Справа № 3-1774/10
П О С Т А Н О В А
17 серпня 2010 року
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Галянчук М.І.
розглянувши матеріали, що надійшли з прокуратури Запорізького району Запорізької області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за правопорушення, передбачене п. «а» ч.1 ст.1 Закону України «Про боротьбу з корупцією»,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, проходячи з 2001 року по липень 2010р. службу в органах внутрішніх справ МВС України в Запорізькій області, перебуваючи на посаді інспектора відділення ДАІ по обслуговуванню адміністративної території Запорізького району та автотехнічної інспекції УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області, будучи субєктом корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією відповідно до Закону України «Про боротьбу з корупцією», під час виконання функцій держави вчинив корупційне діяння, передбачене ст. 1 вказаного Закону.
Так, ОСОБА_1 незаконно, в порушення Закону України «Про боротьбу з корупцією», у звязку із виконанням функцій держави, а саме основних завдань міліції, передбачених ст. 2 Закону України «Про міліцію» - запобігання правопорушенням та їх припинення, в період здійснення перевірки за повідомленням про ДТП, зареєстрованим за № 476 в ЖУІ Запорізького РВ ГУ МВС України в області від 29.06.2010 року отримав матеріальне благо у вигляді грошей в розмірі 2 тис. грн., в результаті чого склав та видав висновок від 29.06.2010 року, відповідно до якого 28.06.2010 року під час прибуття на зазначене місце ДТП, ніяких слідів ДТП, учасників та очевидців пригоди встановити не представилось можливим, а також рапорт на імя начальника Запорізького РВ ГУ МВС України в Запорізькій області з аналогічними неправдивими відомостями, чим вчинив корупційне діяння, передбачене п. а ч. 1 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією» - незаконне одержання особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у звязку із виконанням таких функцій, матеріальних благ.
В ході перевірки встановлено, що 28.06.2010 року на 17-му км автодороги Т-08-03 «Запоріжжя Маріуполь» сталась ДТП та одним із учасників ДТП ОСОБА_2 на місце пригоди викликано співробітників ДАІ.
На місце ДТП прибув інспектор відділення ДАІ по обслуговуванню адміністративної території Запорізького району та автотехнічної інспекції УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_1, де встановив, що відбулось зіткнення двох автомобілів: Subaru Forester д.н. НОМЕР_1 під управлянням ОСОБА_3 і автомобіля ВАЗ 2109 д.н. НОМЕР_2 під управлінням ОСОБА_2 В ході огляду місця ДТП ОСОБА_1 огородив місце пригоди, зробив її фотознімки в присутності понятих та учасників ДТП, склав план-схему ДТП, після виписав направлення на проведення медичного огляду учасників транспортної пригоди, та зобовязав їх явкою для надання пояснень на 9:00 годину 29.06.2010 року в Запорізьке УДАІ.
Коли один із учасників ДТП, а саме ОСОБА_2 зявився в приміщення УДАІ для надання пояснень з приводу ДТП, інспектор Ванько О.М. в ході бесіди запропонував йому компенсацію в розмірі 2 тис. грн. за пошкодження його автомобіля, спричинене автомобілем Subaru Forester під управлянням ОСОБА_3, у разі, якщо ОСОБА_2 надасть пояснення, що факт дорожньої пригоди не мав місця взагалі. ОСОБА_2 пояснив, що йому необхідно поміркувати з цього приводу.
В ході відібрання пояснень у учасника ДТП ОСОБА_4, яким під час зазначеної дорожньої пригоди спричинено шкоду автомобілю ВАЗ 2109 д.н. НОМЕР_2 , стало відомо, що 29.06.2010 року, під час опитування останнього ОСОБА_5, вони з інспектором ДАІ дійшли згоди, що необхідно вирішити дане питання шляхом оформлення факту не встановлення слідів, учасників та очевидців дорожньої пригоди та погодити всі питання з іншою стороною за грошову компенсацію збитків спричинених ДТП.
В результаті зазначеної домовленості ОСОБА_4 передав інспектору відділення ДАІ по обслуговуванню адміністративної території Запорізького району та автотехнічної інспекції УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_1 гроші в розмірі 4 тис. грн.
06.07.2010 року ОСОБА_2 зявився на виклик до інспектора ДАІ ОСОБА_1 із звукозаписуючим приладом та останній передав йому гроші в розмірі 2 тис. грн. Інші 2 тис. грн. ОСОБА_1 взяв собі, після чого розпорядився ними на свій розсуд.
29.07.2010 року у відношенні інспектора відділення ДАІ по обслуговуванню адміністративної території Запорізького району та автотехнічної інспекції УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_1 відмовлено у порушенні кримінальної справи за фактом зловживання владою або службовим становищем та фактом службового підроблення.
Згідно ст.1 Закону України «Про міліцію», міліція в Україні - державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань.
Згідно ст. 1 Закону України «Про державну службу», державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.
Згідно ст. 2. Закону України «Про боротьбу з корупцією», де визначені суб'єкти корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією, - за корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією, на підставі цього Закону несуть відповідальність особи, уповноважені на виконання функцій держави серед яких державні службовці.
Відповідно до витягу з наказу № 505 о/с від 28.10.2008 року капітана міліції ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора з дізнання групи оформлення матеріалів дорожньо-транспортних пригод та дізнання відділення Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території Запорізького району та автомобільно-технічної інспекції управління ДАІ ГУ МВС.
11.08.2008 року працівник органів внутрішніх справ ОСОБА_1 ознайомлений про спеціальні обмеження, передбачені Законом України «Про боротьбу з корупцією».
Вищевказані дії особи, яка перебуває на службі в органах внутрішніх справ ОСОБА_1 суперечать етичному кодексу, Кодексу честі, Присязі працівника ОВС України, етиці поведінки службовців органів внутрішніх справ, порушують їх основні завдання та обовязки.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про боротьбу з корупцією” державні службовці несуть відповідальність за корупційні діяння та інші правопорушення, повязані з корупцією, відносяться до субєктів антикорупційного законодавства.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення повязаного з корупцією підтверджується поясненнями як учасників ДТП, так і іншими матеріалами справи.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 пояснив про обставини правопорушення та провину визнав.
Розглянувши матеріали справи та враховуючи вимоги ст. 33 КпАП України, суддя приходить до висновку про необхідність накладення на правопорушника стягнення, достатнього для його виправлення, а саме штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, ст..5,8 Закону України «Про боротьбу з корупцією», суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 1 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 (п*ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на р/р 31110106700122 в УДК в Запорізькій області ОКПО 34677014; МФО 813015; код платежу 21081100; отримувач: Держбюджет Запорізького району - штраф в сумі 510 грн.
Скаргу на постанову та протест прокурора по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10 днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ М.І. Галянчук