Постанова № 10903543, 12.08.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.08.2010
Номер справи
2а-10703/10/2670
Номер документу
10903543
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 серпня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-10703/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П. при секретарі Мостовій Н.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва

до

третя особа Товариства з обмеженою відповідальністю «Шелтер Юкрейн»

Печерська районна у м. Києві державна адміністрація

проскасування (припинення) державної реєстрації юридичної особи

за участю представників сторін:

від позивача: Бевза В. І. (діє на підставі довіреності від 22.06.2010 року №10971/9)

від відповідача: не зявився

від третьої особи: не зявився

На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 12 серпня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про скасування (припинення) державної реєстрації юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Шелтер Юкрейн»(далі ТОВ «Шелтер Юкрейн»).

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач з 01.12.2007 року не подає до податкової інспекції податкові декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків, зборів (обовязкових платежів), чим порушив вимоги статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”. У зв'язку з чим, на підставі п. 2 ст. 38 Закону України "Про державу реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" позивач просить суд припинити підприємницьку діяльність відповідача.

В судовому засіданні 12.08.2010 року представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Відповідач заперечень на позов не надав, в судове засідання 12.08.2010 року не з'явився, хоча про час, дату і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.

Третя особа через відділ документального обігу та контролю суду подала клопотання від 04.08.2010 року №4669/11/10-2 про розгляд справи без участі представника Печерської районної у м. Києві державної адміністрації.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, судом встановлено наступне.

ТОВ «Шелтер Юкрейн»(ідентифікаційний код юридичної особи 34479484; місцезнаходження: 01021, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 28/2, Н. П. №43) зареєстроване Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 19.06.2006 року та взяте на облік платника податків 20.06.2006 року за №41652.

Відповідач не подає до державної податкової інспекції документи податкової та фінансової звітності з 01.12.2007 року.

Відповідно до п.4 ч.2 до ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців”, однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;

4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Пунктом 17 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” встановлене право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно із статтею 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання.

Відтак, датою вчинення правопорушення, за яке може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації, слід вважати наступний день після спливу річного терміну з моменту неподання відповідних податкових декларацій та іншої фінансової звітності.

Як вбачається з Довідки від 09.07.2010 року №25/10-027 відповідач з 01.12.2007 року не подає документи податкової та фінансової звітності. Відповідно до наявної в матеріалах справи Довідки від 04.03.2010 року №3630/9 станом на 01.03.2010 року заборгованість перед бюджетом у відповідача відсутня.

Відповідно до частин 1 та 6 статті 59 Господарського кодексу України, припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.

Відповідно до ч. 3 ст. 5 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Згідно із статтею 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи, що відповідачем з 01.12.2007 року не подаються органам державної податкової служби документи фінансової звітності, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити повністю.

Скасувати (припинити) державну реєстрацію юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Шелтер Юкрейн»(01021, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 28/2, Н. П. №43, ідентифікаційний код юридичної особи 34479484).

Постанову надіслати державному реєстратору Печерського району міста Києва для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення юридичної особи у встановленому законом порядку.

Постанову надіслати сторонам у справі.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.П. Васильченко

Повний текст постанови складено та підписано 17 серпня 2010 року.