Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 396/408/19
Провадження № 1-в/396/4/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.01.2023 року м. Новоукраїнка Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника Новоукраїнського РВП ГУНП ОСОБА_3 ,
особа, відносно якої внесено подання ОСОБА_4 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судум.Новоукраїнка подання начальника НовоукраїнськогоРВП ГУНПв Кіровоградськійобласті ОСОБА_5 про встановленняадміністративного наглядувідносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України,проживаючого заадресою: АДРЕСА_1 ,раніше судимого: 04.06.2020року Новоукраїнським районним судомза ч.2 ст. 185, ч.3ст.185,ч.1 ст.360, ч.1 ст 70, ч.4 ст. 70 КК України, до 6років 1 місяця позбавленняволі,звільненого з місць позбавлення волі 13.05.2022року по відбуттю строку покарання,-
ВСТАНОВИВ:
Начальник Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , який після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, за місцем проживанням характеризується негативно: ніде не працює, зловживає алкогольними напоями, порушує громадський порядок, з сусідами не підтримує дружні стосунки, проживає за рахунок випадкових заробітків, товаришує з особами схильними до крадіжок та вживання алкогольних напоїв, протягом року вчинив п"ять адміністративних правопорушень, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні представник Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області подання підтримав повністю та просив його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні в задоволенні подання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду просив відмовити, оскільки постійного місця проживання не має.
Заслухавши пояснення представника Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області, ОСОБА_4 , розглянувши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає частковому задоволенню так, як в судовому засіданні встановлено наступні обставини.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України,проживаючий заадресою: АДРЕСА_1 ,раніше судимий: 04.06.2020року Новоукраїнським районним судомза ч.2 ст. 185, ч.3ст.185,ч.1 ст.360, ч.1 ст 70, ч.4 ст. 70 КК України, до 6років 1 місяця позбавленняволі,звільнений з місць позбавлення волі 13.05.2022року по відбуттю строку покарання.
ОСОБА_4 після відбуття покарання на шлях виправлення не став, за місцем проживання характеризується негативно: ніде не працює, зловживає алкогольними напоями, порушує громадський порядок, з сусідами не підтримує дружні стосунки, проживає за рахунок випадкових заробітків, товаришує з особами схильними до крадіжок та вживання алкогольних напоїв.
Протягом року, громадянин ОСОБА_4 здійснив п"ять адміністративних правопорушень за що був притягнутий до відповідальності, а саме: Новоукраїнським районним відділом поліції ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 був притягнений до адміністартивної відповідальності: 03.08.2022 року за ст. 177 КУпАП у виді штрафу 17,00 гривень; 22.11.2022 року за ст. 177 КУпАП України, у виді штрафу 17 гривень та Новоукраїнським районним судом Кіровоградської області ОСОБА_4 був притягнений до адміністартивної відповідальності: 01.09.2022 року за ст. 106-2 КУпАП у виді штрафу в сумі 306 грн; 06.12.2022 року за ч.1 ст. 51 КУпАП у виді штрафу в сумі 170 грн; 14.12.2022 року ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП та згідно ст. 22 КУпАП, звільнено його від адміністративної відповідальності й закрито провадження у справі, обмежившись усним зауваженням.
Відповідност. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до змісту ст. 6 ч. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеномустаттею 5 цього Законупорядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
За матеріалами міськрайвідділів адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених в п. "в"ст.3 Закону "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", до подання начальника в цьому випадку має бути додано матеріали, які свідчать про те, що, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, особа систематично порушувала громадський порядок і права інших громадян, вчиняла інші правопорушення.
З цього приводу Пленум Верховного Суду України роз`яснив, що під іншими правопорушеннями слід розуміти порушення, які посягають на громадську безпеку чи порядок управління, причому, за кожне правопорушення особа притягувалась до відповідальності у встановленому порядку.
Судом встановлено, що дійсно, ОСОБА_4 порушує громадський порядок, вчиняючи адміністративні правопорушення, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності.
Даючи оцінку поданій характеристиці та матеріалам подання, суд вважає, що ОСОБА_4 підпадає під можливість встановлення за ним адміністративного нагляду, та беручи до уваги, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 не став на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства, продовжує порушувати громадський порядок, систематично допускає вчинення адміністративних правопорушень, на заходи профілактичного характеру з боку органів поліції не реагує, суд вважає, що встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду є доцільним строком на 1 рік, із застосованням обмежень, передбачених ч.1 ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", задовольнивши подання в цій частині.
Однак, суд вважає, при застосуванні обмеження про заборону залишати своє помешкання, за яким проживає, за необхідне встановити час обмеження з 22-ї години і до 6 годин ранку, а не з 21-ї години і до 6 годин ранку, як вказано в поданні, оскільки заборона виходу з будинку (квартири) не може перевищувати восьми годин на добу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне подання задовольнити частково.
Керуючись ст. ст.3,6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого заадресою АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
1. Заборонити ОСОБА_4 виїжджати за межі міста (населеного пункту) в особистих справах без дозволу поліції. У разі необхідності виїзду, ОСОБА_4 , зобов`язаний письмово попередити працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про мету, термін виїзду, точну адресу, місце перебування, отримати дозвіл на виїзд, маршрутний листок та з`являтися в поліцію для реєстрації.
2. Заборонити ОСОБА_4 залишати своє помешкання, за яким проживає, після 22-ї години і до 6 годин ранку, без отримання на те письмового дозволу керівництва поліції. При необхідності порушення цієї заборони піднаглядний з поважної причини зобов`язаний попередити керівництво поліції.
3. Зобов`язати громадянина ОСОБА_4 з`являтися на реєстрацію в поліцію чотири рази на місяць, тобто кожної пятниця тижня з 09-00 год. до 17-00 год.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд протягом семи днів з моменту проголошення.
Повний текст ухвали суду складено10.01.2023 року та оголошено учасникам 10.01.2023 року о 14:30 год.
Головуючий: ОСОБА_1