Постанова № 1085895, 04.07.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
04.07.2007
Номер справи
13/3319-а
Номер документу
1085895
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"04" липня 2007 р. Справа №13/3319-А

за позовом Прокурора Деражнянського району в інтересах держави в особі Деражнянського районного центру зайнятості –робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м. Деражня

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою

відповідальністю „Коричинецьке” с. Коричинці

Деражнянського району

про стягнення суми 30076,61 грн., з якої 23702,88 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків та 6373,73 грн. пені

Суддя Матущак О. І.

Секретар судового засідання Смішко О.П.

Представники сторін:

позивача: Наральник З.О. по довіреності № 17-04/419 від 08.06.2007р.

відповідача: Сухорукова Л.С. по довіреності № 56 від 06.06.2007р.

Постанова приймається 04.07.2007р., оскільки в судовому засіданні 08.06.2007р. було оголошено перерву.

Прокурор у позові просить господарський суд стягнути з відповідача на користь Фонду суму 30076,61 грн., з якої 23702,88 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків та 6373,73 грн. пені у відповідності до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Представник позивача в судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному об’ємі, посилаючись на те, що вони підтверджені належними доказами поданими до позовної заяви, а також подав письмове обґрунтування нарахування пені у сумі 6373,73 грн., згідно якого, пеня нараховувалась позивачем на підставі акту перевірки № 7 від 09.03.2006р. виходячи зі 120% облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати на повну суму недоїмки за весь її строк за період з 01.01.2003р. по 28.02.2006р.

Відповідач у відзиві на позов, а також його представник в судовому засіданні проти заперечували, посилаючись крім іншого і на те, що позивачем протиправно заявлена до стягнення пеня, оскільки відсутній належний розрахунок за який період і у яких розмірах нарахована пеня, що суперечить ГК України.

Розглядом матеріалів справи господарським судом встановлено наступне:

У відповідача станом на 01.03.2006р. рахується заборгованість перед Фондом по сплаті страхових внесків у сумі 23702,88 грн. за період з 01.01.2003р. по 28.02.2006р., що підтверджується розрахункової відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду за 1 квартал 2006 року, строк сплати якої настав і яка була самостійно подана відповідачем до органу стягнення та актом перевірки № 7 від 09.03.2006р.

За несвоєчасну сплату страхових внесків, позивачем нараховано відповідачу пеню у сумі 6373,73 грн. за період з 01.01.2003р. по 28.02.2006р. у відповідності до п. 1 ст. 38 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Приймаючи постанову господарським судом враховується наступне нормативно-правове обгрунтування:

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” ( надалі Закону ), загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття –це система прав, обов’язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від них обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Згідно ст.12 Закону, виконавча дирекція Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція Фонду та її poбoчi органи ведуть реєстр платників страхових внесків, проводять збір страхових внесків, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхування на випадок безробіття, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються, зокрема на міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Відповідно до п. 3 ст. 17 цього Закону роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Відповідач, як роботодавець, є платником внесків до Фонду загальнообов’язкового Державного соціального страхування України на випадок безробіття, а згідно п. 2 ст. 35 цього Закону, роботодавець, як страхувальник, зобов’язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески.

Відповідно до змісту п. 1 ст. 38 Закону, у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Як встановлено абз. 11 ч. 2 ст. 19 Закону України "Про зайнятість населення", державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ i організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до ст. 39 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” правовідносини за цим законом вирішуються у судовому порядку.

Заперечення відповідача проти позову господарським судом відхиляються з огляду на викладене вище, а також з урахуванням того, що до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування № 7 від 09.03.2006 р. та додатку до нього (розрахунку заборгованості та пені за результатами перевірки), один примірник акту та розрахунку отримав головний бухгалтер відповідача, про що свідчить його підпис від 21.03.2007 р.

Дослідивши усі матеріали справи та давши їм правовому оцінку в сукупності, господарський суд приходить до висновку, що позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, тому підлягає задоволенню у повному об’ємі.

Керуючись п. 1 ст.1, ст. 12, п. 3 ст. 17, п.2 ст. 35, п. 1 ст. 38, ст. 39 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, абз.11 ч.2 ст. 19 Закону України „Про зайнятість населення”, ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити у повному об’ємі.

Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Коричинецьке” с. Коричинці Деражнянського району ( код ЄДРПОУ 03788187 ) на користь Деражнянського районного центру зайнятості м. Деражня, майдан Привокзальний, 2 ( код ЄДРПОУ 22986958 ) суму 23702,88 ( двадцять три тисячі сімсот дві гривні 88 коп.) недоїмки по сплаті страхових внесків, 6373,73 ( шість тисяч триста сімдесят три гривні 73 коп.) пені.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя

Віддрук. 5 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.

4 - прокуратуру району

5 - Прокуратуру Хмел. обл.