Постанова № 108160050, 15.07.2022, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.07.2022
Номер справи
760/436/22
Номер документу
108160050
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 760/436/22

Провадження № 3/760/2112/22

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 липня 2022 року м. Київ

Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Аксьонова Н.М. з участю представника Київської митниці Державної митної служби України Келеберденка В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Республіки Білорусь, працює - водієм Полєсьєтехбетон, народився - Республіка Білорусь, проживає - АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 від 24 березня 2015 року, виданий Republik of Belarus, Ministry of Internal Belarus,

за порушення митних правил, передбачене ч.6 ст. 481 МК України,

В С Т А Н О В И В:

13 листопада 2021 року о 11 год. 27 хв. в зону митного контролю пункта пропуску «Вільча - Олександрівка» митного поста «Вільча» Київської митниці в напрямку «виїзд з України» по смузі «червоний кордиор» заїхав вантажний автомобіль комерційного призначення іноземної реєстрації марки «GAZ A22R32», р.н. НОМЕР_2 дозволеною загальною вагою до 3,5 т без вантажу, під керуванням громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_1 .

Під час проведення митних формальностей було встановлено, що згідно з електронним записом в ПІК «Інспектор» та згідно ЄАІС Держмитслужби громадянин Республіки Білорусь ОСОБА_1 , 19 вересня 2021 року в 16 год. 25 хв. ввіз на митну територію України вантажний автомобіль комерційного призначення іноземної реєстрації марки «GAZ A22R32», р.н. НОМЕР_2 шассі НОМЕР_3 в режимі «Тимчасового ввезення до 20 діб» через зону митного контролю пункта пропуску «Вільча - Олександрівка» митного поста «Вільча» Київської митниці та повинен був вивезти його за межі митної території України протягом 20 діб, тобто до 09 жовтня 2021 року включно.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив порушення митних правил, передбачене ч.6 ст.481 МК України, а саме перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб.

В судовому засіданні представник митного органу підтримав позицію митного органу та обставини, викладені в протоколі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

ОСОБА_1 та його представник до суду не з`явилися, однак адвокатом Логвиненко Ю.С. подано до суду пояснення, в якому вона вказала, що з складеним протоколом вони не погоджуються і вважають, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, а справа підлягає закриттю. Вказала, що інспектор помилково зазначив транспортний засіб як транспортний засіб комерційного призначення, оскільки він ввозився для особистого користування. При цьому ОСОБА_1 не було повідомлено про наявність обмежень щодо строку перебування автомобіля на території України. Також вказала, що ОСОБА_1 планував раніше вивезти транспортний засіб, але він потребував ремонту, а тому він вимушений був звернутися до станції технічного обслуговування.

З урахуванням вимог ст.526 МК України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил та її представника.

Заслухавши представника митного органу та дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України доведена наявними у справі доказами.

Так, судом встановлено, що 13 листопада 2021 року о 11 год. 27 хв. в зону митного контролю пункта пропуску «Вільча - Олександрівка» митного поста «Вільча» Київської митниці в напрямку «виїзд з України» по смузі «червоний кордиор» заїхав вантажний автомобіль комерційного призначення іноземної реєстрації марки «GAZ A22R32», р.н. НОМЕР_2 дозволеною загальною вагою до 3,5 т без вантажу, під керуванням громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_1 ..

Під час проведення митних формальностей було встановлено, що згідно з електронним записом в ПІК «Інспектор» та згідно ЄАІС Держмитслужби громадянин Республіки Білорусь ОСОБА_1 , 19 вересня 2021 року в 16 год. 25 хв. ввіз на митну територію України вантажний автомобіль комерційного призначення іноземної реєстрації марки «GAZ A22R32», р.н. НОМЕР_2 шассі НОМЕР_3 в режимі «Тимчасового ввезення до 20 діб» через зону митного контролю пункту пропуску «Вільча - Олександрівка» митного поста «Вільча» Київської митниці та повинен був вивезти його за межі митної території України протягом 20 діб, тобто до 09 жовтня 2021 року включно.

Згідно п.59 ст.4 Митного кодексу України транспортні засоби комерційного призначення - будь-яке судно (у тому числі самохідні та несамохідні ліхтери та баржі, а також судна на підводних крилах), судно на повітряній подушці, повітряне судно, автотранспортний засіб (моторні транспортні засоби, причепи, напівпричепи) чи рухомий склад залізниці, що використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів разом з їхніми звичайними запасними частинами, приладдям та устаткуванням, а також мастилами та паливом, що містяться в їхніх звичайних баках упродовж їхнього транспортування разом із транспортними засобами комерційного призначення.

Як вбачається з ч.1 ст.103 МК України тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.

Згідно ч.2 ст.108 Митного кодексу України строк тимчасового ввезення урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути вивезенi за межі митної транспортних засобів комерційного призначення встановлюється митним органом з території України після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені.

Відповідно до ч.1-3 ст.189 МК України транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для переміщення товарів та/або пасажирів через митний кордон України, можуть тимчасово ввозитися на митну територію України без справляння митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Тимчасово ввезені на митну територію України транспортні засоби комерційного призначення підлягають вивезенню без внесення в їх конструкцію будь-яких змін (без урахування природного зношення, витрати пально-мастильних матеріалів та необхідного ремонту).

Тимчасове ввезення транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України допускається за умови, що такі транспортні засоби не використовуватимуться для внутрішніх перевезень на митній території України.

Згідно ч.1, ч.3 ст.112 Митного кодексу України митний режим тимчасового ввезення завершується шляхом реекспорту товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених у цей митний режим, або шляхом поміщення їх в інший митний режим, що допускається цим Кодексом, а також у випадках, передбачених частиною третьою цієї статті. Митний режим тимчасового ввезення припиняється митним органом у разі конфіскації товарів, транспортних засобів комерційного призначення, їх повної втрати внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили за умови підтвердження факту аварії або дії обставин непереборної сили у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Статтею 460 Митного кодексу України визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 Митного кодексу України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним кодексом України.

Відповідно до п.2, 5 розділу VIII Наказу Міністерства фінансів України від 31.05.2012 року №657 «Про виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму»,

- аварія - небезпечна подія техногенного характеру, у зв`язку з якою товари, транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, були пошкоджені (зіпсовані, знищені, втрачені тощо) або потребували певного часу для відновлення можливості їх переміщення з метою забезпечення виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи;

- документальне підтвердження - надання митному органу відповідних документів, що підтверджують факт аварії чи дії обставин непереборної сили;

- обставини непереборної сили - надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов`язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події;

- факт аварії чи дії обставин непереборної сили - часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем.

Якщо факт аварії чи дії обставин непереборної сили має місце на митній території України, особа, відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем (власник товару або уповноважена ним особа, перевізник чи особа, відповідальна за дотримання митного режиму), повинна звернутись до митного органу, в зоні діяльності якого перебувають ці товари, транспортні засоби, із письмовою заявою, яка повинна містити відомості, що надають можливість ідентифікувати товари, транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем, а також інформацію про час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили.

В поясненні ОСОБА_1 підтвердив факт ввезення ним на митну територію України 19.09.2021 транспортного засобу комерційного призначення марки «GAZ A22R32», реєстраційний номерний знак НОМЕР_4 , VIN код НОМЕР_3 та пояснив, що своєчасно транспортний засіб не вивіз через його несправність. Про те, що транспортний засіб ввезено на митній території України в режимi тимчасового ввезення терміном до 20 днів він не знав.

При цьому до митних органів з метою продовження строку тимчасового ввезення транспортного засобу комерційного призначення марки «GAZ A22R32», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , VIN код НОМЕР_3 , не звертався, документів, що підтверджують факт аварії чи дії обставин непереборної сили, не подавав, транспортний засіб у митний режим відмови на користь держави чи знищення або руйнування не поміщав.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, зокрема протоколом про порушення митних правил №4486/10000/21 від 13 листопада 2021 року, протоколом опитування від13.11.2021 року, витягом ЄАІС, контрольним талоном та подорожнім листом.

Моментом закінчення триваючого правопорушення є його припинення винною особою або виявлення компетентним органом.

Таким чином, судом встановлено, що громадянином Республіки Білорусь ОСОБА_1 перевищено строк тимчасового ввезення на митну територію України автомобіля марки «GAZ A22R32», р/н НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , більше ніж на тридцять діб.

З огляду на викладене, в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України.

Вартість вилученого транспортного засобу складає 470000 гривень.

Транспортний засіб, в порядку ст. 511 МК України вилучено та зберігається на стоянці Київської митниці за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8 А.

Санкція статті, за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 , передбачає накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність, необхідно застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді конфіскації безпосереднього предмету правопорушення, тобто автомобіля «GAZ A22R32».

Крім того, на підставі ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01 січня 2022 року становить 496,20 грн.

Керуючись ст.103, 380, 458, 481, 487, 526, 527-529 МК України, ст. 40-1, 283, 284, 294 КУпАП України,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_1 у порушенні митних правил, передбачених ч.6 ст.481 Митного кодексу України.

Накласти на громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді конфіскації безпосереднього предмету вчинення правопорушення - автомобіля «GAZ A22R32», шасі № НОМЕР_3 .

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496,20 гривень.

Судовий збір необхідно сплатити за такими реквізитами:

- рахунок UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 .

Постанова може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Солом`янського

районного суду м. Києва Н.М. Аксьонова