Справа № 2а-13637/08
Категорія 65
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 листопада 2008 року м. Луганськ
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Ковальової Т.І.
при секретарі: Скрипкіної А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до комунального підприємства "Кіровськтепло" про стягнення суми економічних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
16 липня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до комунального підприємства "Кіровськтепло", в якому позивач просить стягнути з відповідача економічні санкції у сумі 10045, 83 грн. на користь Державного бюджету України. В обгрунтування своїх позовних вимог Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області зазначила, що ними в період з 23.10.2007 року по 23.03.2008 року провадилась перевірка комунального підприємства "Кіровськтепло" з питання дотримання порядку встановлення та застосування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги, за результатами якої складено акт від 27.05.2008 року №190. Підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 23.10.2007 року по 23.02.2008 року при застосуванні тарифу на послуги з центрального опалення для II групи споживачів у розмірі 404, 99грн./Гкал, затвердженого рішенням виконавчого комітету Кіровської міської ради від 31.10.2007 року № 914 "Про тарифи на сплату послуг центрального опалення", підприємством завищено вартість послуг з центрального опалення для 11 групи споживачів, за рахунок заниження встановленої температури внутрішнього повітря для дитячих дошкільних закладів загального типу, спеціалізованих і об'єднаних з початковою школою (враховано 18С, замість встановленої 20С). В наслідок цього підприємством необгрунтовано одержана виручка. Ці дії призвели до порушення вимог п.5 ч.1 ст. 20 , п.6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», пункту 2 загальної частини «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», затвердженого постановою КМУ від 12.07.2005 року №560. Рішенням Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області від 25.03.2008 року №51 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 10045, 83 грн., які складаються зі штрафу в сумі 7697.22 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 3848, 61 грн. Рішення в установлено законом порядку оскаржено не було.
В судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги просив стягнути з відповідача економічні санкції у сумі 7697, 22 грн. на користь Державного бюджету України.
В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги визнав частково.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги — результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Частиною 1 ст. 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.
Згідно ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області в період з 23.10.2007 року по 23.03.2008 року провадилась перевірка комунального підприємства "Кіровськтепло" з питання дотримання порядку встановлення та застосування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги, за результатами якої складено акт від 27.05.2008 року №190. Підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 23.10.2007 року по 23.02.2008 року при застосуванні тарифу на послуги з центрального опалення для II групи споживачів у розмірі 404.99грн./Гкал. затвердженого рішенням виконавчого комітету Кіровської міської ради від 31.10.2007 року № 914 "Про тарифи на сплату послуг центрального опалення", підприємством завищено вартість послуг з центрального опалення для II групи споживачів, за рахунок заниження встановленої температури внутрішнього повітря для дитячих дошкільних закладів загального типу, спеціалізованих і об'єднаних з початковою школою (враховано 18С, замість встановленої 20С). (арк. справи 4-10).
Відповідно до п.6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості
Згідно п.1 ч.1 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.
Вищезазначені дії Структурного підрозділу Житлово-комунальної контори Товариства з обмеженою відповідальності промислово-будівельного тресту «Лутанськпромбуд» призвели до порушення вимог п.5 ч.1 ст. 20 , п.6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», пункту 2 загальної частини «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», затвердженого постановою КМУ від 12.07.2005 року №560.
Рішенням Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області від 02.06.2008 року №127 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 7697, 22 грн. (арк. справи 12).
Вказане рішення, претензія і припис були напревлені на адресу комунального підприємства "Кіровськтепло" 04.06.2008 року та одержані відповідачем 10.06.2008 року , що підтверджується підписом представника на поштовому повідомленні (арк справи 13). На момент звернення Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до суду Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №127 відповідачем оскаржено не було.
Таким чином, позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області знайшли обгрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з чим суд вважає за можливе стягнути на користь Державного бюджету України з комунального підприємства "Кіровськтепло", економічні санкції у сумі 7697, 22 грн.
Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до комунального підприємства "Кіровськтепло" про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства "Кіровськтепло" (р/р 2600212620042 в Кіровському відділенні АБ "Укркомунбанк", МФО 304988, код 35389470) на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м. Кіровськ, код 24046946, р/р 31110106700023) економічні санкції у розмірі 7697, 22 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.