Постанова № 108376198, 13.01.2023, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.01.2023
Номер справи
759/234/23
Номер документу
108376198
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/234/23

пр. № 3/759/785/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2023 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Кравець В.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у м. Києві ДПС України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , фізична особа-підприємець, РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи повідомлялася, однак у судове засідання не з`явилася.

Від захисника ОСОБА_1 - адвоката Каплоух В.О. надійшло клопотання від 12.01.2023 р., у якому вона просить закрити провадження у справі у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, посилаючись на те, що за результатами перевірки було складено акт (довідку) фактичної перевірки, проте не складено податкове повідомлення-рішення, то акт не є доказом вчинення адміністративного правопорушення. Також зазначає, що ОСОБА_1 не отримувала протокол про адміністративне правопорушення. Таким чином, вважає, що з урахуванням норм Податкового кодексу України акт перевірки ФОП ОСОБА_1 не є доказом наявності порушень в податковому обліку ФОП взагалі як події правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та вчинення ОСОБА_1 таких порушень проведення розрахункових операцій як підстава притягнення до відповідальності.

Крім цього, захисник у вказаному клопотанні просить розгляд справи здійснювати без її участі у зв`язку із зайнятістю.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе та необхідне розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 та її захисника - адвоката Каплоух В.О.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до протоколу № 19015 про адміністративне правопорушення від 12.12.2022 р., фізична особа-підприємець ОСОБА_1 порушила порядок проведення розрахунків, а саме: проводила розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі без застосування реєстратора розрахункових операцій/ програмного реєстратора розрахункових операцій, чим порушила п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вказане підтверджується протоколом № 19015 про адміністративне правопорушення від 12.12.2022 р. та актом фактичної перевірки від 13.10.2022 р., у якому, зокрема, вказано, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 в період з 24.02.2022 р. - 29.09.2022 р. (включно) проводила розрахункові операції в магазині без застосування реєстратора розрахункових операцій/ програмного реєстратора розрахункових операцій, на загальну суму 2 947 865,04 грн.

Згідно п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані:проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється.

Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. При цьому, суд зазначає, що не складання посадовою особою Головного управління ДПС у м. Києві ДПС України податкового повідомлення рішення не впливає на доказове значення інформації, зазначеної в акті фактичної перевірки від 13.10.2022 р., а відтак у задоволенні клопотання захисника про закриття провадження у справі слід відмовити.

З приводу заперечень захисника щодо не вручення копії протоколу № 19015 про адміністративне правопорушення від 12.12.2022 р. ОСОБА_1 суд зазначає, що у матеріалах справи наявні копія листа № 10294/Я/26-15-07-07-01-08 від 05.12.2022 р. про складання протоколу, у якому вказано, що ГУ ДПС у м. Києві запрошує ОСОБА_1 12.12.2022 р. о 10:00 для складання протоколу про адміністративне правопорушення та акт неявки для підписання і отримання примірника протоколу про адміністративне правопорушення. Таким чином, ОСОБА_1 викликалась до ГУ ДПС у м. Києві для складання протоколу, проте не з`явилася та протокол про адміністративне правопорушення від 12.12.2022 р. було складено у її відсутності, тому доводи захисника в цій частині є безпідставними.

Частиною другою статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).

Зважаючи на завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення та мету адміністративного стягнення (ст. ст. 1 та 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення), беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, суд приходить до висновку про накладення на неї стягнення у виді штрафу у розмірі п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85,00 грн.).

Ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ст. ст. 23, 24, 27, 33, 155-1, 221, 276, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі 85,00 грн., який підлягає сплаті за такими реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Святош.р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA598999980313030106000026009, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Святош.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) -37993783, банк отримувача -Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) -899998, рахунок отримувача UA708999980313121206000026009, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Святошинський районний суд міста Києва ) судовий збір у розмірі 536,80 грн.

Згідно ч. 1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд міста Києва до Київського апеляційного суду.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя В.М. Кравець