Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 серпня 2010 р. справа № 2а-17681/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Шальєвої В.А.
при секретарі< Призвище секретаря >
Мичак О.С.
за участю представників відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-монтажне, проектно-технологічне управління» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Краматорську звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-монтажне, проектно-технологічне управління» про стягнення заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач має заборгованість з податку з власників транспортних засобів в сумі 5438,90 грн. Просить стягнути з відповідача вказану заборгованість.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні позову.
Представник відповідача до судового засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, але відповідно до довідки Укрпошти, адресат не знайдено. Відповідно до частини 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Також відповідач повідомлявся через засоби масової інформації, відповідно до статті 39 Кодексу.
Таким чином, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутністю представника відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що у відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Державна податкова інспекція у м. Краматорську є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-монтажне, проектно-технологічне управління» є юридичною особою, яка здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, є платником податків та інших обовязкових зборів та платежів.
29.09.2008 року до відповідача податковим органом рішеннями № 0005641703/0, № 0005651703/0 та № 0005661703/0 від 09.09.2008 року (а.с. 12) застосовані штрафні (фінансові) санкції за несвоєчасні сплати узгоджених сум податкових зобовязань за 2-4 квартали 2007 року, 1, 2 квартали 2008 року на підставі акту невиїзної документальної перевірки № 67/17-17-3-33407712 від 03.09.2008 року (а.с. 10-11) в сумі 1305,51 грн., 8,03 грн., 66,50 грн.
14.10.2008 року нараховано зобовязання за розрахунком № 7872 від 26.02.2008 року за ІІІ квартал 2008 року в сумі 665 грн. (а.с. 13).
14.01.2009 року нараховано зобовязання за розрахунком № 7872 від 26.02.2008 року за 4 квартал 2008 року в сумі 666 грн. (а.с. с14).
09.04.2009 року податковим органом рішенням № 00014617036/0 від 27.03.2009 року застосовані штрафні санкції за несвоєчасне надання податкового розрахунку суми податку з власників транспортних засобів на 2009 рік, відповідно до акту невиїзної документальн6ої перевірки № 26/17-3-33407712 (а.с. 15-16), в сумі 170 грн.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельно-монтажне, проектно-технологічне управління» було подано до податкового органу податкові розрахунки № 9151 від 05.03.2009 року за І квартал 2009 року в сумі 665 грн., № 9151 від 05.03.2009 року за ІІ квартал в сумі 665 грн., № 9151 від 05.03.2009 року за ІІІ квартал 2009 року в сумі 665 грн., № 9151 від 05.03.2009 року за 4 квартал 2009 року в сумі 665 грн., які на теперішній час не сплачені. За вказаними розрахунками сплата податкового зобовязання не відбувалась.
Таким чином, станом на 08.07.2010 року складає 5438,90 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до п. 14 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок з власників транспортних засобів є загальнодержавним збором.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування, є платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Відповідно до ст. 5 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Частинами 1, 2 статті 6 цього Закону передбачено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що податкові зобов`язання з податку з власників транспортних засобів були самостійно визначені відповідачем в розрахунках, але не сплачені до бюджету.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, відповідачу були направлені податкові вимоги: першу податкову вимогу № 1/425 від 06.10.2008 року, та друга податкова вимога № 2/590 від 25.11.2008 року, які були отримані відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Перелічені заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Статтею 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» встановлено, що податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів.
З урахуванням викладених обставин, суд стягує вказаний податковий борг з відповідача на користь Державного бюджету у сумі 384542,42 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-монтажне, проектно-технологічне управління» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-монтажне, проектно-технологічне управління» на користь місцевого бюджету суму податкового боргу з податку з власників транспортних засобів в розмірі 5438 (пять тисяч чотириста тридцять вісім) грн. 90 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Суддя Шальєва В.А.