Рішення № 108049915, 22.12.2022, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2022
Номер справи
160/11969/22
Номер документу
108049915
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2022 року Справа № 160/11969/22

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кучугурної Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи в порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-Маркет» до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

Обставини справи: 09.08.2022 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-Маркет» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0058540709 від 08.07.2022 на суму 17000,00 грн, прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (місцезнаходження: вулиця Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу: 44118658);

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0058670720 від 08.07.2022 на суму 17 000,00 грн, прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (місцезнаходження: вулиця Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу: 44118658).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що проведеними контролюючим органом фактичними перевірками господарських одиниць позивача встановлено порушення ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», п. 226.7, п. 226.9, ст. 226 Податкового кодексу України; Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251. ТОВ «АТБ-Маркет» не погоджується із висновком відповідача про те, що неспівпадання реквізитів марок акцизного податку у декількох фіскальних чеках є достатньою підставою для висновку про маркування алкогольних напоїв марками акцизного податку з відхиленнями від вимог Положення №1251. Позивач зауважує, що відповідач не виявив безпосередньо під час перевірок наявності у магазинах позивача алкогольних напоїв, маркованих з відхиленням від вимог Положення №1251, а всі висновки зроблені на підставі фіскальних чеків минулих періодів (роздрукованих з пам`яті РРО) та ґрунтуються виключно на припущеннях. Крім того, повторювання або невідповідність реквізитів марок акцизного податку у різних фіскальних чеках пояснюється невірним уведенням ручним методом реквізитів марок акцизного податку до РРО продавцями-касирами, а не наявністю факту продажу алкогольних напоїв, маркованих з порушенням вимог Положення №1251. На думку позивача, оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 08.07.2022 №0058670720 та №0058540709 є протиправними і такими, що підлягають скасуванню, у зв`язку з чим, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Справі за цією позовною заявою присвоєно №160/11969/22 та за результатами автоматизованого розподілу справу передано для розгляду судді Кучугурній Н.В.

Ухвалою суду від 15.08.2022 прийнято до розгляду позовну заяву і відкрито провадження у справі; зазначено про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін; установлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

09 вересня 2022 року до суду надійшов відзив ГУ ДПС у Дніпропетровській області на позовну заяву ТОВ «АТБ-Маркет», згідно з яким, відповідач вказану позовну заяву не визнав, заперечував проти її задоволення і просив повністю відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву відповідач посилається на те, що за результатами фактичних перевірок ТОВ «АТБ-Маркет» за місцем знаходження господарських одиниць позивача: «магазин АТБ №304» за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Володимира Великого, буд. 51А, «магазин АТБ» за адресою: м. Кам`янське, вул. Будівельників, буд. 4а встановлені порушення п.226.7, п.226.9 ст. 226 ПКУ, ст. 11 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами та доповненнями) (далі - Закон №481) в частині порушення вимог щодо маркування алкогольних напоїв з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251 (із змінами та доповненнями), тому алкогольні напої вважаються такими, що немарковані. За результатами перевірок складені відповідні акти №942/04-36-07-20/РРО/30487219 від 17.06.2022 та №953/04-36-07-20/РРО/30487219 від 20.06.2022, в яких відображені зазначенні порушення. Також відповідач зауважує, що посилання позивача на те, що відповідач безпосередньо під час перевірок не виявив наявності в магазині позивача алкогольних напоїв, маркованих з відхиленням Положення №1251, а всі висновки зроблені на підставі фіскальних чеків минулих періодів (роздрукованих з пам`яті РРО), не може бути підставою для скасування спірних податкових повідомлень-рішень, оскільки відповідно до статті 83 Податкового кодексу України для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є, у тому числі, податкова інформація. Поряд з цим, ГТС «Єдине вікно подання електронної звітності» є інформаційною базою даних податкового органу. Тому, під час перевірки контролюючий орган може одержувати інформацію та/або документи, що стосуються предмета перевірки, зокрема, шляхом проведення аналізу наявної (доступної) інформації про стан додержання податкового законодавства. В свою чергу, позивач зазначає, що повторювання реквізитів марок акцизного податку у різних фіскальних чеках, навіть різних магазинів, пояснюється невірним уведенням ручним методом реквізитів марок акцизного податку до РРО продавцями - касирами, а не наявністю факту продажу алкогольних напоїв, маркованих з порушенням вимог Положення №1251. Щодо цих доводів позивача, відповідач зазначає, що обов`язок за належне ведення господарської діяльності, у тому числі, з дотримання вимог Закону №481/95-ВР та Закону №265/95-ВР щодо, зокрема, відображення у чеках РРО/ПРРО реквізитів марок акцизного податку (серію та її номер) покладається саме на суб`єкта господарювання. Таким чином, суб`єкти підприємницької діяльності, які здійснюють, серед іншого, реалізацію алкогольних напоїв, повинні дотримуватись вимог абзацу третього частини четвертої статті 11 Закону 481/95-ВР, Закону №265/95-ВР, статті 226 Податкового кодексу України та пункту 20 Положення №1251 щодо належного маркування алкогольних напоїв. На думку відповідача, позивачем не було дотримано зазначених вимог чинного законодавства. З урахуванням викладеного, ГУ ДПС у Дніпропетровській області зазначає, що під час винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 08.07.2022 №0058670720 та №0058540709 діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

13 вересня 2022 року до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій викладено позицію аналогічну тій, якою обґрунтовано позовну заяву.

15 листопада 2022 року до суду від позивача надійшло клопотання про приєднання судової практики до матеріалів справи, а саме рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.11.2022 у справі №160/13494/22.

23 листопада 2022 року до суду від відповідача надійшли додаткові пояснення, в яких він підтримав позицію, наведену ним у відзиві на позовну заяву.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Розумність строків є одним із основоположних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п.8 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним уважається строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального і процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

УСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АТБ-Маркет» (код ЄДРПОУ 30487219) зареєстровано як юридична особа 19.07.1999, про що 05.10.2004 внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, номер запису: 12031200000000156, і з 27.03.2014 перебуває на обліку як платник податків та зборів у Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області. Основний вид діяльності: 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Наказом заступника начальника ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 08.06.2022 №1386-п на підставі ст.19-1, ст.20, п.п.75.1.3 п.75.1 ст.75, п.п.80.2.2, п.п.80.2.5, п.80.2 ст.80, п.п. 69.2 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України призначено проведення фактичної перевірки ТОВ «АТБ-Маркет» (код ЄДРПОУ 30487219) за адресою: м. Кам`янське, вул. Будівельників, буд. 4а. У наказі вказано про початок перевірки з 09.06.2022 тривалістю не більше 10 діб та про період діяльності, що буде перевірятися: згідно зі ст. 102 Податкового кодексу України.

На підставі цього наказу ГУ ДПС у Дніпропетровській області, направлень на перевірку від 08.06.2022 №1634 та №1636, посадовими особами ГУ ДПС у Дніпропетровській області 09.06.2022 о 15 год 20 хв. розпочато проведення фактичної перевірки господарської одиниці ТОВ «АТБ-Маркет» - магазину за адресою: м. Кам`янське, вул. Будівельників, буд. 4а.

З направлень на перевірку від 08.06.2022 №1634 та №1636, копії яких містяться в матеріалах справи, видно, що вони пред`явлені ОСОБА_1 (керуючій магазином) разом із врученням їй копії наказу від 08.06.2022 №1386-п про проведення фактичної перевірки 09.06.2022 о 15 год. 20 хв., що підтверджується підписом ОСОБА_1 у цих направленнях.

За результатами проведеної фактичної перевірки посадовими особами ГУ ДПС у Дніпропетровській області складено акт фактичної перевірки №953/04/36/07/09/РРО/30487219 від 20.06.2022, згідно з яким проведеною фактичною перевіркою встановлено порушення ТОВ «АТБ-Маркет» вимог чинного законодавства, а саме:

- порушення ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР (далі - Закон №481/95-ВР);

- п. 226.7, п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України;

- Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251.

Вказані висновки акта фактичної перевірки обґрунтовані тим, що за результатами аналізу даних системи контролю за обігом алкогольних напоїв (б-акзиц), ІТС «Єдине вікно» подання електричної звітності в частині встановлення виданих виробникам та імпортерам МАП, встановлено реалізацію алкогольних напоїв без наявності марок акцизного податку встановленого зразка:

- згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000294604), а саме: чек №1479746 від 29.12.2021 реалізовано Горілку 0,7 л Хортиця Платинум штоф 4 марковану МАП АААА147896; чек №10696518 від 30.12.2021 реалізовано Алкогольний напій з ромом 0,5 л марковану МАП АААА147896; чек №1070048 від 30.12.2021 реалізовано Коньяк 250 мл Коблево Reserve VS 3 марковану МАП АААА147896;

- згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254598), а саме: чек №1129795 від 20.01.2022 реалізовано Вино 1 л Розумний вибір Мускат Вечірн марковану МАП АААА147852;

- згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254599), а саме: чек №1038427 від 31.12.2021 реалізовано Коньяк 0,2 5 л Shabo Reserve 5 зірок марковану МАП АААА147852;

- згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254601), а саме: чек №1479938 від 29.12.2021 реалізовано Горілка 0,25 л Хлібний Дар Пшенична Л марковану МАП АААА147852;

- згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254606), а саме: чек №691947 від 07.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Oreanda Мускат біле напів марковану МАП АААА147852; чек №691999 від 07.01.2022 реалізовано Віскі 0,2 л SirEdward's шотландський марковану МАП АААА147852; чек №692033 від 07.01.2022 реалізовано Горілка 370 мл Хлібний Дар Пшенична 4 марковану МАП АААА147852; чек №692507 від 08.01.2022 реалізовано Горілка 250 мл Воздух особлива 40 % марковану МАП АААА147852; чек №692531 від 08.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л FRATELLIFRAGOLINOBIANCО марковану МАП АААА147852;

- згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254609), а саме: чек №1069652 від 30.12.2021 реалізовано Вино 0,75 л ігристе AstiSaluteбіле МАП АААА147852; чек №1070657 від 31.12.2021 реалізовано Коньяк 250 мл Bolgrad V.S 40% об ск марковану МАП АААА147852; чек №1070777 від 31.12.2021 реалізовано Вино 0,75 л ігристе Asti Salute біле марковану МАП АААА147852; чек №1070874 від 31.12.2021 реалізовано Бренді 0,5 л Шабо Х.О 8 років марковану МАП АААА147852; чек №1070927 від 31.12.2021 реалізовано Коньяк 0,25 л Армянская крепость 5 р марковану МАП АААА147852; чек №1071007 від 31.12.2021 реалізовано Горілка 0,5 л Перша Гільдія Classic 4 марковану МАП АААА147852; чек №1072111 від 04.01.2022 реалізовано Коньяк 0,2 л Таїрово ординарний 3 зір марковану МАП АААА147852; чек №1072129 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Хлібна Сльоза класична марковану МАП АААА147852; чек №1072271 від 04.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Інкерман Шато Руж червоне марковану МАП АААА147852; чек №1072307 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Finlandia40% об ск/бут марковану МАП АААА147852;чек №1072451 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л «Вакцина А+» особлива 4 марковану МАП АААА147852; чек №1072507 від 04.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л ігристе AstiSalute біле марковану МАП АААА147852; чек №1072554 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Хортиця Преміум особливе марковану МАП АААА147852; чек №1072604 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Nemiroff Особлива штоф марковану МАП АААА147852; чек №1072680 від 05.01.2022 реалізовано Вино 1,5 л ChateauBoigrad Шато Ле Гр марковану МАП АААА147852; чек №1073169 від 05.01.2022 реалізовано Вино 0,7 л Кагор Добродар червоне крі марковану МАП АААА147852; чек №1073406 від 06.01.2022 реалізовано Настоянка 0,5 л Nemiroff Медова з перцем марковану МАП АААА147852; чек №1073531 від 06.01.2022 реалізовано Горілка 370 мл Козацька Рада Класична марковану МАП АААА147852; чек №1073554 від 06.01.2022 реалізовано Вермут 1 л FRATELLIBianco білий десертний марковану МАП АААА147852; чек №1073614 від 06.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Багранян Гранатове червон, марковану МАП АААА147852; чек №1073682 від 06.01.2022 реалізовано Горілка 0,25 л Хлібний Дар Пшенична Л марковану МАП АААА147852; чек №1073815 від 06.01.2022 реалізовано Горілка 200 мл Мороша Джерельна 40% марковану МАП АААА147852; чек №1073919 від 06.01.2022 реалізовано Коньяк 0,5 л Легенди Колхіди 7 років марковану МАП АААА147852; чек №1073974 від 06.01.2022 реалізовано Настоянка 250 мл Чекушка Четвертинка марковану МАП АААА147852; чек №1074195 від 07.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Nemiroff Делікат м`яка марковану МАП АААА147852; чек №1077685 від 13.01.2022 реалізовано Коньяк 0,2 л Таїрово ординарний 3 зір марковану МАП АААА147852; чек №1078004 від 14.01.2022 реалізовано Шампанське України 0,75 л Bolgrad біл, марковану МАП АААА147852; чек №1078014 від 14.01.2022 реалізовано Горілка 1 л Гетьман ІСЕ 40% об ск/бут марковану МАП АААА147852; чек №1078051 від 14.01.2022 реалізовано Горілка 200 мл Мороша Джерельна 40% марковану МАП АААА147852; чек №1078101 від 14.01.2022 реалізовано Коньяк 0,5 л Bolgrad V.V.S.O.P 40% об марковану МАП АААА147852; чек №1078189 від 14.01.2022 реалізовано Настоянка 250 мл Чекушка Четвертинка марковану МАП АААА147852; чек №1078207 від 14.01.2022 реалізовано Горілка 180 мл Хлібний Дар Класична 4 марковану МАП АААА147852; чек №1079106 від 16.01.2022 реалізовано Набір Віскі 0,7 л BellsOriginalст марковану МАП АААА147852; чек №1079197 від 16.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Nemiroff Делікат м`яка марковану МАП АААА147852; чек №1079303 від 16.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л ігристе AstiSalute шле марковану МАП АААА147852; чек №1079395 від 16.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Хортиця Платинум штоф марковану МАП АААА147852; чек №1082768 від 22.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Пінотаж Makulu виноградне марковану МАП АААА147852; чек №1082820 від 22.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Artwinery Артемівське іг марковану МАП АААА147852.

Зазначені алкогольні напої марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251, та вважаються такими, що немарковані.

Акт фактичної перевірки підписано ОСОБА_1 із зауваженнями «З порушеннями зазначеними в Акті не згодні, порушення зі сторони «АТБ-маркет» відсутні, заперечення будуть надані додатково».

На підставі вказаного акта фактичної перевірки, ГУ ДПС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення №0058540709 від 08.07.2022, яким до ТОВ «АТБ-Маркет» за порушення абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР, на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України і абз. 20 ч. 2 ст. 17 Закону №481 застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені у розмірі 17 000,00 (сімнадцять тисяч) гривень.

22 червня 2022 року до ГУ ДПС у Дніпропетровській області ТОВ «АТБ-Маркет» були подані заперечення до акту фактичної перевірки №000152 від 20.06.2022 (вих. №М-2022-2136), в яких зазначалось, що з акту перевірки не вбачається, що в магазині ТОВ «АТБ-Маркет» безпосередньо під час перевірки було виявлено зберігання або реалізацію алкогольних напоїв, які б не були марковані марками акцизного податку. Висновки про те, що алкогольні напої, марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251 ґрунтуються виключно на припущеннях, приводом для чого стала інформація з фіскальних чеків, яка ніяким чином не перевірена. Також до вказаних заперечень були додані письмові пояснення працівників магазину ТОВ «АТБ-Маркет».

За результатами розгляду заперечень до акту фактичної перевірки №000152 від 20.06.2022 (вих. №М-2022-2136), ГУ ДПС у Дніпропетровській області листом «Про результати розгляду заперечення» №37235/6/04-36-07-09-15 від 06.07.2022 повідомило ТОВ «АТБ-Маркет», що перевірку проведено з дотриманням норм законодавства, порушення, встановлені в ході перевірки, зафіксовано правомірно та обґрунтовано.

Крім цього, наказом заступника начальника ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 09.06.2022 №1399-п на підставі ст.19-1, ст.20, п.п.75.1.3 п.75.1 ст.75, п.п.80.2.2, п.п.80.2.5, п.80.2 ст.80, п.п. 69.2 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України призначено проведення фактичної перевірки ТОВ«АТБ-МАРКЕТ» (код ЄДРПОУ 30487219) за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Володимира Великого, буд. 51А. У наказі зазначено про початок перевірки з 13.06.2022 тривалістю не більше 10 діб та про період діяльності, що буде перевірятися: згідно зі ст. 102 Податкового кодексу України.

На підставі вказаного наказу ГУ ДПС у Дніпропетровській області та направлень на перевірку від 09.06.2022 №1645 та №1646, посадовими особами ГУ ДПС у Дніпропетровській області 13.06.2022 о 10 год 17 хв. розпочато проведення фактичної перевірки господарської одиниці ТОВ «АТБ-Маркет» - магазину за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Володимира Великого, буд. 51А.

З направлень на перевірку від 09.06.2022 №1645 та №1646, копії яких містяться в матеріалах справи, видно, що вони пред`явлені ОСОБА_2 (заступник керуючого магазину) разом із врученням їй копії наказу від 09.06.2022 №1399-п про проведення фактичної перевірки 13.06.2022 о 10 год. 17 хв., що підтверджується підписом ОСОБА_2 у цих направленнях.

За результатами проведеної фактичної перевірки посадовими особами ГУ ДПС у Дніпропетровській області складено акт фактичної перевірки №942/04/36/07/20/РРО/ НОМЕР_1 від 17.06.2022, згідно з яким проведеною фактичною перевіркою встановлено порушення ТОВ «АТБ-Маркет» вимог чинного законодавства, а саме:

- порушення ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР (далі - Закон №481/95-ВР);

- п. 226.7, п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України;

- Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251.

Вказані висновки акта фактичної перевірки обґрунтовані тим, що за результатами аналізу даних системи контролю за обігом алкогольних напоїв (б-акзиц), ІТС «Єдине вікно» подання електричної звітності в частині встановлення виданих виробникам та імпортерам МАП, встановлено реалізацію алкогольних напоїв без наявності марок акцизного податку встановленого зразка. Згідно з фіскальними чеками РРО: фіскальний РРО №3000164616 чек №774388 від 09.02.2022 12 год. 26 хв. реалізовано коньяк 0,25 л. Ефіопі ординарний 3 зірочки маркований МАП AB ЛГП серія АААА 147852, фіскальний РРО №3000483726 чек №623904 від 24.01.2022 14:21:15 реалізовано горілка 0,7 л Хортиця Платинум штоф маркована МАП AB ЛГП серії АААА 147852. Зазначені алкогольні напої марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251, та вважаються такими, що немарковані.

Акт фактичної перевірки підписано ОСОБА_2 із зауваженнями «З порушеннями зазначеними в Акті не згодні, порушення зі сторони АТБ відсутні, будуть надані додатково».

На підставі вказаного акта фактичної перевірки, ГУ ДПС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення №0058670720 від 08.07.2022, яким до ТОВ «АТБ-Маркет» за порушення абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР, на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України і абз. 20 ч. 2 ст. 17 Закону №481 застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені у розмірі 17 000,00 (сімнадцять тисяч) гривень.

22 червня 2022 року до ГУ ДПС у Дніпропетровській області ТОВ «АТБ-Маркет» були подані заперечення до акту фактичної перевірки №000161 від 17.06.2022 (вих. №М-2022-2133), в яких зазначалось, що з акту перевірки не вбачається, що в магазині ТОВ «АТБ-Маркет» безпосередньо під час перевірки було виявлено зберігання або реалізацію алкогольних напоїв, які б не були марковані марками акцизного податку. Висновки про те, що алкогольні напої, марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251, ґрунтуються виключно на припущеннях, приводом для чого стала інформація з фіскальних чеків, яка ніяким чином не перевірена. Також до вказаних заперечень були додані письмові пояснення працівників магазину ТОВ «АТБ-Маркет».

За результатами розгляду заперечень до акту фактичної перевірки №000161 від 17.06.2022 (вих. №М-2022-2133), ГУ ДПС у Дніпропетровській області листом «Про результати розгляду заперечення» №37123/6/04-36-07-20-13 від 06.07.2022 повідомило ТОВ «АТБ-Маркет», що перевірку проведено з дотриманням норм законодавства, порушення, встановлені в ході перевірки, зафіксовано правомірно та обґрунтовано.

Незгода позивача з наведеними вище податковими повідомленнями-рішеннями ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 08.07.2022 №0058670720 та №0058540709 стала підставою для звернення до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає про таке.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів на території України визначено Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481/95-ВР).

Згідно з частиною четвертою статті 11 вказаного Закону, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів (підпункт 14.1.107).

Маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою чи пачку (упаковку) тютюнового виробу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку (підпункт 14.1.109).

Згідно з пунктом 226.1 статті 226 Податкового кодексу України, у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов`язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється марками акцизного податку, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об`ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 відсотка об`ємних одиниць не здійснюється. Кожна марка акцизного податку на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного податку за одиницю маркованої продукції, крім суми акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв. Кожна марка акцизного податку на тютюнові вироби повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки. Виробники та імпортери тютюнових виробів ведуть облік та звітують про використання марок акцизного податку за видами марок (ТІ «тютюн імпортний», ТВ «тютюн вітчизняний») у кількісному виразі.

Відповідно до пункту 226.9 статті 226 Податкового кодексу України, вважаються такими, що немарковані: алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку; алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції; вироблені в Україні алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари; алкогольні напої іноземного виробництва з марками акцизного податку, на яких зазначена сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки.

Відповідно до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1251, підприємства - виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - покупці марок) подають в електронній формі щомісяця до 10 числа територіальному органові ДФС (далі - продавець марок) для задоволення через два місяці потреби в марках акцизного податку попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами, копію платіжного документа на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення та звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці. До 20 числа місяця, в якому подано згідно з абзацом четвертим цього пункту попередню заявку-розрахунок, покупці марок мають право здійснити корегування такої заявки-розрахунку в бік збільшення, що не перевищує визначеного у ній обсягу, шляхом подачі додаткової попередньої заявки-розрахунку.

Згідно з частиною другою статті 17 Закону №481/95-ВР, до суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, або з використанням тари, що не відповідає вимогам, визначеним частиною першою статті 11 цього Закону, - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17 000 гривень.

Із матеріалів справи вбачається, що підставою для прийняття відповідачем спірних рішень про накладення штрафних санкцій став висновок про реалізацію ТОВ «АТБ-Маркет» алкогольних напоїв, які марковані марками акцизного податку, що не відповідають видам МАП, сумам акцизного податку визначених з урахуванням чинних на дату розливу алкогольної продукції ставок акцизного податку, міцності алкогольної продукції та місткості тари. Алкогольні напої, що було реалізовано ТОВ «АТБ-Маркет», марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251, та вважаються такими, що немарковані.

Актом фактичної перевірки №953/04/36/07/09/РРО/30487219 від 20.06.2022 встановлено реалізацію алкогольних напоїв, які марковані марками акцизного податку, що не відповідають видам МАП, сумам акцизного податку визначених з урахуванням чинних на дату розливу алкогольної продукції ставок акцизного податку, міцності алкогольної продукції та місткості тари, а саме; згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000294604), а саме: чек №1479746 від 29.12.2021 реалізовано Горілку 0,7 л Хортиця Платинум штоф 4 марковану МАП АААА147896; чек №10696518 від 30.12.2021 реалізовано Алкогольний напій з ромом 0,5 л марковану МАП АААА147896; чек №1070048 від 30.12.2021 реалізовано Кон`як 250 мл Коблево Reserve VS 3 марковану МАП АААА147896; згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254598), а саме: чек №1129795 від 20.01.2022 реалізовано Вино 1 л Розумний вибір Мускат Вечірн марковану МАП АААА147852; згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254599), а саме: чек №1038427 від 31.12.2021 реалізовано Коньяк 0,2 5 л Shabo Reserve 5 зірок марковану МАП АААА147852; згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254601), а саме: чек №1479938 від 29.12.2021 реалізовано Горілка 0,25 л Хлібний Дар Пшенична Л марковану МАП АААА147852; згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254606), а саме: чек №691947 від 07.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Oreanda Мускат біле напів марковану МАП АААА147852; чек №691999 від 07.01.2022 реалізовано Віскі 0,2 л SirEdward's шотландський марковану МАП АААА147852; чек №692033 від 07.01.2022 реалізовано Горілка 370 мл Хлібний Дар Пшенична 4 марковану МАП АААА147852; чек №692507 від 08.01.2022 реалізовано Горілка 250 мл Воздух особлива 40 % марковану МАП АААА147852; чек №692531 від 08.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л FRATELLIFRAGOLINOBIANCО марковану МАП АААА147852. Згідно з фіскальними чеками РРО (фіскальний номер 3000254609), а саме: чек №1069652 від 30.12.2021 реалізовано Вино 0,75 л ігристе AstiSalute біле МАП АААА147852; чек №1070657 від 31.12.2021 реалізовано Коньяк 250 мл Bolgrad V.S 40% об ск марковану МАП АААА147852; чек №1070777 від 31.12.2021 реалізовано Вино 0,75 л ігристе Asti Salute біле марковану МАП АААА147852; чек №1070874 від 31.12.2021 реалізовано Бренді 0,5 л Шабо Х.О 8 років марковану МАП АААА147852; чек №1070927 від 31.12.2021 реалізовано Коньяк 0,25 л Армянская крепость 5 р марковану МАП АААА147852; чек №1071007 від 31.12.2021 реалізовано Горілка 0,5 л Перша Гільдія Classic 4 марковану МАП АААА147852; чек №1072111 від 04.01.2022 реалізовано Коньяк 0,2 л Таїрово ординарний 3 зір марковану МАП АААА147852; чек №1072129 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Хлібна Сльоза класична марковану МАП АААА147852; чек №1072271 від 04.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Інкерман Шато Руж червоне марковану МАП АААА147852; чек №1072307 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Finlandia 40% об ск/бут марковану МАП АААА147852;чек №1072451 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л «Вакцина А+» особлива 4 марковану МАП АААА147852; чек №1072507 від 04.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л ігристе AstiSalute біле марковану МАП АААА147852; чек №1072554 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Хортиця Преміум особливе марковану МАП АААА147852; чек №1072604 від 04.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Nemiroff Особлива штоф марковану МАП АААА147852; чек №1072680 від 05.01.2022 реалізовано Вино 1,5 л ChateauBoigrad Шато Ле Гр марковану МАП АААА147852; чек №1073169 від 05.01.2022 реалізовано Вино 0,7 л Кагор Добродар червоне крі марковану МАП АААА147852; чек №1073406 від 06.01.2022 реалізовано Настоянка 0,5 л Nemiroff Медова з перцем марковану МАП АААА147852; чек №1073531 від 06.01.2022 реалізовано Горілка 370 мл Козацька Рада Класична марковану МАП АААА147852; чек №1073554 від 06.01.2022 реалізовано Вермут 1 л FRATELLIBianco білий десертний марковану МАП АААА147852; чек №1073614 від 06.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Багранян Гранатове червон, марковану МАП АААА147852; чек №1073682 від 06.01.2022 реалізовано Горілка 0,25 л Хлібний Дар Пшенична Л марковану МАП АААА147852; чек №1073815 від 06.01.2022 реалізовано Горілка 200 мл Мороша Джерельна 40% марковану МАП АААА147852; чек №1073919 від 06.01.2022 реалізовано Коньяк 0,5 л Легенди Колхіди 7 років марковану МАП АААА147852; чек №1073974 від 06.01.2022 реалізовано Настоянка 250 мл Чекушка Четвертинка марковану МАП АААА147852; чек №1074195 від 07.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Nemiroff Делікат м`яка марковану МАП АААА147852; чек №1077685 від 13.01.2022 реалізовано Коньяк 0,2 л Таїрово ординарний 3 зір марковану МАП АААА147852; чек №1078004 від 14.01.2022 реалізовано Шампанське України 0,75 л Bolgrad біл, марковану МАП АААА147852; чек №1078014 від 14.01.2022 реалізовано Горілка 1 л Гетьман ІСЕ 40% об ск/бут марковану МАП АААА147852; чек №1078051 від 14.01.2022 реалізовано Горілка 200 мл Мороша Джерельна 40% марковану МАП АААА147852; чек №1078101 від 14.01.2022 реалізовано Коньяк 0,5 л Bolgrad V.V.S.O.P 40% об марковану МАП АААА147852; чек №1078189 від 14.01.2022 реалізовано Настоянка 250 мл Чекушка Четвертинка марковану МАП АААА147852; чек №1078207 від 14.01.2022 реалізовано Горілка 180 мл Хлібний Дар Класична 4 марковану МАП АААА147852; чек №1079106 від 16.01.2022 реалізовано Набір Віскі 0,7 л BellsOriginal ст марковану МАП АААА147852; чек №1079197 від 16.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Nemiroff Делікат м`яка марковану МАП АААА147852; чек №1079303 від 16.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л ігристе AstiSalute шле марковану МАП АААА147852; чек №1079395 від 16.01.2022 реалізовано Горілка 0,5 л Хортиця Платинум штоф марковану МАП АААА147852; чек №1082768 від 22.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Пінотаж Makulu виноградне марковану МАП АААА147852; чек №1082820 від 22.01.2022 реалізовано Вино 0,75 л Artwinery Артемівське іг марковану МАП АААА147852, тобто марковані однаковими марками акцизного податку, тому вважаються не маркованими, що є порушенням вимог абзацу 3 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Актом фактичної перевірки №942/04/36/07/20/РРО/30487219 від 17.06.2022 встановлено реалізацію алкогольних напоїв, які марковані марками акцизного податку, що не відповідають видам МАП, сумам акцизного податку визначених з урахуванням чинних на дату розливу алкогольної продукції ставок акцизного податку, міцності алкогольної продукції та місткості тари, а саме: згідно з фіскальними чеками РРО: фіскальний РРО №3000164616 чек №774388 від 09.02.2022 12 год. 26 хв. реалізовано коньяк 0,25 л. Ефіопі ординарний 3 зірочки маркований МАП AB ЛГП серія АААА 147852, фіскальний РРО №3000483726 чек №623904 від 24.01.2022 14:21:15 реалізовано горілка 0,7 л Хортиця Платинум штоф маркована МАП AB ЛГП серії АААА 147852, тобто марковані однаковими марками акцизного податку, тому вважаються не маркованими що є порушенням вимог абзацу 3 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

На підтвердження зазначених фактів порушень до матеріалів справи відповідачем надані копії фіскальних чеків про придбання зазначених товарів.

Представником позивача разом із адміністративним позовом надані копії пояснювальних записок працівників Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ- маркет».

У пояснювальних записках працівниками підприємства вказується, що при реалізації цих одиниць продукції не було відскановано на касовому апараті марку акцизного податку через нерівність пляшки, а тому замість вірної комбінації марки акцизного податку касиром було введено коротку комбінацію з чотирьох літер для як найшвидшого відпуску покупця (у своїх поясненнях більшість продавців-касирів посилаються на бажання уникнути скарг у чергах на повільне обслуговування або на образи зі сторони покупців).

При цьому суд зауважує, що ТОВ «АТБ-Маркет» у позовній заяві визнає сам факт уведення продавцями-касирами невірних реквізитів марок акцизного податку алкогольних напоїв.

Склад правопорушення, за яке статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» передбачена відповідальність, утворює факт зберігання, транспортування чи реалізацію алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.

Відповідно до абзацу 19 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», склад правопорушення утворює факт зберігання, транспортування чи реалізації алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.

Отже, склад правопорушення, за яке наведеною нормою передбачена відповідальність, утворює факт зберігання, транспортування чи реалізації алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.

Фактично наданими пояснювальними записками позивачем були підтверджені виявлені під час перевірок порушення порядку відпуску підакцизної продукції, оскільки замість встановленої чинним законодавством інформації з акцизних марок, якими було промарковано пляшки, касирами були введені короткі літерні коди.

Таким чином, посилання позивача на введення касирами короткого літерного коду замість встановленої чинним законодавством інформації з акцизної марки, якими було промарковано пляшки, є безпідставними та не спростовують установлених під час перевірок порушень.

Також, судом не приймаються до уваги твердження позивача про те, що відповідачем здійснена перевірка фіскальних чеків минулих періодів роздрукованих з пам`яті РРО, оскільки порушення мало місце.

Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону визначає Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790.

Пунктом 5 вказаного Порядку передбачено, що підставами для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб`єкта господарювання, пов`язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб`єктами господарювання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Таким чином, суб`єкти підприємницької діяльності, які здійснюють зберігання та реалізацію тютюнових виробів, повинні додержуватись вимог абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», статті 226 Податкового кодексу України та пункту 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1251, щодо належного маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).

Враховуючи те, що судом не було встановлено протиправність висновків проведених Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області фактичних перевірок, а також те, що порушення, які були виявлені під час їх проведення підтверджені пояснювальними записками працівників позивача, суд дійшов висновку щодо вмотивованості прийнятих податкових повідомлень-рішень форми «С» від 08.07.2022 №0058670720 та №0058540709.

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на встановлені обставини справи, наведені норми чинного законодавства, суд зазначає, що позовні вимоги у цій справі є такими, що задоволенню не підлягають.

Щодо наданого позивачем до матеріалів справи копії рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.11.2022 у справі №160/13494/22 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-Маркет» до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, суд зазначає таке.

Згідно з наведеним рішенням, позовні вимоги у справі №160/13494/22 обґрунтовані тим, що відповідач безпідставно дійшов висновку про те, що позивач реалізував у власних магазинах алкогольні напої, які немарковані, з підробленими марками акцизного податку, з марками акцизного податку, що марковані з відхиленням вимог Положення № 1251. Наявність непоодиноких випадків реалізації позивачем алкогольних напоїв з однаковими реквізитами марки акцизного податку, які зазначені у розрахункових документах, не може однозначно та беззаперечно слугувати підставою вважати, що позивач здійснює реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, з марками акцизного податку, що марковані з відхиленням вимог Положення № 1251, чи такими, що взагалі немарковані.

Тобто, предмет спору та обґрунтування позовних вимог є такими ж як і у справі №160/11969/22, що розглядається судом.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.11.2022 у справі №160/13494/22 адміністративний позов задоволено повністю; визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Кіровоградській області від 03.08.2022 №00012100705 на суму 17 000 грн та від 03.08.2022 №00012110705 на суму 17 000 грн.

Поряд з цим, доказів набрання законної сили зазначеним рішенням позивач до суду не надав, а відповідно до ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

З огляду на викладене, доводи позивача з посиланням на практику суду першої інстанції у подібних правовідносинах судом відхиляються.

Підстави для розподілу судових витрат, відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні, оскільки у задоволенні позову відмовлено.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-Маркет» (пр. Олександра Поля, буд. 40, м. Дніпро, 49031, код ЄДРПОУ: 30487219) до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ ВП 44118658) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «АТБ-Маркет» (пр. Олександра Поля, буд. 40, м. Дніпро, 49031, код ЄДРПОУ 30487219).

Відповідач: Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольска, 17-А, код ЄДРПОУ ВП 44118658).

Суддя Н.В. Кучугурна