Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 354/1193/22
Провадження № 3/354/49/23
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2023 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Єрмак Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Державної аудиторської служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, начальника відділу освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Ворохтянської селищної ради Надвірнянського району, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
До Яремчанськогоміського судуІвано-Франківськоїобласті зУправління Північногоофісу Держаудитслужбиу Вінницькійобласті Державноїаудиторської службиУкраїни надійшли матеріалипро притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.164-14КУпАП.
Згідно протоколупро адміністративнеправопорушення №02/059/2022ПРвід 16.09.2022року,при здійсненнімоніторингу процедурипублічної закупівліробіт зкапітального ремонту дахуз заміноюпокриття Татарівськогоцентру культури,дозвілля,молоді таспорту за адресоювул.Незалежності,37,с.Татарів,виявлені порушення законодавствапро закупівлі,а саме:внесення зміндо істотнихумов договорупро закупівлюу випадках,не передбаченихвимогами закону,що відображенеу висновкупро результатимоніторингу закупівлі. ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Ворохтянської селищної ради Надвірнянського району, та будучи особою, яка уклала додаткову угоду від 29.12.2021року №1 до Договору №497, внесла зміни до істотних умов договору про закупівлю, у випадках не передбачених вимогами пункту 4 ч.5 ст.41 Закону України Про публічні закупівлі від 25.12.2015 року.
Представник ОСОБА_1 - адвокат Ридай Н.В. подав до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, вказавши, що ОСОБА_1 не ознайомлено із протоколом про адміністративне правопорушення №02/059/2022ПР від 16.09.2022 року, не роз`яснено вимог ст.268 КУпАП, що є порушенням права на захист особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, доказів отримання ОСОБА_1 другого примірнику протоколу, матеріали справи не містять, моніторинг процедури публічних закупівель робіт з капітального ремонту даху мало бути здійснено Західним офісом Держаудитслужби, Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області.
ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала позицію свого адвоката, зі складенням протоколу не погодилась, вини у вчиненому правопорушенні не визнала.
Згідно зіст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно достатті 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування
обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складаєтьсяпротоколуповноваженими нате посадовоюособою абопредставником громадськоїорганізації чиоргану громадськоїсамодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно достатті 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про те, що провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП, підлягає закриттю у зв`язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення за наступних обставин.
Згідно ст.256 КУпАП упротоколіпро адміністративнеправопорушення зазначаються:дата імісце йогоскладення,посада,прізвище,ім`я,по батьковіособи,яка склалапротокол;відомості проособу,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності (уразі їївиявлення);місце,час вчиненняі сутьадміністративного правопорушення;нормативний акт,який передбачаєвідповідальність задане правопорушення;прізвища,адреси свідківі потерпілих,прізвище викривача(зайого письмовоюзгодою),якщо вониє;пояснення особи,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності;інші відомості,необхідні длявирішення справи.Якщо правопорушеннямзаподіяно матеріальнушкоду,про цетакож зазначаєтьсяв протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами .У разівідмови особи,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності,від підписанняпротоколу,в ньомуробиться записпро це.Особа,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності,має правоподати поясненняі зауваженнящодо зміступротоколу,які додаютьсядо протоколу,а такожвикласти мотивисвого відмовленнявід йогопідписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбаченістаттею 268цього Кодексу,про щоробиться відміткау протоколі.
З урахуванням практики ЄСПЛ, особливості процесуального розгляду справ про адміністративні правопорушення взагалі, мають прирівнюватися до кримінального процесуального законодавства.
З наявногоу справі протоколу проадміністративне правопорушення №02/059/2022ПРвід 16.09.2022року вбачається,що ОСОБА_1 не булаприсутньою прийого складенні,і пояснення по суті правопорушення нею не давалося. А також ОСОБА_1 не роз`яснено вимог ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 не була вручена копія протоколу про адміністративне правопорушення, що є порушенням ст.254 КУпАП.
Вказані порушення суд відносить до істотного порушення права на захист ОСОБА_1 , оскільки їй не вручено акт адміністративного звинувачення, що є процесуальною перешкодою для притягнення її до відповідальності.
Таким чином, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення було порушено право на захист ОСОБА_1 .
За таких обставин, встановлюючи, у відповідності до ст. 251 КУпАП, наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що докази вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП, у справі відсутні.
Враховуючи викладене, факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, тому відповідно до змісту ч.1 п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в даній справі необхідно закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.1,9,221,245-247,266,268,283-285,294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання представника ОСОБА_1 : адвоката Ридая Назара Васильовича про закриття провадження у справі- задовольнити.
Провадження усправі пропритягнення доадміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.164-14КУпАП закрити на підставі п.1ч.1 ст.247 КУпАПза відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.
Повний текст постанови виготовлено 20.01.2023 року.
Суддя: Н. В. Єрмак