Єдиний державний реєстр судових рішень
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2022 р. № 400/4785/22 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Гордієнко Т. О. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю "Батьківщина", вул. Миру, 40,Новофедорівка,Казанківський район, Миколаївська область,56032, до відповідачів:Головного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Лягіна,6,Миколаїв,54001, Державної податкової служби України, Львівська площа, 8,Київ 53,04053, Головного управління ДПС у Волинській області, Київський майдан, 4,м. Луцьк,43010, про:визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області та Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 7100300/03764809 від 22.07.2022, № 7111810/03764809 від 26.07.2022, № 7111811/03764809 від 26.07.2022, 7127724/03764809 від 28.07.2022, №7063669/03764809 від 14.07.2022, № 7239418/03764809 від 22.08.2022, № 7239415/03764809 від 22.08.2022 та зобов`язання ДПС України здійснити реєстрацію податкових накладних №1 від 06.04.2021 року, №5 від 28.04.2021 року, №1 від 02.08.2021 року, №2 від 19.08.2021 року, №15 від 31.08.2021 року, №1 від 29.10.2021 року, №1 від 09.12.2021 року датою їх подання.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що спірні рішення є необґрунтованими, як нормативно, так і документально, оскільки платником надано відповідні документи, що підтверджують здійснення операцій по зупиненим податковим накладним №1 від 06.04.2021 року, №5 від 28.04.2021 року, №1 від 02.08.2021 року, №2 від 19.08.2021 року, №15 від 31.08.2021 року, №1 від 29.10.2021 року, №1 від 09.12.2021 року, тоді як відповідачем не було чітко визначено за вичерпним переліком документів для надання позивачем.
Ухвалою від 01.11.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та запропоновано відповідачам надати відзив на позовну заяву у строк встановлений судом.
Від відповідача, головного управління ДПС у Миколаївській області надійшов відзив в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог та зазначає, що підстави для відмови в реєстрації податкових накладних, зазначені в спірних рішеннях є цілком обґрунтованими. Адже обов`язок доведення реальності господарських операцій та підтвердження її належними документами покладається виключно на платника податків, при цьому наданні первинні документи мають відповідати стандартам бухгалтерського обліку та вимогам ЗУ Про бухгалтерський облік та фінансову діяльність.
Від відповідача, Державної податкової служби України відзив на позовну заяву не надійшов у строк встановлений строк, копія ухвали отримана через особистий кабінет підсистеми Електронний суд 01.11.2022 о 17:55 год.
Ухвалою від 02.12.2022 судом задоволено клопотання відповідача, Головного управління ДПС у Миколаївській області та залучено до участі у справі в якості відповідача Головне управління ДПС у Волинській області, яким були прийняті спірні рішення. Цією ухвалою запропоновано співвідповідачу надати відзив на позовну заяву у строк встановлений судом.
Від відповідача, Головного управління ДПС у Волинській області відзив на позовну заяву не надійшов у строк встановлений судом, вищезазначену ухвалу отримано через особистий кабінет підсистеми Електронний суд 02.12.2022 о 16:34 год.
Від позивача надійшло клопотання про зміну підстав позову та заміну неналежної сторони, в якій позивач змінив підстави позову в частині суб`єкта прийняття спірних рішень та просив замінити первинного відповідача на Головне управління ДПС у Волинській області, якого вже було залучено у справу в якості співвідповідача ухвалою від 02.12.2022 року.
Ухвалою від 07.12.202 прийнято до розгляду заяву про зміну підстав позову та відмовлено у задоволенні заяви в частині заміни неналежної сторони.
Відповідно до ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідив докази, суд дійшов висновку:
ТОВ Батьківщина було складено податкові накладні №1 від 06.04.2021 року, №5 від 28.04.2021 року, №1 від 02.08.2021 року, №2 від 19.08.2021 року, №1 від 29.10.2021 року, №1 від 09.12.2021 року щодо реалізації пшениці на адресу ТОВ Миколаївський хлібзавод № 1 та №15 від 31.08.2021 року щодо реалізації пшениці на адресу ТОВ Одеський хлібзавод №4, які направлені для реєстрації в ЄРПН.
Згідно отриманих квитанцій, податкові накладні №1 від 06.04.2021 року, №5 від 28.04.2021 року, №1 від 02.08.2021 року, №2 від 19.08.2021 року, №15 від 31.08.2021 року, №1 від 29.10.2021 року, №1 від 09.12.2021 року доставлені до центрального органу ДПС, але реєстрацію зупинено з наступних підстав: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН ТК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК».
Позивач подав до контролюючого органу повідомлення від 19.07.2021 № 1 до податкової накладної № 1 від 06.04.2021, від 21.07.2021 № 1 до податкової накладної № 5 від 28.04.2021, від 21.07.2021 № 2 до податкової накладної № 1 від 02.08.2021, від 25.07.2022 № 1 до податкової накладної № 2 від 19.08.2021, від 08.07.2021 № 1 до податкової накладної № 15 від 31.08.2021, від 18.08.2022 № 1 до податкової накладної № 1 від 29.10.2021, від 18.08.2022 № 2 до податкової накладної № 1 від 09.12.2021 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по зупиненим податковим накладним та первинні документи, які підтверджують інформацію викладену в податкових накладних.
Позивачем отримано від Комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних Головного управління ДПС у Волинській області в електронному сервісі ДПС Електронний кабінет платника податків рішення № 7100300/03764809 від 22.07.2022, № 7111810/03764809 від 26.07.2022, № 7111811/03764809 від 26.07.2022, 7127724/03764809 від 28.07.2022, №7063669/03764809 від 14.07.2022, № 7239418/03764809 від 22.08.2022, № 7239415/03764809 від 22.08.2022, в яких вказано, що платник податків? не подав копії документів, а саме копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти прийманняпередачі товарів (робіт/послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором, або законом (документи, які не надано, підкреслити). У додатковій інформації допис відсутній.
Згідно з п. 201.1. ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
У відповідності до п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (далі Порядок № 1246), передбачено, що податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 1165).
Вказаний Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі права та обов`язки їх членів.
Пунктами 10, 11 Порядку № 1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Відповідно до абзацу 2 п. 25, п. 26 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.
Пунктом 27 Порядку № 1165 передбачено, що комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.
Відповідно до п. 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 р. № 520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема окреслений Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Порядку № 520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Пунктами 3,4 Порядку № 520 встановлено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
Пунктом 5? ? Порядку № 520 передбачено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
1. договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
2. договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
3. первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
4. розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
5. документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Згідно з п. 6 Порядку № 520 копії визначених у пункті 5 документів разом з письмовими поясненнями платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Пунктом 11 Порядку № 520 визначено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
1. ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
2. та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до п. 5 цього Порядку;
3. та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Отже, зважаючи на вказані норми, Комісія регіонального рівня на виконання п. 44 Порядку № 1165 перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні) та за результатом такої перевірки приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування відповідно до п. 11 Порядку № 520.
Підставою для зупинення реєстрацію податкової накладної стало те, що позивач відповідає п.8 Критеріям ризиковості здійснення операції, якою передбачено, що наявність інформації, що свідчить про ризиковість здійснення господарської операції.
Запропоновано позивачу було надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК.
Позивач у позові зазначає, що 27.07.2021 між ним та ТОВ Миколаївський хлібзавод № 1 укладено договір купівлі-продажу, за умовами якого позивач зобов`язується поставити пшеницю 1, 2, 3, 4 класу в обсягах та на умовах визначних у специфікаціях.
На виконання умов договору між позивачем та вищезазначеним контрагентом було підписано Специфікації № 10 від 06.04.2021, № 11 від 28.04.2021, за умовами яких позивач поставив пшеницю 3 класу на умовах франко-складу ПрАТ Засільське ХПП. Доставка товару підтверджується ТТН, відвантаження товару підтверджується видатковими накладними.
02.08.2021 між ним та ТОВ Миколаївський хлібзавод № 1 укладено договір купівлі-продажу, за умовами якого позивач зобов`язується поставити пшеницю 1, 2, 3, 4 класу в обсягах та на умовах визначних у специфікаціях.
На виконання умов договору між позивачем та вищезазначеним контрагентом було підписано Специфікації № 1 від 02.08.2021, № 2 від 19.08.2021, № 12 від 29.102.2021 за умовами яких позивач поставив пшеницю 2 класу на умовах франко-складу ПрАТ Засільське ХПП. Доставка товару підтверджується ТТН, відвантаження товару підтверджується видатковими накладними.
ТОВ Миколаївський хлібзавод № 1 здійснено оплату за вищезазначену продукцію, що підтверджується платіжними дорученнями.
11.08.2021 між ним та ТОВ Одеський хлібзавод № 4 укладено договір купівлі-продажу, за умовами якого позивач зобов`язується поставити пшеницю 1, 2, 3, 4 класу в обсягах та на умовах визначних у специфікаціях.
На виконання умов договору між позивачем та вищезазначеним контрагентом було підписано Специфікації № 1 від 12.08.2021, № 2 від 15.08.2021, № 3 від 16.08.2021, № 4 від 17.08.2021, № 5 від 18.08.2021, № 6 від 19.08.2021 № 7 від 25.08.2021 за умовами яких позивач поставив пшеницю 2 класу на склади ДП Куліндорівський КХП. Доставка товару підтверджується ТТН, договорами перевезення, актами здачі-приймання, рахунками-фактури, платіжними дорученнями, відвантаження товару підтверджується видатковими накладними.
ТОВ Одеський хлібзавод № 4 здійснено оплату за вищезазначену продукцію, що підтверджується платіжними дорученнями.
Вся реалізована позивачем пшениця є власновирощеною ТОВ Батьківщина на власних (орендованих) землях сільськогосподарського призначення.
Як зазначалось судом вище, позивач подав відповідачу повідомлення з документами на підтвердження правомірності складення податкових накладних.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної? платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.
При цьому, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.
Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним.
Аналогічна правова позиція вже неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 21.05.2019 по справі № 0940/1240/18, від 10.04.2020 у справі № 819/330/18 та від 18.06.2020 у справі № 824/245/19-а.
При цьому, Верховний Суд у постанові від 05 січня 2021 року у справі № 640/11321/20 зазначив, що незважаючи на те, що затверджена Порядком № 1165 форма рішення, яка не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, не скасовує обов`язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 КАС України.
На підставі викладеного, суд зазначає, що спірне рішення містить лише загальне твердження без зазначення, яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, у спірному рішенні відсутня інформація і в графі «додаткова інформація».
Таким чином, суд дійшов висновку, що посилання на вказані підстави в обґрунтування прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, за умови не наведення комісією доказів того, що подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності зазначеної у них інформації, свідчить про протиправність такого рішення ( Аналогічна позиція висловлена ВС у постанові від 27.10.2022 по справі № 360/3253/20).
Згідно з ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем 3 не доведено правомірність своїх рішень щодо відмови у реєстрації податкових накладних.
Спірні рішення контролюючого органу ГУ ДПС у Волинській області щодо відмови у реєстрації податкових накладних не відповідають критеріям ч.2 ст.2 КАС України, а саме є необґрунтованими, тому їх необхідно скасувати.
Позивач просить суд зобов`язати відповідача 2 зареєструвати податкові накладні №1 від 06.04.2021 року, №5 від 28.04.2021 року, №1 від 02.08.2021 року, №2 від 19.08.2021 року, №15 від 31.08.2021 року, №1 від 29.10.2021 року, №1 від 29.10.2021 року, №1 від 09.12.2021 року датою їх подання.
Відповідно до п.п.19,20 постанови КМУ № 1246 від 29.12.2010 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Зобов`язання відповідача, ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану позивачем податкові накладні датою їх фактичного надходження є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права.
За таких обставин, суд вважає за можливе позовні вимоги задовольнити в цій частині та зобов`язати відповідача зареєструвати податкові накладні №1 від 06.04.2021 року датою її подання 07.04.2021, №5 від 28.04.2021 року датою її подання 07.05.2021, №1 від 02.08.2021 року датою її подання 05.08.2021, №2 від 19.08.2021 року датою її подання 31.08.2021, №15 від 31.08.2021 року датою її подання 09.09.2021, №1 від 29.10.2021 року датою її подання 02.11.2021, №1 від 09.12.2021 року датою її подання 09.12.2021 до Реєстру.
Обраний позивачем спосіб захисту має бути спрямований на відновлення порушених прав, захист законних інтересів і, у випадку задоволення судом його вимог, рішення повинно мати наслідком реальне відновлення тих прав, за захистом яких позивач звернувся до суду,? ? тому позовні вимоги? ? належить задовольнити.
Судові витрати розподіляються відповідно до ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Батьківщина" (вул. Миру, 40,Новофедорівка,Казанківський район, Миколаївська область,56032 03764809) до Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Лягіна,6,Миколаїв,54001 44104027) Державної податкової служби України (Львівська площа, 8,Київ 53,04053 43005393) Головного управління Державної податкової служби у Волинській області (Київський майдан, 4,м. Луцьк,43010 44106679) задовольнити.
2.Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Волинській області № 7100300/03764809 від 22.07.2022, № 7111810/03764809 від 26.07.2022, № 7111811/03764809 від 26.07.2022, 7127724/03764809 від 28.07.2022, №7063669/03764809 від 14.07.2022, № 7239418/03764809 від 22.08.2022, № 7239415/03764809 від 22.08.2022.
3.Зобов`язати Державну податкову службу України (м. Київ, Львівська пл,8, код 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних: податкових накладних товариства з обмеженою відповідальністю Батьківщина (вул. Миру, 40, Новофедорівка, Казанківський район, Миколаївська область, 56032, ідентифікаційний код 03764809) податкових накладних №1 від 06.04.2021 року датою її подання 07.04.2021, №5 від 28.04.2021 року датою її подання 07.05.2021, №1 від 02.08.2021 року датою її подання 05.08.2021, №2 від 19.08.2021 року датою її подання 31.08.2021, №15 від 31.08.2021 року датою її подання 09.09.2021, №1 від 29.10.2021 року датою її подання 02.11.2021, №1 від 09.12.2021 року датою її подання 09.12.2021.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, ідентифікаційний код 43005393) на користь товариства з обмеженою відповідальністю Батьківщина (вул. Миру, 40, Новофедорівка, Казанківський район, Миколаївська область, 56032, ідентифікаційний код 03764809) судовий збір у сумі 8683,50 грн. (вісім тисяч шістсот вісімдесят три грн. 50 коп.), сплачений платіжним дорученням № 5015 від 10.10.2022.
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області (Київський майдан, 4, м. Луцьк, Волинська область, 43000,? ? ідентифікаційний код 44106679) на користь товариства з обмеженою відповідальністю Батьківщина (вул. Миру, 40, Новофедорівка, Казанківський район, Миколаївська область, 56032, ідентифікаційний код 03764809) судовий збір у сумі 8683,50 грн. (вісім тисяч шістсот вісімдесят три грн. 50 коп.) сплачений платіжним дорученням № 5015 від 10.10.2022.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко