Постанова № 10902612, 25.08.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.08.2010
Номер справи
2-а-4847/10/2270/17
Номер документу
10902612
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2-а-4847/10/2270/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 серпня 2010 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіТарновецького І.І.

при секретаріПарамей А. Ю.

за участі:представника відповідача Волчецького І.М.

представника позивача Денисюка А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >спільного українсько-польського підприємства "Мажестік" <3-тя особа >до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції в особі Нетішинського відділення <3-тя особа >про визнання протиправними дій, -

В С Т А Н О В И В:

Спільне українсько-польське підприємство "Мажестік" звернулося в суд з позовом до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції в особі Нетішинського відділення про визнання дій щодо проведення виїзної позапланової документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства неправомірними. Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідачем протиправно проведено невиїзну документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 30.06.2009 рік. Позивач вважає, що дії відповідача є протиправними оскільки суперечать вимогам ст.ст. 11 11-2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав просив задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував просив відмовити в його задоволенні посилаючись на те, що перевірка проводилась на законних підставах.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем проведено невиїзну документальну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 30.06.2009 рік. За результатами відповідачем складено акт від 05.05.2010 року №1635/23/22772619 про результати невиїзної документальної перевірки Спільного українсько-польського підприємства "Мажестік" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.08р. по 30.06.08р.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Частиною 13 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачається, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Законом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться після порушення кримінальної справи проти платника податків (посадових осіб платника податків), що перевіряється, відповідно до кримінально-процесуального законодавства.

Позапланова документальна перевірка проводилась на виконання постанови від 06.04.2010 року старшого слідчого з ОВС СВ ПМ ДПА у Хмельницькій області підполковника ПМ Новикова О.В., якою працівникам Славутської ОДПІ дано доручення провести перевірку позивача за період з 01.01.08 по 30.06.2009 року.

В акті перевірки є посилання на накази Славутської ОДПІ від 14.04.2010 року № 144 та від 21.04.2010 року № 154, направлення Славутської ОДПІ від 15.04.2010 року №18 та від 22.04.2010 року № 19.

Відповідно до абз.1 ст.11-2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні'', посадові особи органу вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав їх проведення, визначених цим та іншими законами України та за умови надання платнику податків під розписку: направлення на перевірку, копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби.

Згідно абз. 2 ст.11-2 вказаного Закону ненадання даних документів платнику податків або їх надання з порушенням вимог, встановлених цим законом, може бути підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки, але не є підставою для визнання проведеної перевірки неправомірною.

Перед початком перевірки із наказом №144 та направленням на перевірку №18 директор СУПП „Мажестік" Денисюк А.А. ознайомився із їх змістом та отримав їх копії, до перевірки допустив та був присутній під час її проведення.

Щодо наявності двох наказів № 144 від 14 квітня 2010 року на які вказує позивач, то суд вважає, що дані обставини не можуть бути підставою для визнання протиправних дій посадових осіб податкових органів при проведенні перевірки позивача.

Враховуючи викладене, позовні вимоги є безпідставними та не підлягають до задоволення.

Керуючись ст. ст. 11, 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст.ст. 7,8, 9, 11, 71, 86, 99, 158, 159, 161, 162, 163, 167, КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Спільного українсько-польського підприємства "Мажестік" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекція в особі Нетішинського відділення про визнання протиправним дій відмовити.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 27 серпня 2010 року

Суддя/підпис/І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом" СуддяІ.І. Тарновецький