Єдиний державний реєстр судових рішень
20.08.2010 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2010 р. Справа № 2а-94/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя:Букіна Л.Є.,
при секретарі судового засідання:Муренко Н.О.,
за участю представника позивача:Косенко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Відокремленого підрозділу «Держенегонагляд у Дніпровському регіоні»до Комунального підприємства «Комунальне житлове підприємство № 30»про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 04.01.2010 року надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Відокремленого підрозділу «Держенегонагляд у Дніпровському регіоні» з позовними вимогами про стягнення штрафу у сумі 850,00 грн. з Комунального підприємства «Комунальне житлове підприємство № 30».
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 850,00 грн. (вісімсот пятдесят грн. 00 коп.).
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового засідання належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи, на адресу суду надіслав письмове пояснення в якому просив суд відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що працівники, які підписали акт перевірки вже працюють на інших підприємствах, також зазначено, що власником коштів і майна КЖП № 30 є територіальна громада м. Кривого Рогу.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 08.02.2008 року державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпровському регіоні Білим Р.В. та державним інспектором з енергетичного нагляду Криворізького відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області Беззубченко Г.В. проведено обстеження Комунального підприємства «Комунальне житлове підприємство № 30». При проведенні обстеження виявлені порушення законодавства про електроенергетику та теплопостачання, що зафіксовано актом від 08.02.2008 р. № 15-Т (ДН/КР-130) (а.с.36-38). На підставі акту від 08.02.2008 р. № 15-Т (ДН/КР-130) державними інспекторами відповідачу видано обовязковий для виконання припис від 08.02.2008 р. № 10-Т/ПР (Дн/КР-94-ПР-130) із зазначенням заходів та строків їх виконання (а.с.39-40). 13.08.2008 року Держенергонаглядом Комунальному підприємству «Комунальне житлове підприємство № 30» на підставі акту від 04.06.2008 року № 114-Т (а.с.41) видано обовязковий для виконання Припис № 49ПР-Т/ПР із зазначенням заходів та строків їх виконання. 11.11.2008 року державним інспектором з енергетичного нагляду Криворізького відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області Беззубченком Г.В. здійснено перевірку КЖП № 30 на предмет виконання Припису від 08.02.2008 року № 10-Т/ПР (Дн/КР-94-ПР-130) та Припису від 13.08.2008 року № 49П-Т/ПР. При перевірці встановлені факти невиконання вимог вищенаведених Приписів. Так, відповідачем у встановлені строки не виконано вимоги пунктів 1,2,3,4,6 Припису від 08.02.2008 року № 49П-Т/ПР, та пунктів 1,3,5,6,7 Припису від 13 серпня 2008 року № 49П-Т/ПР, про що складено Акт перевірки від 11.11.2008 року № 1-04-05-7432/Ап/ПП/0034, Акт перевірки від 11.11.2008 року № 1-04-05-7432/Ап/ПП/124/13 та протокол від 11.11.2008 року № 24 (а.с.43-46).
Заступником головного державного інспектора України з енергетичного нагляду у Дніпровському регіоні старший державний інспектор Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпровському регіоні Кукурузяк О.Б. виніс Постанову від 16.12.2008 року № 01/01-15 про накладення на Комунальне підприємство «Комунальне житлове підприємство № 30»штрафу у розмірі 850,00 грн. (вісімсот пятдесят грн. 00 коп.) за невиконання вимог Приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпровському регіоні у встановлені строки (а.с.47). Постанова надіслана відповідачу та отримана ним 31.12.2008 року.
У встановлений чинним законодавством України строк Приписи від 08.02.2008 року № 10-Т/ПР (Дн/Кр-94-ПР-130), від 13.08.2008 року 349/П-Т/ПР та Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 16.12.2008 року № 01/01-15 відповідачем не оскаржені, штраф у добровільному порядку не сплачений.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України № 131 від 13.02.2006), метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Згідно п. 3 Додатку 1 до Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні, структурним підрозділом останнього є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області, яка діє на підставі Положення, затвердженого начальником Держенергонагляду у Дніпровському регіоні 20.10.2006.
Пунктами 7, 8 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акту перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами державної інспекції з енергонагляду та оформлюється постановою цієї інспекції.
Абзац 4 ч. 5 ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" встановлює, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень нормативно-правових актів.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", с поживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Згідно зі ст. 27 цього ж Закону, суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в порядку, встановленому законом.
Відповідач не довів із посиланням на норми закону свої заперечення на позов, в тій частині, яким чином право оперативного управління передано в управління комунальної власності і що це звільняє відповідача від обов??язку сплати заборгованості штрафної санкції.
Таким чином, підставою для накладення штрафу є ухилення від виконання або невиконання приписів державної інспекції з енергонагляду .
Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Суд не приймає до уваги твердження відповідача, що працівники відповідача, які підписали акт від 08.02.2008 року, працюють на інших підприємствах, оскільки суду не надано доказів, що на час проведення перевірки такі особи в КЖП № 30 не працювали. Докази оскарження дій щодо проведення перевірки 08.02.2008 року не надано, докази скасування постанови про накладення штрафу відсутні.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенегонагляд у Дніпровському регіоні» задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Комунальне житлове підприємство № 30» штраф у розмірі 850,00 грн. (вісімсот пятдесят грн. 00 коп.) до Державного бюджету на р/р 31118106700024 у банку Головного управління державного казначейства України у Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 24230992, МФО 805012, одержувач Державний бюджет Саксаганського району м.Кривого Рогу, код 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі у строк, встановлений статтею 186 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 09.07.2010р.
Головуючий суддя Л.Є. Букіна