Ухвала суду № 108387257, 13.01.2023, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2023
Номер справи
120/195/23
Номер документу
108387257
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

13 січня 2023 р.Справа № 120/195/23

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Пенсійного фонду України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Пенсійного фонду України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.

Норми статтей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, в позовній заяві позивач вказує, що по 09.12.2021 р. перебував на пенсії за вислугу років, як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ, а з 10.12.2021 р. йому призначено пенсію, як пенсіонеру Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.

В подальшому, 07.11.2022 р. позивач звернувся із заявою про переведення його на пенсію з лінії Департаменту з питань виконання кримінальних покарань на лінію Міністерства внутрішніх справ на підставі довідки.

Проте, позивачем не надано доказів перебування до 09.12.2021 р. на пенсії як пенсіонера Міністерства внутрішніх справ, а з 10.12.2021 р. - як пенсіонера Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.

Більш того, не надано довідку, на підставі якої позивач просив перевести його на пенсію по лінії Міністерства внутрішніх справ . Відтак, слід надати такі докази.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону..

Згідно положень частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною судовий збір сплачується в розмірі в розмірі 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить з 01.01.2023 року становить 2684 гривень.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" ).

При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").

Як видно із прохальної частини позову позивач просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління ПФУ у Вінницькій області щодо відмови у переведенні на пенсію з лінії Департаменту з питань виконання кримінальних покарань на лінію Міністерства внутрішніх справ та зобов`язати перевести на пенсію по лінії Міністерства внутрішніх справ і визнати протиправною бездіяльність ПФУ щодо відмови в переведенні пенсії з лінії Департаменту з питань виконання кримінальних покарань на лінію Міністерства внутрішніх справ.

Отже, заявлено дві вимоги немайнового характеру, зокрема, перша - про визнання протиправною бездіяльність Головного управління ПФУ у Вінницькій області щодо відмови у переведенні пенсії з лінії Департаменту з питань виконання кримінальних покарань на лінію Міністерства внутрішніх справ та зобов`язання перевести на пенсію по лінії Міністерства внутрішніх справ і друга - про визнання протиправною бездіяльність ПФУ щодо відмови в переведенні пенсії з лінії Департаменту з питань виконання кримінальних покарань на лінію Міністерства внутрішніх справ.

Відтак, із урахуванням застосування коефіцієнта 0,8, оскільки документи подано в електронній формі, сплаті підлягає судовий збір за дві вимоги немайнового характеру , а саме 1717, 76 грн.

При цьому, як видно із квитанції від 06.01.2023 р. судовий збір сплачено в розмірі 858, 88 грн., отже слід доплатити збір в сумі 858, 88 грн.

Окрім того, слід звернути увагу на положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" , зокрема статтю 1 , яка визначає, що особи з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Військовослужбовці, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які стали особами з інвалідністю за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.

Члени сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти, мають право на пенсію в разі втрати годувальника.

Розділ 6 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначає порядок призначення та перерахунку пенсії.

При цьому, стаття 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" вказує на те, що оскаржено до суду може бути відмову в призначенні пенсії або її перерахунку, зарахуванні до вислуги років для призначення пенсії окремих періодів служби в календарному обчисленні або на пільгових умовах, порушення строків і заниження розмірів пенсії .

Військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором (ст. 7 Закону України №2262-XII).

Із процитованого видно, що у разі призначення пенсії відповідно до вимог Закону України №2262-XII , вона може бути лише перерахована з підстав визначених цним законом, при цьому, даним НПА не визначено можливості переведення "з лінії на лінію", як просить позивач. В свою чергу, військовослужбовці які мають право на пенсію за цим Законом, призначається одна пенсія за їх вибором, тобто у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором.

За таких обставин, слід уточнити позовні вимоги привівши їх у відповідність до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" вказавши вид пенсії з якої і на яку позивач просить перевести.

За правилами визначеними частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Пенсійного фонду України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, а саме: надати докази перебування позивача до 09.12.2021 р. на пенсії як пенсіонера Міністерства внутрішніх справ, а з 10.12.2021 р. на пенсії, як пенсіонера Департаменту з питань виконання кримінальних покарань; належним чином завірену копію довідки, на підставі якої позивач просив перевести його на пенсію "по лінії Міністерства внутрішніх справ"; уточнити позовні вимоги привівши їх у відповідність до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від вказавши вид пенсії з якої і на яку позивач просить перевести, подавши заяву у відповідності до ст. 160 КАС України та надати докази доплати судового збору в сумі 858, 88 грн.

3. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

СуддяВоробйова Інна Анатоліївна