ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" серпня 2010 р. Справа № 2a-1748/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Тимощука О.Л.
при секретарі Дущак С.М.
за участю
представника позивача: Харамбури Н.С.
представника відповідача: Мацелюх Г.З.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у Яворівському районі Львівської області, вул. Львівська, 42,м. Яворів,Львівська область,81000
до відповідача: Державного підприємства "Івано-Франківський військовий лісопромисловий комбінат" Міністерства оборони України", вул. Ребета, 6,м. Івано-Франківськ,76000
про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків в сумі 582965,43 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Яворівському районі звернулася в суд з адміністративним позовом до Старицького військового лісгоспу в особі Державного підприємства Міністерства оборони України «Івано-Франківський ліспромкомбінат» про стягнення податкового боргу в сумі 505555,47 грн., мотивуючи позовні вимоги тим, що в порушення вимог ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» відповідачем не в повному обсязі сплачувались податки та збори, за наслідками чого виник податковий борг, а саме: заборгованість по збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду в сумі 401076,32 грн., по податку на прибуток 83058,69 грн., по сплаті частини чистого прибутку до бюджету 17316,17 грн., по збору за забруднення навколишнього середовища 4104,29 грн. Просила стягнути податковий борг за рахунок активів платника податків.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, наведених в позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні щодо задоволення позовних вимог заперечив частково з мотивів, наведених у письмовому запереченні, наявних в матеріалах справи, та пояснив суду, що при здійсненні позивачем розрахунку податкового боргу з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, не було враховано відємне значення валових витрат в сумі 22371,00 грн., а тому по даному податку заборгованість перед бюджетом фактично складає 60687,69 грн. Відповідно до сплати в державний бюджет частини чистого прибутку державного підприємства, позивачем не було враховано відємне значення валових витрат в сумі 17316,17 грн., в звязку з чим фактична заборгованість складає 416,17 грн. Решту позовних вимог відповідач визнав, просив позов задовольнити частково.
Враховуючи заперечення на позов відповідача, в чергове судове засідання представником позивача було надано уточнення позовних вимог, відповідно до яких сума податкового боргу відповідача була збільшена та становить 582965,43 грн., в тому числі: по збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду становить 456463,57 грн., з податку на прибуток 117001,69 грн., по частини чистого прибутку, що підлягає сплаті до бюджету 9500,17 грн. Просить позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в ході судового засідання пояснив суду, що позивачем були враховані обставини, на яких грунтувалось заперечення, а тому проти уточнених позовних вимог не заперечував, зазначив, що податкова заборгованість виникла в звязку з відсутністю достатнього фінансування.
Заслухавши представників сторін, дослідивши та оцінивши наданні суду письмові докази та інші матеріали справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Старицький військовий лісгосп Державного підприємства Міністерства оборони України «Івано-Франківський лісопромисловий комбінат» відповідно до Положення, прийнятого на загальних зборах працівників військового лісгоспу (протокол № 7 від 09.09.2003 р.) та затвердженого директором Івано-Франківського ліспромкомбінату МО України у 2003 році, є відособленим підрозділом Державного підприємства Міністерства оборони України з правом відкриття розрахункового рахунку, що також підтверджується довідкою № 197 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.11-14).
Відповідно до пп. 2.1.3 п. 2.1. ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платником податку є, зокрема, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, а саме: субєктів господарської діяльності, бюджетних, громадських та інших підприємств, установ та організацій, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж таки платник податку, територіальній громади.
Виходячи з наведеного, судом встановлено, що Старицький військовий лісгосп діє в особі ДП МО України «Івано-Франківський лісопромисловий комбінат» та є належним відповідачем.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України «Про систему оподаткування» визначені види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 вказаного Закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановленому законом терміни.
Відповідно до п. 1.2. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, за змінами та доповненнями, податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідачем 09.11.2009 р. було подано розрахунок збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду за девять місяців 2009 року (а.с. 15). Податкове зобовязання по даному збору погашено не було, в звязку з чим позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій за несплату узгодженого податкового зобовязання в терміни, визначені законом, а саме: №0004231510/0 від 18.12.2009р. на суму 1769,84 грн., №0004221510/0 від 18.12.2009р. на суму 5862,93 грн., №0004211510/0 від 18.12.2009р. на суму 22088,32 грн., №0004171510/0 від 18.12.2009 р. на суму 61036,45 грн., №0004181510/0 від 18.12.2009 р. на суму 21770,84 грн., №0004201510/0 від 18.12.2009 р. на суму 5842,62 грн. (а.с. 16-17). Також, залишок несплаченої пені за несвоєчасну сплату збору становить 7731,49 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення було отримано уповноваженим представником відповідача, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштової кореспонденції (а.с. 18).
Судом встановлено, що на момент розгляду справи в суді відповідачем частково було погашено податкове зобовязання по вищезазначеному збору та сума податкового боргу за 2009 р. складає 401076,32 грн.
Згідно поданого відповідачем 05.05.2010р. розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду за перший квартал 2010 р., було визначено податкове зобовязання по даному збору в сумі 55387,25 грн., яке станом на момент розгляду справи не погашено.
Як вбачається з матеріалів справи, 06.05.2009р. та 05.11.2009р. відповідачем було подано декларації з податку на прибуток підприємства за 1-й та 3-й квартали 2009 р., якими він самостійно визначив суму податкового зобовязання по даному податку, однак не погасив в терміни, передбачені законом (а.с. 20,21).
В звязку з тим, що відповідачем не було сплачено податкове зобовязання, до нього було застосовано штрафні санкцій на підставі податкових повідомлень-рішень №0004141510/0 від 18.12.2009 р. на суму 132,21 грн. та №0004131510/0 від 18.12.2009 р. на суму 11185,51 грн., яке ним було отримано, однак податковий борг відповідач сплатив частково.
Відповідно до декларації з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2010 року від 11.05.2010р., відповідач самостійно визначив суму податкового зобовязання в розмірі 33943,00 грн., однак на момент розгляду справи в суді заборгованість не сплатив.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем 05.11.2009р. було подано розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2009р., відповідно до якого частина чистого прибутку (доходу), яка підлягає сплаті складає 416,17 грн.
Згідно з розрахунком частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2010 р. становить 9084,00 грн. Загальна сума податкового боргу частини чистого прибутку складає 9500,17 грн. Відповідачем не було надано суду доказів сплати даного податкового боргу.
Згідно п.п. 5.1., 5.3.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 вищевказаного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пп. 17.1.7 п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-III, зі змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг відповідача становить 582965,43 грн., в тому числі: по збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду 456463,57 грн., з податку на прибуток підприємств 117001,69 грн., заборгованість по частині чистого прибутку, що підлягає сплаті до державного бюджету 9500,17 грн.
Судом встановлено, що податковий борг відповідача підтверджується податковими деклараціями, поданими розрахунками, а також іншими матеріалами справи. Крім того, відповідачем не вживались заходи щодо оскарження вищезазначених податкових повідомлень-рішень, що свідчить про правомірність прийнятих податкових рішень, а також про згоду відповідача з сумою загального податкового боргу.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач скористався наданим йому правом визнання позовних вимог в повному обсязі.
Частиною 3 статті 112 КАС України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 136 КАС України судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову відповідачем ухвалюється якщо це не суперечить закону, а також не порушує чиї-небудь права, свободи та інтереси.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення в повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 <Текст >Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Старицького військового лісгоспу в особі Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» Міністерства оборони України (ЄДРПОУ 08033772) в доход бюджету податковий борг в сумі 582965 (Пятсот вісімдесят дві тисячі девятсот шістдесят пять гривень) 43 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі. а також у випадку прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу було подано. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя:(підпис)Тимощук О.Л.
Постанова складена в повному обсязі 13.08.2010 року.