ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
16.10.07 Справа№ 15/251а
за позовною заявою Стрийського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі ДПІ у Стрийському районі, м.Стрий
до відповідача Стрийського відкритого акціонерного товариства „Агросервіс”, смт.Дашава
про стягнення 497,72 грн.
Суддя Т.Костів
при секретарі О.Вітинській
Представники
Прокурор: Яворський Я.Т. (посвідчення №339)
Від позивача: Волицька І.С. (довіреність № 17 від 17.05.2007р.)
Від відповідача: не з”явився.
Суть спору: Розглядається адміністративний позов Стрийського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі ДПІ у Стрийському районі, м.Стрий до Стрийського відкритого акціонерного товариства „Агросервіс”, смт.Дашава про стягнення 497,72 грн.
Ухвалою суду від 07.09.2007 року відкрито провадження у справі, попереднє судове засідання призначено на 27.09.2007 року. Ухвалою від 27.09.2007р. підготовче провадження у справі закінчено і призначено справу до судового розгляду на 16.10.2007р.
Представнику позивача та прокурору роз’яснено права згідно зі ст.ст.49,51 КАС України. У відповідності до ст.71 КАС України, справа слухається за наявними у ній матеріалами.
В судовому засіданні представник позивача та прокурор позов підтривали з підстав викладених в позовній заяві, наполягали на задоволенні позовних вимог. Представник відповідача в судові засідання не з”явився, проти позову не заперечив.
Розглянувши подані документи і матеріали справи, з’ясувавши фактичні обставини справи, на яких грунтуються позовні вимоги, які мають значення для справи, суд встановив наступне:
Стрийське відкрите акціонерне товариство „Агросервіс”, як суб”єкт підприємницької діяльності зареєстроване Стрийською районною державною адміністрацією 28.01.1998р. за № 0207. Згідно довідки Львівського обласного управління статистики, підприємству присвоєно код суб'єкта підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України № 05489951.
Згідно розрахунку податкового боргу ДП „Сількомунгосп” станом на 25.07.2007р., заборгованість відповідача перед бюджетом, а саме з земельного податку, становить 497,72 грн.
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перд бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до ст.1 п.1.12 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу ( ст.3 Закону ).
У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденти, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені. У п.п 5.3.1 ст. 5.3 Закону України "Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов"язаними із порушенням податкового законодавства, платник зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов"язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом 30 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про нарахування.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавстава платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкових зобов'язань
На даний час сума податку відповідача є узгодженою та в установлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у термін).
Так як боржником не вживається заходів щодо погашення заборгованості, то на підставі п.п.3.1.1 п. 3.1 ст.3 Закону України "Про порадок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111, податковий борг підлягає стягненню в примусовому порядку.
У відповідності до ст. 71 КАС України, кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково, судові витрати покласти на відповідача. Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163, 245-247, 252, 253 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Стрийського відкритого акціонерного товариства „Агросервіс” (Стрийський район, смт.Дашава, код ЄДРПОУ 05489951) в доход державного бюджету 497,72 грн. податкового боргу.
3. Стягнути з Стрийського відкритого акціонерного товариства „Агросервіс” (Стрийський район, смт.Дашава, код ЄДРПОУ 05489951) в доход державного бюджету 4,97 грн. судового збору.
Постанова набирає законної сили у відповідності із ст.254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя Костів Т.С.