Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________
УХВАЛА
"30" січня 2023 р. м. ХарківСправа № 922/1876/18
Господарський суд Харківської області у складі:
суддя Хотенець П.В.
при секретарі судового засідання Гаврильєві О.В.
розглянувши справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ", м. Харків про стягнення 127621038,19 грн. за участю представників сторін:
позивача не з`явився
відповідача Кіпоть І.Г., дов. №ДР-22-1222 від 27.12.2022 року
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м. Київ звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ", м. Харків, про стягнення з відповідача 54424486,48 грн. пені, 15375290,59 грн. 3% річних та 57821261,12 грн. інфляційних втрат за договором купівлі-продажу природного газу № 17-250-Н від 14 квітня 2017 року.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 10 липня 2018 року було прийнято позовну заяву до розгляду; відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін та призначено підготовче засіданні на 23 липня 2018 року на 11 годин.
Повідомленням від 23 липня 2018 року було повідомлено сторони про перенесення судового засідання у справі № 922/1876/18 за позовом Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ", м. Харків про стягнення 127621038,19 грн., призначеного ухвалою суду від 10 липня 2018 року, з 23 липня 2018 року на 27 липня 2018 року на12 годин 40 хвилин.
Протокольною ухвалою від 27 липня 2018 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України було відкладено підготовче засідання на 10 вересня 2018 року на 11 годин 20 хвилин.
06 вересня 2018 року через канцелярію господарського суду Харківської області від відповідача надійшло клопотання (вхідний № 25765) про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 910/10618/18.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 10 вересня 2018 року було продовжено відповідачу процесуальний строк на подання до суду відзиву на позовну заяву (вхідний № 22684) до 22 серпня 2018 року, приєднано відзив до матеріалів справи; вказано, що клопотання відповідача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 910/10618/18 буде розглянуто у наступному підготовчому засіданні; усне клопотання позивача про продовження строку підготовчого засідання задоволено; продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, до 10 жовтня 2018 року та усне клопотання позивача про відкладення підготовчого засідання задоволено.
Протокольною ухвалою від 10 вересня 2018 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України було відкладено підготовче засідання на 24 вересня 2018 року на 11 годин.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 24 вересня 2018 року клопотання відповідача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 910/10618/18 задоволено та провадження у справі № 922/1876/18 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 910/10618/18.
12 травня 2021 року електронною поштою, Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" подано клопотання (вхідний № 2624) про поновлення провадження у справі, на підставі того, що постановою Північного апеляційного господарського суду від 20 квітня 2021 року у справі № 910/10618/18 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" залишено без задоволення, рішення Господарського суду міста Києва від 18 лютого 2021 року у справі № 910/10618/18 залишено без змін.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 25 травня 2021 року провадження у справі № 922/1876/18 поновлено та призначено у справі підготовче засідання на 10 червня 2021 року на 15 годин.
09 червня 2021 року через канцелярію суду, Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" подано клопотання (вхідний № 13519) про відкладення підготовчого засідання.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 10 червня 2021 року відмовлено у задоволенні клопотання (вхідний № 13519 від 09 червня 2021 року) Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" про відкладення підготовчого засідання.
Протокольною ухвалою суду від 10 червня 2021 року, на підставі пункту 3 частини 2 статті 185, статті 232 Господарського процесуального кодексу України закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 23 червня 2021 року на 12 годин.
11 червня 2021 року через канцелярію суду, Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" подано клопотання (вхідний № 13744) про призначення по справі судово-економічної експертизи.
11 червня 2021 року електронною поштою, Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" подано клопотання (вхідний № 3968) про призначення по справі судово-економічної експертизи.
11 червня 2021 року електронною поштою, Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" подано клопотання (вхідний № 3969) про призначення по справі судово-економічної експертизи.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 23 червня 2021 року клопотання відповідача про призначення по справі судово-економічної експертизи задоволено; призначено у справі № 922/1876/18 судово-економічну експертизу, проведення якої доручити Національному науковому центру "Інститут судових експертиз імені Засл. проф. М.С. Бокаріуса" Міністерства юстиції України (61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8-а); направлено матеріали справи №922/1876/18 до Національного наукового центру "Інститут судових експертиз імені Засл. проф. М.С. Бокаріуса" Міністерства юстиції України ( 61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8-а) та провадження у справі 922/1876/18 зупинено.
02 січня 2022 року через канцелярію судом отримано від Національного наукового центра "Інститут судових експертиз імені Засл. проф. М.С. Бокаріуса" Міністерства юстиції України висновок експерта № 17672 за результатами проведення судової економічної експертизи за матеріалами господарської справи № 922/1876/18, а також сама справа № 922/1876/18.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 03 січня 2023 року провадження у справі № 922/1876/18 поновлено та призначено у справі судове засідання по суті на 30 січня 2023 року о 11:20 годин.
26 січня 2023 року електронною поштою, Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" подано заяву (вхідний № 1952) про закриття провадження у справі, яку суд приймає та долучає до матеріалів справи.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представник відповідача у судовому засіданні наполягає на задоволенні заяви про закриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, заяву відповідача про закриття провадження у справі, вислухавши пояснення повноважного представника відповідача, судом встановлено наступне.
14 квітня 2017 року між Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (позивачем) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" (відповідачем) було укладено договір № 17-250-Н купівлі-продажу природного газу. На виконання умов договору, позивач передав у власність відповідача природний газ на загальну суму 850838010,65 грн.
Оплату за переданий газ Товариство з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" здійснювало несвоєчасно та не виконало зобов`язання у визначений договором строк, чим порушило умови господарського зобов`язання, зокрема, вимоги пункту 6.1.договору.
З урахуванням суми та строку прострочення сплати основного боргу відповідача перед позивачем за договором, розмір нарахованої пені за неналежне виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" умов договору складає 54424486,48 грн. Сума, на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів складає 57821261,12 грн. Загальний розмір нарахованих 3% річних від основного боргу складає 15375290,59 грн. Загальна сума заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" перед позивачем складає 127621038,20 грн.
Вищевказані обставини, стали причиною звернення позивача із відповідним позовом до господарського суду за захистом свого порушеного права.
В обґрунтування заяви про закриття провадження у справі, відповідач зазначає, що Постановою НКРЕКП від 06 вересня 2022 року №1088 Товариство з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" було включено до реєстру підприємств, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості суб`єктів ринку природного газу, обсяг заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" в сумі, яка відповідає заборгованості, яку просить стягнути позивач.
Отже, відповідач вважає, що згідно положень Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" та Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних, теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" його обов`язок перед позивачем зі сплати основного боргу, який виник внаслідок приведення обсягів споживання до стандартних умов та вартості обсягів, які виникли у зв`язку з визнанням судом незаконними та нечинними актів Кабінету Міністрів України про затвердження норм споживання природного газу населенням без лічильників є припиненим та підлягає списанню, провадження у даній справі закриттю на підставі пункту 2 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України за відсутністю предмету спору.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду у постанові від 19 серпня 2022 року у справі № 908/2287/17, від 01 вересня 2022 року у справі № 904/5326/19, визначальною умовою для поширення норм Закону про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ, на заборгованість відповідача є його включення до Реєстру.
Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики ти комунальних послуг № 1088 від 06 вересня 2022 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" (код ЄДРПОУ 39590621) включено до Реєстру підприємств, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості суб`єктів ринку природного газу.
Сам Реєстр підприємств, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості суб`єктів ринку природного газу розміщений на офіційному сайті НКРЕКП за наступним посиланням https://www.nerc.gov.ua/sferi-diyalnosti/prirodnij-gaz/reyestr-pidpriyemstv-yaki-berut-uchast-u-proceduri-vregulyuvannya-zaborgovanosti-subyektiv-rinku-prirodnogo-gazu/reyestr-pidpriyemstv-yaki-berut-uchast-u-proceduri-vregulyuvannya-zaborgovanosti.
29 серпня 2021 року набрав чинності Закон України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", яким було внесено зміни до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення"
Згідно статті 1 Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" заборгованість (грошові зобов`язання) суб`єктів ринку природного газу, що підлягає (підлягають) врегулюванню відповідно до цього Закону, а саме: заборгованість постачальників природного газу, в тому числі підтверджена судовими рішеннями, які набрали законної сили, за договорами купівлі-продажу (постачання) природного газу для постачання побутовим споживачам (у тому числі суми неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ або за прострочення її сплати), не сплачена станом на розрахункову дату.
Також положення статті 1 Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" визначають поняття реєстру підприємств, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості суб`єктів ринку природного газу (далі - Реєстр), як відкритого загальнодоступного переліку підприємств та організацій, які є учасниками процедури врегулювання заборгованості відповідно до цього Закону. Реєстр розміщується на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Дія цього Закону поширюється на відносини із врегулювання видів заборгованості (грошових зобов`язань), визначених у статті 1 цього Закону, суб`єктів ринку природного газу, що включені до Реєстру (стаття 2 Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу").
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" законодавець визначив, що для участі у процедурі врегулювання заборгованості (грошових зобов`язань) суб`єкти ринку природного газу включаються до Реєстру, який веде Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" визначено, що взаєморозрахунки в цілях погашення заборгованості та грошових зобов`язань, що визначені статтею 1 цього Закону, здійснюються за рахунок видатків державного бюджету для врегулювання неоплаченої вартості обсягів природного газу, відображеної в обліку постачальників природного газу у період з 1 жовтня 2014 року до розрахункової дати у зв`язку з визнанням судами незаконними та нечинними актів Кабінету Міністрів України про затвердження норм споживання природного газу населенням без лічильників, - в цілях погашення заборгованості включених до Реєстру суб`єктів ринку природного газу, у тому числі підтвердженої судовими рішеннями, які набрали законної сили, за договорами купівлі-продажу (постачання) природного газу для постачання побутовим споживачам, укладеними з НАК "Нафтогаз України", а також за договорами про надання послуг з транспортування природного газу перед особою, що здійснювала функції оператора газотранспортної системи до 31 грудня 2019 року включно, та/або особою, що здійснює функції оператора газотранспортної системи з 1 січня 2020 року.
Разом з цим, Закон України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" передбачає фінансове забезпечення заходів з врегулювання заборгованості, передбачених Законом України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" за рахунок джерел, визначених пунктами 9 і 10 статті 11 цього Закону (п. 24 стаття 14 цього Закону), а саме надходження від сплати дивідендів (доходу), що нараховуються на акції акціонерною товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", що належать державі, за результатами фінансово-господарської діяльності цього товариства у 2022 році (п. 9 статті 11 цього Закону) та авансовий внесок з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів згідно з пунктом 9 цієї статті (п. 10 ст. 11 Закону).
Суд зауважує, що забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу переслідує публічний та приватний інтерес.
Захист публічного інтересу, зокрема, знаходить свій вияв у недопущенні штучного накопичення боргів перед кредиторами операторів газорозподільних мереж у зв`язку з визнанням судами незаконними та нечинними актів Кабінету Міністрів України про затвердження норм споживання природного газу населенням без лічильників.
Захист приватного інтересу, в свою чергу, полягає в максимальному задоволенні вимог контрагентів, в даному випадку сторін договору купівлі-продажу природного газу № 17-250-Н від 14 квітня 2017 року.
Однією з функцій суду під час провадження у справі є дотримання балансу захисту публічного та приватного інтересів.
Проаналізувавши вищенаведене, суд дійшов висновку, що Держава, визнаючи неможливість підприємств паливно-енергетичного комплексу забезпечити свої розрахунки, із прийняттям Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" вчиняє дії, спрямовані на врегулювання такої заборгованості, зокрема, шляхом проведення взаєморозрахунків за рахунок видатків державного бюджету, реструктуризації заборгованості за природний газ та послуги з його транспортування та списання неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість з оплати природного газу та послуги з його транспортування, що в свою чергу свідчить про можливість врегулювання заборгованості цих підприємств саме у спірних відносинах та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу.
Аналогічних висновків притримується і Касаційний господарський суд в постанові від 05 листопада 2021 року у справі № 911/944/21.
Відповідно до частини 1 статті 202 Господарського кодексу України господарське зобов`язання припиняється: виконанням, проведеним належним чином; зарахуванням зустрічної однорідної вимоги або страхового зобов`язання; у разі поєднання управненої та зобов`язаної сторін в одній особі; за згодою сторін; через неможливість виконання та в інших випадках, передбачених цим Кодексом або іншими законами. До відносин щодо припинення господарських зобов`язань застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно статті 598 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом. Припинення зобов`язання на вимогу однієї із сторін допускається лише у випадках, встановлених договором або законом.
Отже, з урахуванням імперативних норм, передбачених Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" перед позивачем за договором купівлі-продажу природного газу № 17-250-Н від 14 квітня 2017 року підлягає врегулюванню, з метою погашення за рахунок видатків державного бюджету, а залишок боргу - реструктуризації згідно з визначеним Законом механізмом.
Отже, підстави припинення даного зобов`язання визначені в Законі, що узгоджується з положеннями згаданих вище норм ЦК України та ГК України.
З метою забезпечення вимог Закону, Кабінет Міністрів України Постановою від 12 жовтня 2022 року №1179 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансового забезпечення заходів з врегулювання заборгованості, визначених Законом України Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу (далі по тексту Порядок), яким зокрема затверджений Примірний договір про організацію взаєморозрахунків.
Пунктом 8 Порядку передбачено, що для проведення взаєморозрахунків їх учасники (крім одержувачів бюджетних коштів) в установленому законодавством порядку відкривають в органах Казначейства небюджетні рахунки.
На виконання вищезазначених приписів Порядку, на теперішній час Товариство з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" включене до Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 22 грудня 2011 року № 1691 "Порядок формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів" для проведення фінансування з присвоєнням коду 055512, готує проект договору про організацію взаєморозрахунків.
Відповідно до вимог Закону очікується проведення фінансування та повних розрахунків між учасниками ринку природного газу до завершення поточного року, що дасть можливість повністю врегулювати питання фінансових взаємовідносин між Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" та АК "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
Виходячи з вищевикладеного, вбачається, що Державою шляхом прийняття низки спеціальних Законів вже врегульовано механізм та джерела відшкодування позивачу грошових коштів в тому числі й коштів, що є предметом розгляду даної справи.
Згідно статті 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до частини 1статті 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, зокрема якщо відсутній предмет спору.
Так, господарський суд закриває провадження у справі з підстав відсутності предмета спору, якщо наявними в матеріалах справи доказами підтверджується відсутність предмета спору, зокрема, у випадку припинення його існування, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
Як зазначено Верховним Судом у постанові від 22 лютого 2022 року у справі № 917/957/20 закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду господарської справи без прийняття судового рішення у зв`язку з виявленням після відкриття провадження у справі обставин, з якими закон пов`язує неможливість судового розгляду справи. Господарський суд закриває провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору, зокрема у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань. Прикладами відсутності предмета спору можуть бути дії сторін чи настання обставин, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань або самими сторонами врегульовано спірні питання.
Закриття провадження у справі на підставі зазначеної норми Господарського процесуального кодексу України можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі розгляду справи. Якщо ж він був відсутній і до порушення провадження у справі, то зазначена обставина тягне за собою відмову в позові, а не закриття провадження у справі.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 30 травня 2018 року у справі № 905/1582/15, від 18 липня 2018 року у справі № 905/1587/15, від 05 червня 2018 року у справі № 905/1585/15.
Постановою Верховного Суду у складі суддів палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду від 10 грудня 2019 року по справі № 906/1290/15 передбачена підстава для припинення предмету спору законодавчий припис, зокрема внаслідок прийняття нового нормативно правового акту (пункт 58).
Таким чином, суд вважає за необхідне заяву відповідача про закриття провадження у справі задовольнити та закрити провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору.
Суд роз`яснює сторонам, що у відповідності до частини 3 статті 231 Господарського процесуального кодексу України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Згідно частини 4 статті 231 Господарського процесуального кодексу України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Відповідно до статті 7 Закону України Про судовий збір врегульовано загальні питання повернення сплачених сум судового збору з підстав, які визначено цією статтею і перелік яких є вичерпним. Сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Таким чином, враховуючи закриття провадження у справі сплачена сума судового збору може бути повернута за письмовим клопотанням особи, яка його сплатила.
На підставі викладеного та керуючись пунктом 2 частини 1 статті 231, статтями 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву відповідача про закриття провадження у справі задовольнити.
Закрити провадження у справі № 922/1876/18
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею
3.Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Східного апеляційного господарського суду в порядку статтей 255-257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням пункту 17.5 Перехідних положень Кодексу.
Ухвалу складено та підписано 03.02.2023 року
СуддяП.В. Хотенець