Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 541/3197/22
Номер провадження3/541/39/2023
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2023 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Городівський О.А., розглянувши, за участі захисника, особи яка притягується до адміністративної відповідальності адвоката Акрітова К.К. матеріали, які надійшли з які надійшлиз Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області про притягненнядо адміністративноївідповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП не встановлено,
за ч. 1 ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в стан овив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 137725 від 06.12.2022, 04 грудня 2022 року гр. ОСОБА_2 поширювала пости про проведення зборів (мітингів) 05.12.2022 року поблизу Миргородської міської ради, чим порушила п. 5 ст. 19 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану», за що відповідальність передбачена ч.1 ст.185-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не з`явилася, її захисник, адвокат Акрітов К.К. зауважив, що ОСОБА_1 свою вину визнає та розкаюється у вчинному.
Заслухавши пояснення захисника, вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до статей 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією частини 1 статті 185-1 встановлено відповідальність за порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій.
Статтею 39 Конституції України обумовлено, що громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я населення або захисту прав і свобод інших людей.
Разом із цим, відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.
Тобто, гарантоване статтею 39 Конституції України право може бути обмежено в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 на території України з 05:30 24 лютого 2022 року введено воєнний стан, який діє дотепер.
За змістом пункту 8 частини 1 статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, зокрема, забороняти проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів.
В умовах воєнного стану забороняються: зміна Конституції України; зміна Конституції Автономної Республіки Крим; проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування; проведення всеукраїнських та місцевих референдумів; проведення страйків,масових зібраньта акцій (частина 1 статті 19 цього ж Закону).
Надаючи оцінку долученим до справи доказам, суд вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185-1 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується: протоколом ВАБ № 137725 від 06.12.2022, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , викопіюванням з соціальної мережі.
Оскільки вина ОСОБА_1 , доведена в судовому засіданні на підставі доказів, що містяться в матеріалах справи, тому вона повинна нести відповідальність передбачену законом.
При цьому, враховуючи особу правопорушника, обставини події, суд вважає за необхідне застосувати стягнення у виді попередження, що в повній мірі сприятиме досягненню цілей адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент винесення постанови становить 536 гривень 80 копійок.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 9, 183-1, 245, 251, 254, 256, 268, суддя,
постановив:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 185-1 КУпАП та піддати її адміністративному стягненню у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави 536грн.80коп.(п`ятсоттридцять шістьгривень вісімдесяткопійок)судового збору (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA 9089 9998 0313 1112 5600 0026 001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду області шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду О. А. Городівський