Постанова № 10903536, 16.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.06.2010
Номер справи
2а-13013/09/2670
Номер документу
10903536
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

16 червня 2010 року 14:25 № 2а-13013/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:

позивача: Боровицької О.П.;

відповідача: Крупельницької Н.М.

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва

до Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд”

простягнення заборгованості

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 16червня2010року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

22жовтня2009року (відповідно до відмітки канцелярії) Державна податкова інспекція у Оболонському районі міста Києва (далі по тексту позивач, ДПІ у Оболонському районі м. Києва) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (далі по тексту відповідач, ЗАТ “Київфундаментбуд”), в якому просить стягнути суму податкового боргу: з податку на додану вартість у розмірі 140443,95грн., з податку на прибуток підприємства у розмірі 51249,33грн., по збору за використання символіки у розмірі 44845,69грн., по податку з власників транспортних засобів у розмірі 11799,04грн., по земельному податку з юридичних осіб 49496,22грн. на загальну суму заборгованості 297834,90грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04листопада2009року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-13013/09/2670, призначено попереднє судове засідання на 04грудня2009року, яке відкладалося на 25грудня2009року, у звязку з неприбуттям відповідача або його представників.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25грудня2009року закінчено підготовче провадження в адміністративній справі №2а-13013/09/2670 та призначено справу до судового розгляду на 10лютого2010року, яке відкладалося на 23лютого2010року, у звязку з неприбуттям відповідача або його представників.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23лютого2010року оголошувалася перерва до 23квітня2010року у звязку із заявленим клопотання представника відповідача про необхідність ознайомитися із матеріалами справи та підготуватися до справи.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23квітня2010року розгляд справи відкладено до 16червня2010року у звязку з необхідністю отримання нових доказів.

В судовому засіданні 16червня2010року представником позивача заявлено письмове клопотання (заява) про зменшення розміру позовних вимог на 74687,51грн., у звязку із чим загальна сума заборгованості станом на 15червня2010року складає 223146,72грн. Клопотання долучено до матеріалів адміністративної справи №2а-13013/09/2670. Представником відповідача заявлялося клопотання про відкладення розгляду справи, з приводу якого судом на місті винесена ухвала про продовження розгляду справи. Представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

В С Т А Н О В И В:

Закрите акціонерне товариство “Київфундаментбуд” зареєстроване Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією (ідентифікаційний код 333056977), в якості субєкта підприємницької діяльності юридичної особи 22липня2004року і є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до даних облікової картки ЗАТ “Київфундаментбуд” на день розгляду адміністративної справи має заборгованість зі сплати до бюджету суми податків і зборів на загальну суму 223146,72грн., в т.ч.: 1) податку на додану вартість у розмірі 103991,24грн., з яких 101137,79грн. основного боргу та 3853,45грн. пені, що виникла на підставі самостійно поданих відповідачем податкових декларацій з податку на додану вартість за вересень, грудень 2008року, за липень-вересень2008року, квітень, червень та липень 2009року, але не сплачених на момент розгляду адміністративної справи: прийнятих ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкових повідомлень-рішень від 10лютого2009року №0003601502/0 та №0003591502/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1383,14грн. та14972,34грн. відповідно; прийнятого ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 25травня2009року №0011711502/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 246,30грн.; 2) земельного податку з юридичних осіб, що виникла на підставі самостійно поданого відповідачем, але не сплаченого на момент розгляду справи розрахунку земельного податку за 2009рік, у розмірі 18387,79грн., з яких 17370,46грн. основного боргу та 1017,33грн. пені; 3) збору за використання символіки у розмірі 45995,00грн., яка виникла на підставі прийнятого ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 27січня2009року №0000032301/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 15615,00грн., та зобовязань за основним платежем у розмірі 29190,00грн.; на підставі прийнятого ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 16лютого2009року №0001901503/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1190,00грн., - зобовязання по збору за використання символіки частково погашене за рахунок переплати за минулі звітні періоди і складає на момент розгляду справи 44845,69грн.; 4) податку з власників наземних транспортних засобів, що виникла на підставі самостійно поданого відповідачем, але не сплаченого на момент розгляду справи розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009рік у розмірі 25348,00грн. - зобовязання по податку з власників наземних транспортних засобів частково погашене за рахунок переплати за минулі звітні періоди і складає на момент розгляду справи 13745,55грн., з яких 12674,00грн. основного боргу та 1017,55грн. пені; 5) податку на прибуток підприємств 133771,00грн., яка виникла на підставі прийнятого ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 27січня2009року №0000012301/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобовязання 133771,00грн., з яких 73545,00грн. основного боргу та 60226,00грн. штрафних (фінансових) санкцій, - зобовязання по податку на прибуток підприємств частково погашене за рахунок переплати за минулі звітні періоди і складає на момент розгляду справи 42176,45грн., з яких 41249,33грн. основного боргу та 927,12грн. пеня.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові повідомлення надсилаються в порядку передбаченому для податкових вимог та вважаються надісланими (врученими) юридичній особі, якщо їх передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів податкові повідомлення-рішення ДПІ у Оболонському районі м. Києва від 27січня2009року №0000032301/0, від 27січня2009року №0000012301/0, від 16лютого2009року №0001901503/0, від 10лютого2009року №0003601502/0 та №0003591502/0, від 25травня2009року №0011711502/0 отримані уповноваженою особою відповідача.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

В матеріалах справи відсутні докази сплати податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій визначеного податковими повідомленнями-рішеннями від від 27січня2009року №0000032301/0, від 27січня2009року №0000012301/0, від 16лютого2009року №0001901503/0, від 10лютого2009року №0003601502/0 та №0003591502/0, від 25травня2009року №0011711502/0, як і відсутні докази того, що платником розпочато процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Оскільки судом встановлено, що податкове зобовязання відповідача не сплачено в установлені строки, таке податкове зобовязання визнається податковим боргом.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Судом встановлено, що у звязку з несплатою податкових зобовязань позивачем надіслано на адресу відповідача рекомендованими листами з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 04листопада2008року №1/3935 на суму у розмірі 94233,88грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 13листопада2008року (відповідно до відмітки на корінці першої податкової вимоги), та другу податкову вимогу від 15грудня2008року 2/4662 на суму у розмірі 45702,23грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 10лютого2009року (відповідно до відмітки на корінці другої податкової вимоги).

Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржені.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва задовольнити.

2.Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м.Київ, вул. Куренівська, буд.№16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31113029700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 14010100) заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 103991,24грн. (сто три тисячі девятсот девяносто одна гривня двадцять чотири копійки).

3.Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м.Київ, вул. Куренівська, буд.№16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33211811700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 13050100) заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 18387,79грн. (вісімнадцять тисяч триста вісімдесят сім гривень сімдесят девять копійок).

4.Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м.Київ, вул. Куренівська, буд.№16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33112329700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 50080200) заборгованість зі збору за використання символіки у розмірі 44845,69грн. (сорок чотири тисячі вісімсот сорок пять гривень шістдесят девять копійок).

5.Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м.Київ, вул. Куренівська, буд. №16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №34212381700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 12020500) податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 13745,55грн. (тринадцять тисяч сімсот сорок пять гривень пятдесят пять копійок).

6.Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м.Київ, вул. Куренівська, буд. №16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31111009700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 11021000) податку на прибуток підприємств у розмірі 42176,45грн. (сорок дві тисячі сто сімдесят шість гривень сорок пять копійок).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.А. Кузьменко