Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№ 380/1093/23
У Х В А Л А
про повернення заяви
20 лютого 2023 року Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. розглянув в порядку письмового провадження клопотання Івано-Франківської селищної ради про надання документа про сплату судового збору та відкриття провадження у справі за позовною заявою Івано-Франківської селищної ради до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
18.01.2023 на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла поштою позовна заява Івано-Франківської селищної ради до Головного управління ДПС у Львівській області з вимогами визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управлінням ДПС у Львівській області від 03.11.2022 №№10952/13-01-07-06, 10819/13-01-24-10.
Ухвалою від 23.01.2023 суддя залишив позовну заяву без руху та надав позивачу десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали для усунення виявлених недоліків позовної заяви шляхом подання оригіналу платіжного документа про сплату судового збору в сумі 8918,16 грн.
Суд ухвалою від 13.02.2023 повернув позовну заяву Івано-Франківської селищної ради до Головного управління ДПС у Львівській області і додані до неї документи позивачу у зв`язку із невиконанням вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
14.02.2023 до суду надійшло клопотання Івано-Франківської селищної ради від 06.02.2023 №04-07/650 (вх.№10118), позивач надіслав платіжне доручення №1 від 02.02.2023 про сплату судового збору в сумі 8918,16 грн. та просив відкрити провадження у справі №380/1093/23.
Відповідно до статті 166 КАС України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення (заяви з процесуальних питань) подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Вирішуючи клопотання Івано-Франківської селищної ради від 06.02.2023 №04-07/650 суд враховує таке.
Суд ухвалою від 23.01.2023 залишив позовну заяву Івано-Франківської селищної ради без руху та надав позивачу десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали для усунення виявлених недоліків позовної заяви шляхом подання оригіналу платіжного документа про сплату судового збору в сумі 8918,16 грн. Цю ухвалу суд скерував позивачу в електронній формі, на адресу електронної пошти, зазначену в позовній заяві "i-fsr@ukr.net". Відповідно до норм пункту 2 частини шостої статті 251 КАС України копія ухвали від 23.01.2023 є врученою позивачу 27.01.2023, що підтверджується довідкою секретаря судового засідання про вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху у справі №380/1093/23 шляхом її надіслання на адресу електронної пошти учасника справи. Отже, строк на усунення недоліків позовної заяви сплив 06.02.2023.
П`ятиденний строк на прийняття судом рішення щодо позовної заяви Івано-Франківської селищної ради обраховувався з 07.02.2023 та сплив 13.02.2023 (останній день п`ятиденного строку припав на вихідний день - 11.02.2023 та такий переноситься на перший робочий день після вихідних - 13.02.2023).
Івано-Франківська селищна рада скерувала до суду клопотання із документом про сплату судового збору 08.02.2023 (підтверджується відтиском печатки на поштовому конверті), тобто після 06.02.2023, коли сплтв строк на усунення недоліків позову.
Це клопотання отримане судом 14.02.2023, тобто вже після постановлення 13.02.2023 ухвали про повернення позову.
Ці обставини вказують на те, що Івано-Франківська селищна рада пропустила строк на усунення недоліків позовної заяви на два дні, а клопотання із документом про сплату судового збору надійшло до суду після спливу п`ятиденного строку на прийняття судом рішення щодо позовної заяви Івано-Франківської селищної ради.
Враховуючи встановлені обставини суд дійшов висновку, що клопотання Івано-Франківської селищної ради про надання документа про сплату судового збору та відкриття провадження у справу слід повернути без розгляду.
Керуючись ст.ст. 166, 167, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Повернути клопотання Івано-Франківської селищної ради про надання документа про сплату судового збору та відкриття провадження у справу без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у п`ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Суддя Москаль Р.М.
Судове рішення № 109082257, Львівський окружний адміністративний суд було прийнято 20.02.2023. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити необхідні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 380/1093/23. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: