Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
20 січня 2023 р. Справа № 120/8576/22
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачу ІНФОРМАЦІЯ_1 видано оновлену довідку про розмір грошового забезпечення з 05.03.2019 року для здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення за відповідною посадою, від 01.02.2022 №ХЛ59678.
Позивач звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку та виплати пенсії відповідно до вищезазначеної оновленої довідки.
Листом від 27.09.2022 відповідач відмовив у здійсненні такого перерахунку. Своє рішення відповідач мотивував тим, що 5 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в справі № 826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема пункти 1 та 2 постанови КМ України №103 від 21.02.2018. Проте, нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсії, після набрання вищевказаним рішенням суду законної сили, урядом України не приймалось.
Враховуючи викладене у ГУ ПФУ у Вінницькій області відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі наданої довідки.
Не погоджуючись із такою відмовою, вважаючи її протиправною та такою, що порушує його права, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом, та просить зобов`язати відповідача здійснити перерахунок його пенсії з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення та рішення Вінницького окружного адміністративного суду в справі № 0240/2567/18-а, виходячи з відсоткового значення пенсії у розмірі 83% грошового забезпечення.
Ухвалою суду відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній заперечує щодо задоволення даного позову. Представник відповідача наголошує, що перерахунок пенсій здійснюється на підставі ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Також відповідач наголошує на тому, що після скасування в судовому порядку п.1, 2 Постанови КМ України №103 від 21.02.2018 нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсії, урядом України не приймалось.
Враховуючи викладене, у Головного управління відсутні правові підставі для здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі наданої оновленої довідки, з урахуваннях щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Також представник відповідача зазначає про передчасність вимоги позивача щодо здійснення перерахунку пенсії, виходячи із 83% суми грошового забезпечення.
Відтак, представник відповідача вважає, що підстави для задоволення даного адміністративного позову відсутні.
Суд, з`ясувавши доводи сторін, викладені в поданих заявах по суті справи, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, встановив, що позивач перебуває на обліку у ГУ ПФУ у Вінницькій області та отримує пенсію за вислугу років, яка йому призначена на підставі Закону України № 2262-ХІІ " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб ".
У зв`язку із набранням законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року, яким було визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМ України №103 від 21.02.2018, позивачу ІНФОРМАЦІЯ_1 видано оновлену довідку про розмір грошового забезпечення з 05.03.2019 року для здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення за відповідною посадою, від 01.02.2022 №ХЛ59678.
Позивач звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку та виплати пенсії відповідно до вищезазначеної оновленої довідки.
Листом від 27.09.2022 відповідач відмовив у здійсненні такого перерахунку. Своє рішення відповідач мотивував тим, що 5 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в справі № 826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема пункти 1 та 2 постанови КМ України №103 від 21.02.2018. Проте, нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсії, після набрання вищевказаним рішенням суду законної сили, урядом України не приймалось. Враховуючи викладене у ГУ ПФУ у Вінницькій області відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі наданої довідки.
Не погоджуючись із такою відмовою, вважаючи її протиправною та такою, що порушує його права, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Так, пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 2, 3 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
В свою чергу, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за № 103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Із аналізу наведених вище положень слідує, що набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні ч. 2 ст. 51 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 Постанови № 103 позивач набув право на підвищення пенсії.
В той же час, слід враховувати, що зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Таким чином, саме з 05.03.2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
При цьому, алгоритм дій, які повинні вчинити органи ПФУ та органи, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
В даному ж випадку, як слідує із матеріалів справи, у зв`язку із набранням законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року, яким було визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМ України №103 від 21.02.2018, позивачу ІНФОРМАЦІЯ_1 видано оновлену довідку про розмір грошового забезпечення з 05.03.2019 року для здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення за відповідною посадою, від 01.02.2022 №ХЛ59678.
Позивач звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку та виплати пенсії відповідно до вищезазначеної оновленої довідки.
Разом із тим, відповідачем відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача із урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення, посилаючись на те, що після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в справі № 826/3858/18, яким було визначено протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМ України №103 від 21.02.2018, інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії урядом України не приймалось.
Натомість, суд звертає увагу на те, що позивач має право на перерахунок пенсії, а передумовою для його проведення є оформлення Вінницьким ОТЦК та СП вищезазначеної оновленої довідки.
При цьому, посилання відповідача на те, що у нього відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії за новою довідкою, виданою Вінницьким ОТЦК та СП, з огляду на те, що п. 1, 2 Постанови №103 втратили чинність з 05.03.2019, а урядом України іншого порядку, після скасування судом пунктів 1, 2 Постанови № 103, не прийнято, суд оцінює критично адже факт визнання нечинними вказаних норм не позбавляє права позивача на перерахунок його пенсії у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
За таких обставин, дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії позивача на підставі довідки Вінницького ОТЦК та СП від 01.02.2022 №ХЛ59678 є протиправними, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії із урахуванням нової довідки про розмір грошового забезпечення та рішення Вінницького окружного адміністративного суду у справі № 0240/2567/18-а у розмірі 83% сум грошового забезпечення, то суд зазначає таке.
Згідно з п. 10 ч. 2 ст. 245 КАС України суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст. 1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.
Як встановлено судом, позивач перебуває на обліку у ГУ ПФУ у Вінницькій області та отримує пенсію за вислугу років, яка йому призначена на підставі Закону України №2262-ХІІ " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб " у розмірі 83% від відповідних сум грошового забезпечення.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду у справі № 0240/2567/18-а зокрема зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01 січня 2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 83% від відповідних сум грошового забезпечення.
Цим же рішенням суду встановлено, що розмір призначеної пенсії позивача становив 83 % від відповідних сум грошового забезпечення.
Суд зауважує, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами та встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80 відсотків, а потім 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії. Відтак, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Таким чином перерахунок та виплата пенсії позивача має здійснюватись виходячи з розміру 83% від відповідних сум грошового забезпечення, оскільки саме такий відсоток був встановлений на момент призначення пенсії позивачу, а тому вимоги позивача в цій частині теж підлягають задоволенню.
В даному ж випадку, враховуючи те, що відповідачем протиправно відмовлено позивачу в здійсненні перерахунку його пенсії, а тому належним способом для відновлення порушених прав та інтересів позивача буде зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки Вінницького ОТЦК та СП від 01.02.2022 №ХЛ59678 із обов`язковим врахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі 83% сум грошового забезпечення, оскільки, на думку суду, такий спосіб захисту порушеного права позивача буде ефективним в розумінні статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення даного позову відповідно до вищенаведених мотивів.
Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходив з того, що згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відтак, на користь позивача підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області понесені ним судові витрати зі сплати судового збору.
Вирішуючи питання про стягнення на користь позивача витрат на професійну правничу допомогу в сумі 3900 грн., суд зважає на наступне.
Відповідно до чч. 1-5 ст. 134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Відповідно до детального розрахунку суми судових витрат, які понесено позивачем на отримання професійної правничої допомоги у зв`язку із розглядом справи в суді першої інстанції, згідно з договором про надання правничої допомоги №20091960, укладеного 23.12.2021 року між позивачем (далі - Замовник) та адвокатським бюро "Кучеренко та Партнери" в особі Засновника (Адвоката, Керівника) Кучеренка Олександра Миколайовича (далі - Адвокат), судом встановлено, що розмір винагороди за надання правової допомоги визначений у п. 3.2 договору про надання правової допомоги №20091960 від 23.12.2021 у вигляді фіксованої суми 3900 грн. Позивачем сплачено адвокату суму гонорару у повному обсязі, що підтверджується меморіальним ордером № @PL918188 від 24.12.2021.
Як зазначено у вказаному розрахунку, адвокатом надавалися наступні послуги: попереднє опрацювання матеріалів - 5 годин, опрацювання законодавчої бази, що регулюють спірні правовідносини, формування правової позиції. Консультування щодо необхідності отримання додаткових матеріалів (доказів) та їх отримання для справи - 6 годин, підготовка процесуальних документів по справі (позовна заява, клопотання, письмові пояснення, адвокатські запити тощо) - 4 години. Загальна кількість витраченого адвокатом часу - 15 годин.
При цьому, суд зауважує, що така дія як "попереднє опрацювання матеріалів" витрачено 5 годин - фактично виразилась в опрацюванні довідки про грошове забезпечення позивача, листа - відмови відповідача від 27.09.2022 року та рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 20.09.2018 року, що не потребувало витрат часу в кількості 5 годин. В свою чергу, опрацювання законодавчої бази, що регулюють спірні правовідносини, формування правової позиції, консультування щодо необхідності отримання додаткових матеріалів (доказів) та їх отримання для справи не потребували витрат часу в кількості 6 годин, виходячи з незначної складності справи та її типовості, при цьому слід зауважити, що матеріали справи не містять відомостей, що адвокатом в рамках надання позивачу правової допомоги в даній справі отримувались якісь додаткові матеріали ( докази ). Також суд вважає завищеним зазначений представником позивача час, який був витрачений на підготовку процесуальних документів по справі (позовна заява, клопотання, письмові пояснення, адвокатські запити тощо), оскільки матеріали справи не містять доказів щодо направлення в справі адвокатських запитів.
Оцінюючи кількість витраченого часу та вартість послуг наданих адвокатом, суд враховує, що дана справа є типовою, а тому не потребує такої кількості годин часу, як зазначено представником позивача, для надання вищезазначених послуг.
Враховуючи наведене, суд доходить висновку про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області витрат на професійну правничу допомогу в сумі 1500 грн. та судового збору в сумі 992,40 грн.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку та виплаті пенсії з 01.04.2019 відповідно до нової довідки від 01.02.2022 №ХЛ59678 про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", де зазначенні відомості про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019, відповідно до нової довідки від 01.02.2022 №ХЛ59678 про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим врахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, в розмірі 83% суми грошового забезпечення, з урахуванням вже виплачених сум пенсії.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 992,40 грн. (дев`ятсот дев`яносто дві гривні сорок копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені витрати на професійну правничу допомогу в сумі 1500,00 грн. (одна тисяча п"ятсот гривень 00 копійок ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Інформація про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13322403)
Суддя Заброцька Людмила Олександрівна