Рішення № 108720006, 31.01.2023, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2023
Номер справи
380/15640/22
Номер документу
108720006
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/15640/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 січня 2023 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Потабенко В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області та зобов`язання вчинити дії Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області (далі ГУ ПФУ у Закарпатській області, відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі ГУ ПФУ у Львівській області, відповідач 2) з такими вимогами:

- визнати протиправним та скасувати рішення від 30.06.2022 №134450002461 Головного управління ПФУ у Закарпатській області про відмову в переведенні з пенсії по віку призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» з 23.06.2022.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області як одержувач пенсії за віком з 2018 року. 23.06.2022 позивач звернулася до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою щодо перерахунку пенсії та переведення на пенсію державного. Позивач отримала рішення від 30.06.2022 №134450002461 про відмову щодо перерахунку пенсії згідно Закону України «Про державну службу». Підставою відмови у призначенні пенсії державного службовця є те, що у позивача відсутній стаж державної служби, передбачений Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №889 , посади, на яких працювала позивач, з 04.07.2001 не належать посад, віднесених до категорій посад державних службовців, а на посадових осіб органів місцевого самоврядування, яким присвоєно ранги посадової особи місцевого самоврядування дія Закону №889 не поширюється, підстав для призначення пенсії за нормами Закону №3723 немає. Позивач зазначає, що станом на 23.06.2022 стаж роботи в органах місцевого самоврядування складає 27 років. Станом на 01.05.2016 стаж роботи на посадах державного службовця та посадової особи органу місцевого самоврядування становить 21 рік 4 місяці та 3 дні. Загальний трудовий стаж станом на 01.02.2022 становить 44 роки. З наведено слідує, що позивач з 1994 безперервно займала посади в органах місцевого самоврядування, а отже відповідно до п.8 Прикінцевих положень Закону «Про державну службу» такі мають бути зараховані до стажу державної служби за період роботи до набрання чинності Законом обчислюється у порядку та на умовах установлених на той час законодавством. На час звернення до відповідача позивач досягла визначеного віку, має наявний страховий стаж 44 роки, а стаж роботи на посадах державного службовця станом на 01.05.2016 становить 21 рік 4 місяці 3 дні. Позивач вважає відмову ГУ ПФУ у Закарпатській області у зарахуванні стажу роботи та в призначенні позивачу пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889 є неправомірною, відтак, звернулась до суду.

Ухвалою судді від 07.11.2022 відкрито провадження у справі та вирішено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників сторін.

Відповідач 1 правом на подання відзиву, передбаченим ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), не скористався, свою позицію стосовно позову не висловив. Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі від 07.11.2022 та примірник позовної заяви з додатками отримано відповідачем 02.11.2022 та 08.11.2022 відповідно, що підтверджується довідками про доставку електронного листа.

Відповідач 2 правом на подання відзиву, передбаченим ст. 162 КАС України, не скористався, свою позицію стосовно позову не висловив. Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі від 07.11.2022 та примірник позовної заяви з додатками отримано відповідачем 11.11.2022, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки відсутні клопотання будь-якої зі сторін про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов до наступних висновків.

Судом встановлено та не заперечується відповідачем, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в органах пенсійного фонду з 24.10.2018 як працюючий пенсіонер та одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

23.06.2022 позивач звернулася із заявою до Галицького об`єднаного управління Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідок про заробітну плату від 23.06.2022 №110002-13 та від 23.06.2022 №110002/12.

Вказана заява від 23.06.2022 відповідно до екстериторіального розподілу єдиної черги завдань, розглядалася ГУ ПФУ у Закарпатській області, яким прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії ПС №134450002461 від 30.06.2022. Зокрема, у рішенні повідомлено, що відділом перерахунків пенсії №2 управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Закарпатській області прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії перехід на пенсію за іншим Законом України - «Про державну службу». До стажу державної служби зараховується період роботи у Львівській міській раді з 29.12.1994 по 04.07.2001 до набуття чинності Закону України від 07.06.2001 №2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування». Оскільки стаж державного службовця станом на 01.05.2016 становить 6 років 6 місяців 6 днів та заявниця не обіймала посаду державного службовця, тому підстави для перерахунку пенсії по Закону України «Про державну службу» відсутня.

Згідно із записів у трудовій книжці НОМЕР_1 від 14.10.1977 ОСОБА_1 працювала:

29.12.1994 - призначена на посаду бухгалтера, спеціаліста І категорії в бухгалтерію міськвиконкому (запис у трудовій книжці № 9);

01.05.1995 - посада позивача віднесена до 6-ої (шостої) категорії і присвоєно 13-ий (тринадцятий) ранг державного службовця (запис у трудовій книжці №10);

10.05.1995 - прийняла присягу державного службовця (запис у трудовій книжці №11);

21.08.1995 - переведена бухгалтером І (першої) категорії бухгалтерії департаменту організаційного та інформаційного забезпечення роботи міської ради та виконкому (запис у трудовій книжці №12);

01.01.1997 - достроково присвоєно 12-ий (дванадцятий) ранг державного службовця в межах шостої категорії посад (запис у трудовій книжці №13);

01.02.1999 присвоєно 11-ий (одинадцятий) ранг державного службовця в межах шостої категорії посад (запис у трудовій книжці №14);

01.02.1999- призначена з кадрового резерву департаменту на посаду бухгалтера, головного спеціаліста (запис у трудовій книжці №15);

01.08.2000 переведена на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності апарату виконавчого комітету міської ради ( запис у трудовій книжці №18);

04.01.2007 у зв`язку з реорганізацією структури виконавчих органів Львівської міської ради переведена із займаної посади, за її згодою, на рівнозначну посаду головного спеціаліста, бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності апарату виконавчого комітету Львівської міської ради ( запис у трудовій книжці №19);

15.06.2022 - звільнена з роботи за угодою сторін згідно ч.1 ст. 36 КЗпП України.

Враховуючи наведене при вирішенні даної справи суд надає правову оцінку саме підставам прийняття відповідачем спірного рішення.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців визначається Законом України "Про державну службу" (Закон України від 10.12.2015 № 889-VIII), який набрав чинності з 01.05.2016.

Відповідно до ст. 90 вказаного Закону пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Пунктом 2 розд. ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" визнано таким, що втратили чинність, зокрема Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до п.п. 10 та 12 розд. ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII:

- державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (п. 10);

- для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (п. 12).

Згідно зі ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Тобто, за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом в постанові від 15.12.2020 року у справі № 560/2398/19.

Статтею 46 Закону України "Про державну службу" №889-VIII визначені особливості стажу державної служби, зокрема у пункті 2 зазначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

В свою чергу, пунктом 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 229 передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII.

Пунктом 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" №889-VIII передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

При цьому, 04.07.2001 набрав чинності Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 №493-III (далі - Закон №2493-III).

Зокрема, пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2493-III передбачено, що дія Закону України "Про державну службу" поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.

Разом з тим, Верховний Суд у постанові від 10.05.2018, прийнятій у справі №351/1792/17, зазначив, що після набрання чинності Законом України "Про державну службу" №889-VIII положення законодавства в частині механізму обрахунку стажу державної служби не змінилися. Відповідно до статті 46 закону України "Про державну службу" №889-VIII та пункту 4 Порядку №229, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" зараховується до стажу державної служби.

Згідно із ст. 1 Закону № 2493 (в редакції, чинній станом на 01.05.2016) служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Положення ст. ст. 2, 3 Закону України № 2493 визначають, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування.

Посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Відповідно до ч. 7 ст. 21 Закону № 2493 пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу

Так, пунктом 1 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283 (далі - Порядок № 283), який діяв на час проходження позивачем служби в органах місцевого самоврядування, регламентовано, що цим Порядком визначаються посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 283, до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом № 889 обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень цього Закону.

Пунктом 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

До набрання чинності Законом № 889 порядок обчислення державної служби визначався постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283, якою затверджено Порядок обчислення стажу державної служби (далі - Порядок № 283).

Таким чином, у спірному випадку необхідно застосовувати норми Порядку № 283, а саме пункту 2 вказаного порядку згідно з яким до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у ст. 14 Закону № 2493, а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Як слідує зі змісту рішення ГУ ПФУ у Закарпатській області від 30.06.2022 №134450002561, відповідачем відмовлено у призначенні пенсії з тих мотивів, що до стажу державної служби зараховується період роботи у Львівській міській раді з 29.12.1994 по 04.07.2001 до набуття чинності Закону України від 07.06.2001 №2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування». Оскільки стаж державного службовця станом на 01.05.2016 становить 6 років 6 місяців 6 днів та заявниця не обіймала посаду державного службовця, тому підстави для перерахунку пенсії по Закону України «Про державну службу» відсутня.

Єдиним аргументом для відмови позивачу у призначенні пенсії державного службовця відповідач зазначив відсутність у позивача стажу державної служби станом на 01.05.2016.

Натомість, судом встановлено згідно із записів у трудовій книжці НОМЕР_1 від 14.10.1977 ОСОБА_1 працювала:

29.12.1994 - призначена на посаду бухгалтера, спеціаліста І категорії в бухгалтерію міськвиконкому (запис у трудовій книжці № 9);

01.05.1995 - посада позивача віднесена до 6-ої (шостої) категорії і присвоєно 13-ий (тринадцятий) ранг державного службовця (запис у трудовій книжці №10);

10.05.1995 - прийняла присягу державного службовця (запис у трудовій книжці №11);

21.08.1995 - переведена бухгалтером І (першої) категорії бухгалтерії департаменту організаційного та інформаційного забезпечення роботи міської ради та виконкому (запис у трудовій книжці №12);

01.01.1997 - достроково присвоєно 12-ий (дванадцятий) ранг державного службовця в межах шостої категорії посад (запис у трудовій книжці №13);

01.02.1999 присвоєно 11-ий (одинадцятий) ранг державного службовця в межах шостої категорії посад (запис у трудовій книжці №14);

01.02.1999 - призначена з кадрового резерву департаменту на посаду бухгалтера, головного спеціаліста (запис у трудовій книжці №15);

01.08.2000 переведена на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності апарату виконавчого комітету міської ради ( запис у трудовій книжці №18);

04.01.2007 у зв`язку з реорганізацією структури виконавчих органів Львівської міської ради переведена із займаної посади, за її згодою, на рівнозначну посаду головного спеціаліста, бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності апарату виконавчого комітету Львівської міської ради ( запис у трудовій книжці №19);

15.06.2022 - звільнена з роботи за угодою сторін згідно ч.1 ст. 36 КЗпП України.

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", до шостої категорії посад в органах місцевого самоврядування віднесено шоста категорія - посади керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, керівників структурних підрозділів виконавчого апарату районних та секретаріатів районних у містах Києві та Севастополі рад та їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст районного значення), районних у містах рад та їх заступників, помічників голів, радників, консультантів, начальників секторів, головних бухгалтерів, спеціалістів управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст обласного значення та міста Сімферополя) рад.

Таким чином, посади позивача, які вона обіймала у період з 04.07.2001 (день набрання чинності Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» по 01.05.2016 передбачені ст. 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Тому періоди роботи позивача в органах місцевого самоврядування (до 01.05.2016) підлягають зарахуванню до стажу державної служби, а доводи відповідача про те, що стаж роботи на посадах в органах місцевого самоврядування не може бути зарахований як стаж державного службовця, який за наявності відповідного стажу дає право на призначення пенсії державного службовця, є безпідставними.

Разом з тим, як уже зазначено вище, обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону № 3723 і Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про державну службу" № 889, а саме щодо віку, страхового стажу та стажу державної служби.

Суд встановив, що на час звернення до із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у позивача наявний необхідний вік (62 роки), страховий стаж та стаж державної служби, що підтверджується записами у її трудовій книжці.

Отже, рішення ГУ ПФУ у Закарпатській області від 30.06.2022 ПС №134450002461 про відмову у перерахунку пенсії позивача є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо вимог зобов`язального характеру, то суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (далі - Порядок № 622) пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права.

Питання щодо порядку переведення (переходу) з одного виду пенсії на інший та питання призначення пенсії неодноразово було проаналізовано у постанові Верховного Суду України від 31.03.2015 у справі №21-612а14, постановах Верховного Суду від 23.10.2018 у справі №317/4184/16-а; від 17.05.2019 у справі №511/777/17; від 11.07.2019 у справі №264/6292/16-а; від 10.10.2019 у справі №520/7533/17; від 13.02.2020 у справі №263/3478/17; від 17.07.2020 у справі №335/13894/16-а, в яких суди дійшли висновку, що, якщо особа отримувала пенсію на підставі одного закону (наприклад, Закону України «Про прокуратуру») та виявила бажання перейти на пенсію за іншим законом (наприклад, на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»), зазначені правовідносини слід розцінювати як нове призначення пенсії. У іншому ж випадку, якщо такий перехід відбувся в рамках одного закону - Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», вказані правовідносини є переведенням на пенсію в рамках одного закону.

Станом на дату виникнення спірних правовідносин позивач отримує пенсію за віком, яка їй обчислюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». При цьому, позивач має право на призначення пенсії державного службовця відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ.

Суд встановив, що із заявою про призначення на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» до відповідача 2 позивач звернулася 23.06.2022. Таким чином, ураховуючи вимоги Порядку № 622, пенсія позивачу має бути призначена саме з 23.06.2022, тобто з дати звернення.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 2, 19-20, 22, 25-26, 90, 139, 143, 241-246, 255, 257-258, 293, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В :

адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області від 30.06.2022 ПС №134450002461 про відмову у перерахунку пенсії.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного Фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) призначити ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з дати звернення - 23.06.2022.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 коп. судових витрат у вигляді судового збору.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області (код ЄДРПОУ 20453063, місцезнаходження: м. Ужгород, пл. Народна, 4) на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 коп. судових витрат у вигляді судового збору.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 31.01.2023.

Суддя Потабенко В.А.