Єдиний державний реєстр судових рішень
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Справа № 542/178/23
Провадження № 2-о/542/10/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2023 року смт Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Шарової-Айдаєвої О.О.,
за участю:
секретаря судового засідання Якуби М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Нові Санжари цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Новосанжарський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), про встановлення факту смерті при проведенні бойових дій,
В С Т А Н О В И В :
07 лютого 2023 року заявник ОСОБА_1 (надалі також заявник, ОСОБА_1 ) звернулась до Новосанжарського районного суду Полтавської області, заінтересована особа: Новосанжарський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Суми) (надалі також - заінтересована особа), в якій просила встановити факт смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Малий Кобелячок, Новосанжарський район, Полтавська область, громадянина України, зареєстрованого за адресою: с. Лелюхівка, Полтавський (Новосанжарський) район, Полтавська область, який загинув ІНФОРМАЦІЯ_2 в населеному пункті Кодема Донецької області.
В обґрунтування заяви ОСОБА_1 зазначила, що 24 липня 1999 року між нею та ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб Лелюхівською сільською радою Новосанжарського району Полтавської області, про що складено відповідний актовий запис № 3.
Після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, 25 лютого 2022 року її чоловік, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , був призваний Полтавським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Полтавської області, зарахований до Збройних Сил України та відправився захищати Батьківщину у складі 1 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону військової частини НОМЕР_1 в якості солдата, гранатометника. З метою виконання бойових завдань він був напралений в район с. Кодема, Бахмутський район, Донецька область 23 липня 2022 року. Неухильно виконуючи поставлені бойові завдання, боронячи Державу, разом із своїм підрозділом 23 липня 2022 року потрапив під ворожий артилерійський та мінометний обстріл та зник безвісти.
За наслідками проведеного службового розслідування за фактом зникнення безвісті, в тому числі, й солдата ОСОБА_2 , складений Акт службового розслідування, затверджений командиром військової частини НОМЕР_1 , в якому солдата ОСОБА_2 визначено вважати таким, що зник безвісті 23 липня 2022 року за особливих обставин під час забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації під час воєнних дій на території України.
Крім того, у зазначеному Акті службового розслідування міститься висновок про те, що відомості про місце перебування зниклих солдат відсутні, розшукові заходи позитивного результату не дали, а обставини зникнення вказують на їхню загибель.
Зазначила, що у січні 2023 року вона знайшла фото свого загиблого чоловіка, яке було опубліковано у підконтрольному ворогу телеграм-каналі та достовірно впізнала свого чоловіка.
ОСОБА_1 вказано, що встановлення факту смерті її чоловіка в судовому порядку необхідне для належної державної реєстрації смерті ОСОБА_2 , який загинув під час проведення бойових дій на території України, на якій неможливо отримати медичний документ, на підставі якого відділом державної реєстрації актів цивільного стану проводиться реєстрація смерті відповідно до статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Отримати свідоцтво про смерть чоловіка в позасудовому порядку не має змоги, оскільки органи ДРАЦС не можуть здійснити державну реєстрацію смерті її чоловіка, тому вона вимушена звернутися до суду з даною заявою.
Ухвалою суду від 07 лютого 2023 року за вказаною заявою відкрито провадження у цивільній справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами окремого провадження (а.с. 33).
Заявник в судове засідання не з`явилась, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання (а.с. 38), надала до суду заяву про розгляд справи без її участі (а.с. 39).
Представник заявника в судове засідання не з`явився, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення судового засідання не надсилав, про причини неявки не повідомляв.
Представник заінтересованої особи Новосанжарського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання (а.с. 36), надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності (а.с. 37).
Відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до частини 3 статті 211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно з частиною 2 статті 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на викладені норми цивільно-процесуального законодавства, судове засідання проведено за відсутності учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Враховуючи положення частини 2 статті 317 ЦПК України, відповідно до яких справи про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду, суд вважає за можливе проводити розгляд справи за наявними матеріалами.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги заяви, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що заявник ОСОБА_3 зареєструвала шлюб із ОСОБА_2 24 липня 1999 року Лелюхівською сільською радою Новосанжарського району Полтавської області, про що складено актовий запис № 3. (а.с. 9).
ОСОБА_2 був призваний Полтавським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Полтавської області та зарахований до Збройних Сил України на посаду солдата гранатометника у складі 1 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону військової частини НОМЕР_1 .
Із акта службового розслідування, затвердженого командиром військової частини НОМЕР_1 , вбачається наступне (а.с.11-20).
З 23липня 2022року зметою недопущенняпроникнення військовихформувань збройнихсил арміїросійської федераціїта незаконнихзбройних формуваньна територіюУкраїни 1стрілецький батальйонвійськової частини НОМЕР_1 виконував бойові завдання в районі с. Кодема, Бахмутський район, Донецька область, на підставі бойового розпорядження Командира НОМЕР_2 окремої механізованої бригади №45/335/936дск від 23 липня 2022 року.
Відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 25 травня 2022 року № 129, гранатометник 1 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону військової частини НОМЕР_1 солдат ОСОБА_2 був направлений в район виконання бойового завдання поблизу с. Кодема Бахмутського району Донецької області та зайняв оборону даного населеного пункту в складі 1 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону, на вогневій позиції « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
З 10 год. 00 хв. до 14 год. 30 хв. 23 липня 2022 року противник здійснив артилерійський обстріл та штурмові дії в кількості до роти піхоти по вогневій позиції « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». З 11 год. 30 хв. до 14 год. 15 хв. тривав стрілецький бій. Продовжуючи обороняти ввірені позиції, зведений загін 1 стрілецької роти у зв`язку з закінченням боєкомплекту, змушений був організовано відійти з вогневої позиції «Зебра» на заздалегідь підготовлені позиції для перегрупування та поповнення боєкомплекту. Відійшовши на запасні позиції, військовослужбовці 1 стрілецької роти виявили факт зникнення безвісти, зокрема, гранатометника 1 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону солдата ОСОБА_2
Радіотелефоніст 1 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону військової частини НОМЕР_1 старший солдат ОСОБА_4 , який був старшим зведеної групи 1 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону, здійснював спроби зв`язатися із зниклими військовослужбовцями через телефонні дзвінки та через засоби радіозв`язку. Після відступу була організована група військовослужбовців зі складу 1 стрілецького батальйону військової частини НОМЕР_1 , метою яких було відновлення повного контролю над вогневою позицією « ОСОБА_5 » і оборона ввірених позицій, надання медичної допомоги пораненим з подальшою евакуацією поранених та загиблих. Під час просування до вогневої позиції « ОСОБА_5 » група була обстріляна щільним мінометним вогнем. Подальший рух був неможливий Після цього, військовослужбовці 1 стрілецького батальйону підняли квадрокоптер, з метою обстеження вогневої позиції « ОСОБА_5 ». Під час огляду було виявлено розбиті шанці та факт захоплення позиції військовослужбовцями збройних сил російської федерації. Поранених і загиблих військовослужбовців зведеного загону 1 стрілецької роти виявлено не було.
У зв`язку з тим, що вогнева позиції « ІНФОРМАЦІЯ_4 » тимчасово окупована збройними силами російської федерації, здійснити пошукові дії та евакуацію постраждалого було неможливо. Телефонні дзвінки військовослужбовців 1 стрілецької роги здійснені з 23 липня 2022 року по 31 липня 2022 року на мобільний телефон, зокрема, солдата ОСОБА_2 результатів не дали. У зв`язку з цим, місце перебування солдата ОСОБА_2 за результатами службового розслідування встановити не вдалось.
Аналогічні пояснення, як вбачається з акта службового розслідування, надав і старший бойовий медик 1 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону військової частини НОМЕР_1 старший солдат ОСОБА_6 .
Вказано, що підстави вважати, що солдат ОСОБА_2 самовільно залишив військову частину, вчинив дезертирство, добровільно здався в полон, відсутні.
Також, в акті службового розслідування міститься висновок, що відомості про місце перебування військовослужбовця ОСОБА_2 відсутні, розшукові заходи позитивного результату не дали, а обставини зникнення вказують на його загибель.
За наслідками проведеного службового розслідування командиром військової частини НОМЕР_1 винесено наказ від 04.11.2022 про результати службового розслідування за фактом зникнення безвісті, в тому числі, й солдата ОСОБА_2 (а.с. 22-26), за змістом якого також зроблено висновок про те, що обставини зникнення військовослужбовця вказують на його загибель (а.с. 24).
02 серпня 2022 року складено сповіщення Полтавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №2в/1/1625 про безвісті зниклого № 1 , в якому ОСОБА_1 сповіщено про те, що її чоловік, ОСОБА_2 23 липня 2022 зник безвісті в результаті здійснення противником артилерійського та мінометного обстрілу позицій підрозділу поблизу населеного пункту Кодема Бахмутського району Донецької області (а.с. 21).
Враховуючи вказані обставини, оскільки заявник не може іншим способом оформити належним чином факт смерті та отримати свідоцтво про смерть свого чоловіка, вона звернулась до суду із відповідною заявою.
Згідно зі статтею 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 293 ЦПК України, в порядку окремого провадження суд розглядає, зокрема, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно пункту 8 частини 1 статті 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.
Згідно з частиною 2 статті 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до частини 1 статті 317 ЦПК України, заява про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана членами сім`ї померлого, їхніми представниками або іншими заінтересованими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов`язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Відповідно до частини 4 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», органи державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану.
Частинами 1, 2, 3 статті 9Закону України«Про державнуреєстрацію актівцивільного стану» передбачено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», підставою для проведення державної реєстрації смерті є документ встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою; рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.
Державна реєстрація смерті проводиться за місцем проживання заявника у разі: якщо заява надійшла після закінчення одного року з дня настання смерті; встановлення у судовому порядку факту смерті; звернення для реєстрації смерті особи, оголошеної судом померлою.
Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров`я, де настала смерть, та інших осіб.
Пунктом 1глави 5розділу IIIПравил державноїреєстрації актівцивільного станув Україніпередбачено,що підставоюдля проведеннядержавної реєстраціїсмерті є:а)лікарськесвідоцтво просмерть (форма№ 106/о),форма якогозатвердженанаказом Міністерстваохорони здоров`яУкраїни від08.08.2006№ 545,зареєстрованим уМіністерстві юстиціїУкраїни 25.10.2006за №1150/13024(далі-лікарське свідоцтвопро смерть); б)фельдшерськадовідка просмерть (форма№ 106-1/о),форма якоїзатвердженанаказом Міністерстваохорони здоров`яУкраїни від08.08.2006№ 545,зареєстрованим уМіністерстві юстиціїУкраїни 25.10.2006за №1150/13024(далі-фельдшерська довідкапро смерть); в)лікарськесвідоцтво проперинатальну смерть; г)рішення судупро оголошенняособи померлою; ґ)рішення судупро встановленняфакту смертіособи впевний час; д)повідомлення державногоархіву абоорганів Службибезпеки Україниу разіреєстрації смертіосіб,репресованих зарішенням несудовихта судовихорганів; е) повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.
Пунктом 13 постанови № 5 Пленуму Верховного Суду від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», заявник зобов`язаний обґрунтувати свою заяву посиланнями на докази, що достовірно свідчать про смерть особи у певний час і за певних обставин.
Так, на території України Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан.
Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб. Таким чином, на момент розгляду справи в Україні триває воєнний стан.
Указом Президента України від 17 травня 2022 року№ 341/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 12 серпня 2022 року № 573/2022 передбачено, що з 05 години 30 хвилин, в Україні продовжено дію воєнного стану строком на 90 діб до 21 листопада 2022 року.
Указом ПрезидентаУкраїни від07листопада 2022року№ 757/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території», тимчасово окупована територія України є невід`ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції України та законів України.
Частиною 2 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» встановлено, що датою початку тимчасової окупації Російською Федерацією окремих територій України є 19 лютого 2014 року. Окремі території України, що входять до складу Донецької та Луганської областей, є окупованими Російською Федерацією (у тому числі окупаційною адміністрацією Російської Федерації) починаючи з 7 квітня 2014 року. Межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях з цієї дати, визначено Президентом України за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних Сил України.
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 року №75 затверджено «Перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)», до якого, станом на дату зникнення безвісті ОСОБА_2 , віднесено Світлодарську міську територіальну громаду Бахмутського району Донецької області, до якої відноситься населений пункт (село) Кодема.
На території України, зокрема у Донецькій області Бахмутського району на сьогоднішній день відбуваються активні бойові дії, при цьому доступу до належного оформлення факту смерті та до тіла загиблого солдата ОСОБА_2 у заявниці немає, що унеможливлює державну реєстрацію факту смерті.
У зв`язку з тим, що смерть ОСОБА_2 настала поблизу населеного пункту Кодема Донецької області, на території якого відбувались і відбуваються бойові дії, суд погоджується з тим, що отримати лікарське свідоцтво про смерть встановленого зразка і виданого компетентним органом державної влади України було неможливим.
Необхідність встановлення вказаного факту за рішенням суду зумовлено відсутністю у заявниці, яка є дружиною померлого, документів, передбачених статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» у зв`язку із введенням на території України з 24 лютого 2022 року воєнного стану та проведенням бойових дій у вказаному населеному пункті Кодема.
Встановлення факту смерті у судовому порядку заявниці потрібно для отримання свідоцтва про смерть чоловіка, яке у свою чергу є підставою для виникнення певних цивільних прав та обов`язків.
За змістомчастини 4статті 317ЦПК України,ухвалене судомрішення усправах провстановлення фактународження абосмерті особина території,на якійвведено воєннийчи надзвичайнийстан,або натимчасово окупованійтериторії України,визначеній такоювідповідно дозаконодавства,підлягає негайномувиконанню.
Згідно з частиною другою статті 319 ЦПК України, рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.
Рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Таким чином, оцінивши усі докази, що є у справі у їх сукупності, враховуючи факт неможливості реєстрації смерті ОСОБА_2 у встановленому законом порядку, зважаючи на те, що усунення цього порушення іншим шляхом, ніж судовим, не вбачається можливим, а також, оскільки заявниця не може зареєструвати смерть свого чоловіка для проведення державної реєстрації смерті та отримання свідоцтва згідно з чинним законодавством України, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви про встановлення факту смерті у судовому порядку, що також за правилами статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», є підставою для державної реєстрації смерті органом державної реєстрації актів цивільного стану.
Згідно з пунктом 21 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», заявники у справах за заявами про встановлення факту народження або смерті, поданих у зв`язку із воєнним станом, надзвичайним станом, збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 265, 315, 317, 319, 354 ЦПК України
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Новосанжарський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), про встановлення факту смерті при проведенні бойових дій задовольнити.
Встановити факт смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: с. Лелюхівка, Полтавський (Новосанжарський) район, Полтавська область, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 в населеному пункті Кодема, Донецька область, Україна.
Рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює особою документів, що видаються цим органом, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.
Рішення у справах про встановлення факту смерті особи на територій, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Копію судового рішення видати особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення рішення, або невідкладно надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 ;
представник заявника: адвокат Борзовець Олександр Володимирович, місце здійснення адвокатської діяльності: вул. Європейська, буд. 2, оф. 307, м. Полтава, 36014;
зацікавлена особа: Новосанжарський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), код ЄДРПОУ 22548052, адреса місцезнаходження: вул. Центральна, 19/29, смт Нові Санжари, Полтавська область, 39300.
Суддя О.О. Шарова-Айдаєва