасовими та із змінною інформацією.
Відповідно до приписів п.п.б п.8.4 ПДР України дорожні знаки зокрема поділяються на знаки пріоритету, встановлюють черговість проїзду перехресть, перехрещень проїзних частин або вузьких ділянок дороги.
Згідно положень розділу 33 ПДР України (Дорожні знаки) дорожній знак 2.2 "Проїзд без зупинки заборонено" встановлює заборону проїзду без зупинки перед розміткою1.12(стоп-лінія), а у разі, коли вона відсутня, перед знаком. Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються дорогою, яка перетинається, а за наявності таблички7.8- транспортним засобам, що рухаються головною дорогою, а також праворуч рівнозначною дорогою.
Частина 1 статті 122КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.
Статтею 14Закону України"Продорожній рух"від 30.06.1993№ 3353-XII вказано, що учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримуватися вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Пунктом 1.3 Правил дорожнього рухузатвердженихПостановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306(далі -ПДР) зазначено, що учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Так, згідно з п. 8 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання. Поліція відповідно до покладених нею завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманнямПравил дорожнього рухуйого учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі (п. 11 ч. 1 ст. 23).
Статтею 251КУпАП України визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зст. 72 КАС Українидоказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно дост. 77 КАС Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Так, вчинення ОСОБА_1 вищевказаного адміністративного правопорушення (порушення вимог дорожнього знаку 2.2 та проїзд без зупинки вул. Проскурівського підпілля на перехресті з вул. Проскурівська у м. Хмельницькому 02.02.2023 року) підтверджується представленими відповідачем відеозаписом події, а також долученою дислокацією технічних засобів регулювання дорожнім рухом по вул. Проскурівського підпілля (ділянка від 0+243 км до 0 + 382 км) в м. Хмельницькому. Згідно вказаних документів (дислокації) підтверджено наявність на вказаній ділянці дороги дорожнього знаку 2.2 (Проїзд без зупинки заборонено та дорожньої розмітки 1.12 ). Натомість, згідно представленого відеозапису підтверджено факт, що ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «Suzuki Vitara» н.з. НОМЕР_1 та рухаючись по вул. Проскурівського підпілля у м. Хмельницькому на перехресті з вул.Проскурівська, в зоні дії знаку 2.2 не зупинився перед дорожньою розміткою 1.12.
Відповідно до статті 293 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: 1) залишає постанову без зміни, а скаргу без задоволення; 2) скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд; 3) скасовує постанову і закриває справу; 4) змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Враховуючи вищевикладене, позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 та ч.4 ст.122, 247, 251, 252, 287 - 293 КУпАП, ст. ст. 2, 5, 19, 25, 90, 168, 246, 258, 293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив:
В задоволенні позову відмовити.
Постанову серія ЕАС №6509624 інспектора 1 батальйону 2 роти Управління патрульної поліції в Хмельницькій області Атаманова Р.І. від 06 лютого 2023 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. за ч. 1 ст.122КУпАП - залишити без змін.
Рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .
Відповідач: Департамент патрульної поліції, код ЄДРПОУ 40108646, м. Київ, вул. Ф.Ернста, 3,
Управління патрульної поліції в Хмельницькій області Департаменту патрульної поліції, 29000,м. Хмельницький, вул. Коцюбинського,35/2.
Повний текст рішення виготовлено 24.02.2023 року.
Суддя: