Єдиний державний реєстр судових рішень
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/3742/22
16 січня 2023 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючої судді Дерех Н.В.
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною та скасування відмови, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі, позивач) звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (надалі, відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (надалі, відповідач-2), в якому, з врахуванням заяви про зміну предмету позову, просила визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №961030108602 від 29.08.2022 про відмову ОСОБА_1 у призначенні та виплаті щомісячної державної адресної допомоги до пенсії відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій", зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 , як учаснику бойових дій, якій виповнилось 85 років, щомісячну державну адресну допомогу відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, з 20.08.2022 ( з дня, коли у неї виникло право на адресну допомогу).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 досягнула 85-річного віку. Вказала, що згідно посвідчення серії НОМЕР_1 позивач є ветераном війни, учасником бойових дій, крім цього, з тимчасової довідки №617 від 25.08.2022 вбачається, що ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю І групи відповідно до ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Позивач вважає, що набула право на отримання щомісячної державної адресної допомоги до пенсії у розмірах, що визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656. Однак, листом від 13.09.2022 позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії, мотивуючи тим, що ОСОБА_1 вже отримує надбавку "Учасник бойових дій" і заяву подано безпідставно. Позивач вважає таку відмову протиправною та такою, що підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 17.10.2022 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Даною ухвалою відповідачу встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву. Крім цього, даної ухвалою суду відмовлено у задоволенні заяви представника позивача про здійснення судового розгляду справи в режимі відеоконференції.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти позовних вимог, просив відмовити у задоволенні позову повністю. Просить врахувати, що оскільки у матеріалах пенсійної справи позивача відсутня інформація про участь у бойових діях в період Другої світової війни, тому підвищення відповідно до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та мінімальна пенсійна виплата встановлюється як учаснику бойових дій. Вважає помилковим твердженням позивача у позовній заяві про те, що позивачем подано усі необхідні документи для виплати щомісячної державної адресної допомоги в сумі, визначеній постановою Кабінету Міністрів України №656 від 28.07.2010 та у розмірі, встановленому для осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи, оскільки не подано документа про участь у бойових діях у період Другої світової війни.
Ухвалою суду від 25.10.2022 постановлено розгляд даної справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання у справі призначено на 09.11.2022 о 10:00 год.
Ухвалою суду від 04.11.2022 постановлено судове засідання у справі, призначене на 09.11.2022 о 10:00 год провести в режимі відеоконференції.
09.11.2022 у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції оголошено перерву до 30.11.2022 о 10:00 год.
Представник позивача подав до суду відповідь на відзив, в якій просив задовольнити даний позов повністю.
30.11.2022 у відкритому судовому засіданні постановлено ухвалу без виходу до нарадчої кімнати про залучення до участі у справі в якості співвідповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. Також, оголошено перерву до 21.12.2022 до 11:30 год.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому заперечив проти позову, просив відмовити у задоволенні позову повністю. Просить врахувати, що після розгляду заяви прийнято рішення від 29.08.2022 №961030108602 про відмову в перерахунку надбавки "Учасника бойових дій" відповідно до Постанови КМУ від 28.07.2010 №656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій", у зв`язку з вже отриманням надбавки "Учасника бойових дій".
У відкрите судове засіданні, призначене на 21.12.2022 позивач та представник позивача у відкрите судове засідання не прибули, подали заяву, в якій вказали, що не заперечують проти розгляду справи в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області у відкрите судове засідання не прибув, подав письмову заяву, в якій просив розгляд даної справи здійснювати без участі представника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області за наявними матеріалами справи. Проти заявлених позовних вимог заперечує в повному обсязі та просить відмовити в їх задоволенні.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у відкрите судове засідання не прибув, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, причин неприбуття суду не повідомив.
Ухвалою суду від 22.12.2022 постановлено перейти до розгляду даної справи в порядку письмового провадження та здійснити судовий розгляд справи в порядку письмового провадження; продовжено розгляд даної справи на один місяць.
Також, ухвалою від 22.12.2022 клопотання представника позивача про витребування доказів - задоволено частково; постановлено витребувати у відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Протокол з пенсійної справи ОСОБА_1 із зазначенням усіх доплат та надбавок, починаючи з 01.01.2022, інформацію про розмір та дату призначення надбавки "Учасника бойових дій", яку отримує ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителька с.Помірці Чортківського району та підставу, відповідно до якої ця надбавка виплачується; у решті клопотання - відмовлено.
29.12.2022 на виконання вказаної ухвали суду відповідач подав до суду клопотання до якого долучив копію протоколу з пенсійної справи із зазначенням усіх доплат та надбавок від 22.02.2022, довідку Державного архіву Тернопільської області №Щ-14 від 24.10.1994, довідку Бучацького районного військового комісаріату Тернопільської області №106 від 13.03.1997.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає АДРЕСА_1 , перебуває на обліку і отримує пенсію за віком згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Згідно тимчасової довідки №617 від 25.08.2022, ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю І групи, відповідно до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". У довідці вказано, що дана довідка видана взамін вкладки та діє до часу отримання вкладки до посвідчення учасника бойових дій.
Позивач має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни- учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 .
Позивач звернулася до Бучацького об`єднаного управління ПФУ із заявою про перерахунок пенсії, вид перерахунку: зміна надбавки, як учаснику бойових дій по Постанові №656 п.1, згідно поданого посвідчення та довідки УСЗН.
Після цього, Рішенням Головного управління Пенсійного фонду країни в Донецькій області від 29.08.2022 №961030108602 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії та зазначено, що при розгляді заяви №2054 від 26.08.2022 встановлено, що згідно наданих документів заявниця вже отримує надбавку "Учасника бойових дій", заява подана безпідставно.
Про вказане рішення позивача повідомлено листом Відділу обслуговування громадян №3 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 13.09.2022.
Не погоджуючись із такою відмовою відповідача, вважаючи її протиправною позивач звернулася до суду із даним позовом.
Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Згідно положень статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-XII (далі - Закон №3551-XII) визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.
За змістом статті 4 Закону №3551-XII ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни.
Відповідно до частини першої статті 18 Закону №3551-XII на підтвердження свого статусу ветеранам війни вручаються посвідчення та нагрудні знаки порядок виготовлення та видачі яких встановлюється Кабінетом Міністрів України та міжнародними договорами, в яких бере участь Україна.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року №302 затверджено Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни відповідно до пунктів 2, 3 якого посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації.
Учасникам бойових дій видаються посвідчення з написом "Посвідчення учасника бойових дій" та нагрудний знак "Ветеран війни - учасник бойових дій".
У разі виникнення підстав, за якими особа втрачає право на статус, визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", видане їй раніше посвідчення вилучається уповноваженим на видачу посвідчень органом, з повідомленням органу, який видав таке посвідчення (пункт 13-1 цього Положення).
Як слідує з матеріалів справи, позивач має право на пільг встановлені законодавством України для ветеранів війни- учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 .
При цьому, відповідач здійснює доплату (підвищення, цільова допомога) до пенсії позивачу , саме як "Учаснику бойових дій".
Так, у відповідності до Протоколу з пенсійної справи "Перерахунок пенсії. Версія: 1.6.78.1.", розмір пенсії позивача розрахований, виходячи з таких складових (з 01.10.2022 - довічно): розмір пенсії за віком (ст.27) (5289,86*0,28417) - 1503,22 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1 абз.1) (1934 грн) - 430,78 грн, доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за 8 років) - 120,26 грн; загальний розмір пенсії - 2054, 26 грн; цільова допомога учасникам бойових дій Пост. №1603 п.1 - 40,0 грн; підвищення учасникам бойових дій (1 кат) (25% від 2027 грн.) - 483,50 грн; державна адресна допомога УБД (до 210% від 2027 грн.) Пост. №1381 п.7.1 - 1483,64 грн; місяць підвищення пенсії - 01.12.2021; компенсаційна виплата 80-річним (500*1.14) - 570,00 грн; розмір пенсії з надбавками - 4631,40 грн.
Окрім цього, як вже було зазначено вище, згідно тимчасової довідки №617 від 25.08.2022, ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю І групи, відповідно до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". У довідці вказано, що дана довідка видана взамін вкладки та діє до часу отримання вкладки до посвідчення учасника бойових дій.
Доказів визнання недійсним посвідчення серії НОМЕР_2 , тимчасової довідки №617 від 25.08.2022, або ж позбавлення позивача статусу учасника бойових дій судом не здобуто та учасниками справи суду не подано.
Отже, суд вважає, що встановленому законодавством порядку набула статус учасника бойових дій. Вказаного статусу вона не позбавлена та має право на пільги встановлені для осіб з інвалідністю І групи внаслідок війни.
З огляду на встановлений статус та визначені пільги, для визначеної категорії осіб, на думку суду у Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області відсутні повноваження для перевірки підстав для надання / отримання такого статусу особою.
Відповідач здійснює доплату (підвищення, цільова допомога) до пенсії позивачу, саме як учаснику бойових дій у розмірі 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що підтверджується протоколом з пенсійної справи.
Також, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28 липня 2010 року №656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій".
Пунктом 1 вказаної Постанови №656 передбачено, що у разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи - 650 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи - 525 відсотків, III групи - 360 відсотків, в учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності - 165 відсотків, таким особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції Гідності виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.
Щомісячна державна адресна допомога до пенсії, передбачена абзацом другим цього пункту, особам з інвалідністю внаслідок війни II і III груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни та учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, виплачується в розмірі, встановленому для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи.
Абзацом 3 пункту 1 вказаної постанови Кабінету Міністрів України №656 передбачено, що щомісячна державна адресна допомога до пенсії, передбачена абзацом другим цього пункту, особам з інвалідністю внаслідок війни II і III груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни та учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, виплачується в розмірі, встановленому для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи. При цьому, фінансування щомісячної державної адресної допомоги до пенсії згідно пункту 3 вказаної Постанови здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Суд зазначає, що позивачці виповнилося 85 роки, а щомісячний розмір її пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень тощо) станом на момент звернення не перевищував 650 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. У зв`язку з цим суд вважає, що позивач набула право на отримання щомісячної державної адресної допомоги до пенсії у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року №656.
Своє право на отримання вказаної допомоги позивач реалізувала шляхом звернення до відповідача із заявою про призначення та виплату щомісячної державної адресної допомоги до пенсії, однак їй було відмовлено з огляду на те, що ОСОБА_1 вже отримує надбавку "Учасника бойових дій". Окрім цього, в письмовому відзиві на позовну заяву відповідач посилається на те, що у матеріалах пенсійної справи позивача відсутня інформація про участь у бойових діях в період Другої світової війни. Послідовно, відповідач вважає, що підвищення відповідно до статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та мінімальна пенсійна виплата встановлюються як учаснику бойових дій.
Суд звертає увагу, що за змістом статті 4 Закону № 3551-XII ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни.
Тобто вказаними нормами статті 4 Закону № 3551-XII ветеранів війни розділено на три групи: 1) учасники бойових дій; 2) особи з інвалідністю внаслідок війни; 3) учасники війни. В подальшому у статтях 5, 6, 7, 8 Закону № 3551-ХІІ надається визначення, хто саме є учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та учасниками війни. Таке розділення законодавцем на групи ветеранів війни пов`язане з наданням пільг та гарантій їх соціального захисту в залежності від того є особа учасником бойових дій, особою з інвалідністю чи учасником війни.
Положення Закону № 3551-ХІІ не містять визначення такої категорії учасників бойових дій як учасники бойових дій у період Другої світової війни.
Водночас, суд звертає увагу, що з аналізу правових норм, які містить Положення №302 слідує, що належним документом, який підтверджує статус ветеранів війни, до яких у тому числі належать і учасники бойових дій, є відповідне посвідчення, а учасникам бойових дій видаються саме посвідчення з написом "Посвідчення учасника бойових дій".
Відповідно до підпункту 2 пункту 2.6 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі Порядок №22-1), при призначенні до пенсій надбавок, допомог, додаткової пенсії, компенсації, пенсії за особливі заслуги перед Україною та підвищень відповідно надаються документи про визнання заявника ветераном війни, особою, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
За змістом пункту 2.12 Порядку №22-1 за документ, який засвідчує, що особі встановлено статус ветерана війни, особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", приймаються завірені в установленому порядку копії посвідчень: учасника війни; учасника бойових дій.
Як встановлено судом, у позивача наявне посвідчення учасника бойових дій, яке у встановленому законом порядку не вилучалося, позивач не позбавлялася статусу учасника бойових дій, оскільки до цього часу користується пільгами, передбаченими статтею 12 Закону №3551-XII, до поданої заяви про перерахунок пенсії нею було долучено копію посвідчення учасника бойових дій, а також тимчасову довідку №617 від 25.08.2022.
Тому, суд вважає, що відмова Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у призначенні позивачці щомісячної державної адресної допомоги до пенсії відповідно до вимог Постанови №656 суперечить вимогам чинного законодавства, не ґрунтується на законі та є протиправною.
Отже, суд зазначає, що позивачці виповнилося 85 роки, позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю відповідно до ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", що підтверджується посвідченням та тимчасовою довідкою, в той же час доказів призначення позивачу щомісячної адресної допомоги до пенсії у розмірі 650 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, судом не здобуто, а учасниками справи суду не подано.
Відтак, суд вважає, що позивач набула право на отримання щомісячної державної адресної допомоги до пенсії у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року №656.
При цьому суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
У зв`язку з цим суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 вказану щомісячну адресну допомогу відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №656 від 28.07.2010, з 20.08.2022.
Відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Згідно частини першої статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За наведених обставин суд вважає, що відповідач не виконав покладеного на нього обов`язку щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, тому позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №961030108602 від 29.08.2022 про відмову ОСОБА_1 у призначенні та виплаті щомісячної державної адресної допомоги до пенсії відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій"
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 щомісячну державну адресну допомогу відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, починаючи з 20.08.2022, з врахуванням раніше виплачених сум.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено та підписано 16 січня 2023 року.
Копію рішення надіслати учасникам справи.
Реквізити учасників справи:
позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_3 );
відповідачі:
Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: Майдан Волі, 3, м. Тернопіль,46001 код ЄДРПОУ/:14035769);
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: пл. Соборна, 3,м. Слов`янськ,Донецька область,84121, код ЄДРПОУ 13486010).
Головуюча суддяДерех Н.В.