Постанова № 108542329, 23.01.2023, Турківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
23.01.2023
Номер справи
458/81/23
Номер документу
108542329
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 458/81/23

3/458/95/2023

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.01.2023 м. Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області ФеренцР.І., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 полковника ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, уродженець с.Гошів Долинський район Івано-Франківська область, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , працездатний не працює, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.01.2023року у провадження судді Турківського районного суду Львівської області ФеренцР.І. передана справа №458/81/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП.

Згідно вимог ст.278 КУпАП справа про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління підвідомча Турківському районному суду Львівської області. Відповідно до ст.221 КУпАП судді районних судів розглядають справи про незаконне перетинання або спробу незаконного перетинання державного кордону України, передбачені ст. 204-1 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ№283677 від 21.01.2023року, складеного першим заступником начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В) майором ОСОБА_3 , вбачається, що 21.01.2023року о 11 год 05хв ОСОБА_2 був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Група реагування» від відділу прикордонної «Сянки» (тип В) НОМЕР_1 прикордонного загону, вищевказаний громадянин спільно з громадянином ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на напрямку НОМЕР_2 прикордонного загону на відстані 800м від лінії державного кордону (територія Боринської ОТГ Самбірського району Львівської області), вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону України в Республіку Польща поза пунктами пропуску через державний кордон України, чим порушив вимоги ст.9 Закону України «Про державний кордон України», тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.204-1 КУпАП.

Відповідно до вимог ч.2 ст.277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, в тому числі, передбачене ст.204-1 КУпАП розглядається судом протягом доби.

У судове засідання ОСОБА_2 не прибув, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, свою провину визнає в повному обсязі, а відтак немає порушення прав такої особи, оскільки згідно зі ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а за відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані щодо своєчасного повідомлення особи про місце і час розгляду справи та якщо не надійшло клопотання про відкладення цього розгляду.

Дослідивши матеріали адміністративної справи стосовно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, всебічно, повно і об`єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що відсутні обставини, що виключають розгляд справи (ст.247 КУпАП), оскільки складений протокол про військове адміністративне правопорушення та інші матеріали свідчать про подію та склад адміністративного правопорушення, про осудність особи, яка вчинила протиправну дію, вчинення дій особою не в стані крайньої необхідності, на момент розгляду справи не закінчилися строки, передбачені ст.38 КУпАП.

Перевіривши матеріали справи, суд встановив, ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.204-1 КУпАП, що підтверджено протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №283677 від 21.01.2023року, першим заступником начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (типВ) майором ОСОБА_3 , протоколом про адміністративне затримання від 21.01.2023року, поясненнями ОСОБА_2 , рапортом помічника начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В) ОСОБА_5 , рапортом молодшого інспектора прикордонної служби 2 категорії інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (типВ) ОСОБА_6 , рапортом дільничного інспектора прикордонної служби 1 категорії відділення ДІПС відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В) ОСОБА_7 , рапортом першого заступника начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В) ОСОБА_8

21.01.2023року о 11 год 05хв ОСОБА_2 був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Група реагування» від відділу прикордонної «Сянки» (тип В) НОМЕР_1 прикордонного загону, вищевказаний громадянин спільно з гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на напрямку НОМЕР_2 прикордонного загону на відстані 800м від лінії державного кордону (територія Боринської ОТГ Самбірського району Львівської області). Своїми діями даний громадянин порушив вимоги ст. 9 ЗУ «Про державний кордон України», вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.204-1 КУпАП.

Відтак, всебічно, повно та об`єктивно з`ясувавши обставини справи в їх сукупності, дослідивши та оцінивши зібрані докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП - спроба перетину групою осіб державного кордону України будь-яким способом поза пунктом пропуску через державний кордон України без дозволу відповідних органів влади.

З приводу виявленого порушення було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №283677 від 21.01.2023року, за спробу перетину державного кордону України будь-яким способом поза пунктом пропуску через державний кордон України без відповідних документів групою осіб, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.204-1КУпАП. Складений з приводу виявленого адміністративного правопорушення протокол про адміністративне правопорушення порушник підписав і пояснив, що 20.01.2023року близько 15год00хв він з ОСОБА_9 виїхали на автомобілі в м.Львів. 21.01.2023 близько 7год ранку вирушили на автомобілі в напрямку с.Сянки. В подальшому, вийшовши з машини, вони попрямували в напрямку кордону в Республікою Польща з метою заробітку. Вчинив дане порушення через неможливість легально виїхати за кордон.

ОСОБА_2 за фактом виявленого порушення дав письмові пояснення, вину визнав, з протоколом згоден.

При накладенні адміністративного стягнення суд бере до уваги характер та обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника, до адміністративної відповідальності притягається вперше, ступінь його вини, майновий стан, відношення до вчиненого та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність покарання, зокрема щире каяття, та вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.

Відтак, вбачаючи в діях ОСОБА_2 ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, уповноваженою особою складено протокол про адміністративне правопорушення, в якому зафіксовано виявлені факти.

Суд вважає, що виявлені факти відображають об`єкт суспільних відносин в сфері управління, оскільки об`єктивна сторона такого правопорушення полягає у спробі перетину групою осіб державного кордону України поза пунктом пропуску без відповідних документів, об`єктивна сторона такого діяння полягає виключно в активних діях по спробі перетину групою осіб кордону без відповідних документів.

Згідно з ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.

Обов`язок щодо збирання доказів, в силу вимог ч.2 ст.251 КУпАП, покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 КУпАП.

Провина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП доводиться в повному обсязі і підтверджується наступними доказами.

Рапортом помічника начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В) ОСОБА_5 підтверджено про те, що 21.01.2023 о 11 год. 00 хв майстром-сержантом ОСОБА_10 виявлено 2невідомих осіб, які рухались в бік державного кордону України на напрямку 240прикордонного знаку близько 800 м від лінії державного кордону України.

Рапортом молодшого інспектора прикордонної служби 2 категорії інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В) ОСОБА_11 підтверджено про те, що він спостерігав рух 2 невідомих осіб в бік державного кордону на напрямку 240 прикордонного знаку близько 800м від лінії державного кордону.

Рапортом дільничного інспектора прикордонної служби 1 категорії відділення ДІПС відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В) ОСОБА_7 підтверджено, що під час перевірки інформації 11год05 хв 21.01.2023року було затримано 2 громадян України з документами, що посвідчують особу, на напрямку 240прикордонного знаку на відстані 800м до лінії державного кордону.

Рапортом першого заступника начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (типВ) ОСОБА_8 підтверджено, що в період з 11год07хв по 11год 25хв 21.01.2023року здійснив затримання двох громадян України з документами, що посвідчують особу на напрямку 240прикордонного знаку на відстані 800м до лінії державного кордону, яких було доставлено в підрозділ для складання адміністративно-процесуальних документів.

Протоколом про адміністративне затримання від 21.01.2023року, складеним першим заступником начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (типВ) ОСОБА_3 , відповідно до якого ОСОБА_2 був затриманий о 11год 05хв 21.01.2023року з метою складання протоколу про адміністративне правопорушення, у зв`язку із вчиненням правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП.

Протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №283677 від 21.01.2023року підтверджено, що 21.01.2023року о 11 год 05хв ОСОБА_2 був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Група реагування» від відділу прикордонної «Сянки» (тип В) НОМЕР_1 прикордонного загону, вищевказаний громадянин спільно з гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на напрямку НОМЕР_2 прикордонного загону на відстані 800м від лінії державного кордону (територія Боринської ОТГ Самбірського району Львівської області), вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону України в Республіку Польща поза пунктами пропуску через державний кордон України, чим порушив вимоги ст.9 Закону України «Про державний кордон України», тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.204-1 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою державою особою і дії такої посадової особи, що його складала в порядку, передбаченому чинним законодавством, не оскаржувалися. Протокол не містить жодних зауважень з боку правопорушника, а до матеріалів справи додані його письмові пояснення, в яких він зазначає, що дійсно перебував на території військового підрозділу. Відтак, з урахуванням викладеного, суд приймає протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №283677 від 21.01.2023року, як належний і допустимий доказ.

Диспозиція ч.2 ст.204-1 КУпАП передбачає наступні склади адміністративного правопорушення: перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, вчинені групою осіб або особою, яку протягомроку було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.

Таким чином, дії ОСОБА_2 , які полягають в тому, що він спільно з громадянином України ОСОБА_4 , спробував перетнути державний кордон України поза пунктом пропуску, без дозволу відповідних органів влади, що є порушенням та утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Також, вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відтак, з аналізу наведених вище норм законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів, в сукупності доказів вбачається, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, а саме - спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України без дозволу відповідних органів влади, що вчинено групою осіб, така особа винна у вчиненні виявленого правопорушення, підлягає адміністративній відповідальності, а тому його дії правильно кваліфіковані за ч.2 ст.204-1 КУпАП.

За таких обставин, беручи до уваги те, що за ч.2 ст.204 1 КУпАП передбачена відповідальність за спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України без відповідних документів, вчинене групою осіб, тому всебічно, повно, об`єктивно дослідивши всі обставини справи, суд дійшов висновку про достовірність та достатність доказів для висновку про винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП і вважає, що в його діях є склад цього правопорушення.

У відповідності до ст.ст. 34,35 КУпАП обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, визнається щире розкаяння винного, обставини, що обтяжують відповідальність відсутні.

Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступеня його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, відсутність підстав для застосування іншого адміністративного стягнення, ніж передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, майнової шкоди не заподіяно, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_2 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Стосовно відшкодування шкоди.

Якщо при вирішенні питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення органами (посадовими особами), переліченими у п.п.1-4 ст.213 КУпАП одночасно вирішується питання про відшкодування винним майнової шкоди, то в постанові по справі зазначаються розмір шкоди, що підлягає стягненню, порядок і строк її відшкодування.

В даній справі суд не вирішує питання про відшкодування винним майнової шкоди, що підлягає стягненню, порядок і строк її відшкодування, оскільки, на думку суду, така шкода не заподіяна по причині відсутності в матеріалах справи доказів заподіяння такої шкоди.

Стосовно вирішення питання про вилучені речі і документи.

Частиною 4 ст. 283 КУпАП передбачено, що постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи.

Оскільки речі і документи не вилучалися, суд даного питання не вирішує.

Стосовно стягнення судового збору.

Згідно із ст.40-1КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а розмір і порядок сплати встановлюється Законом.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарногороку.

Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VІ від 08.07.2011року (зі змінами), особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» №2710-IX від 03.11.2022року, який набрав чинності з 01.01.2023року, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2023року становить 2684 гривень.

У зв`язку з чим з 01.01.2023року розмір судового збору за накладене адміністративне стягнення становить 536,80 грн (2684 х 0,2 = 536,80).

Оскільки суд прийшов до висновку про визнання ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП із застосування до нього адміністративного стягнення у виді штрафу, то з такої особи підлягає стягненню судовий збір у сумі 536,80 грн.

Керуючись ст. 40-1, ч.2 ст.204-1, ст.ст.221,280,283,284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні 21.01.2023року адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №283677 від 21.01.2023року та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500,00 грн.

Роз`яснити ОСОБА_2 , що згідно зі ст.307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніше ніж через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про накладення адміністративного стягнення буде надіслана для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.

Штраф необхідно внести через установу банку України на розрахунковий рахунок: Отримувач: ГУК Львiв/Боринська тг/21081100, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 38008294, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО): 899998, Номер рахунку: UA108999980314060542000013917, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.

У разі сплати штрафу у строки, передбачені ст.307 КУпАП, копію платіжного документу необхідно подати до Турківського районного суду Львівської області.

З урахуванням ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати штрафу у строк, установлений ч.1ст.307 КУпАП, при примусовому виконанні цієї постанови органами державної виконавчої служби з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, що становить 17000 грн.

Стягнути із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, уродженець с.Гошів Долинський район Івано-Франківська область, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 судовий збір за ухвалення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (код отримувача 37993783, рахунок №UA908999980313111256000026001, назва отримувача: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ суду 02886806, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) у сумі 536,80 грн.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Турківський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя Р.І.Ференц