Постанова № 10793713, 09.04.2009, Олександрівський районний суд Донецької області

Дата ухвалення
09.04.2009
Номер справи
2а-79/2009
Номер документу
10793713
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-79/2009 року

ПОСТАНОВА

іменем України

09 квітня 2009 року о 13 годині 10 хвилин

Олександрівський районний суду Донецької області

у складі: головуючого судді - Кулікова В.В.

при секретарі - Рєзнік Г.О.,

з участю прокурора - Пятун Н.М.,

позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду с. Олександрівка адміністративну справу за позовом прокурора Олександрівського району Донецької області в інтересах ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олександрівської районної державної адміністрації та Головного Управління Державного казначейства України в Донецькій області про визнання дій Олександрівського районного управління праці та соціального захисту населення неправомірними та стягнення заборгованості з виплати разової грошової допомоги, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач вказав, що був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та згідно довідки МСЕК належить до категорії ветеранів війни і є інвалідом II групи, у зв»язку з чим перебуває на обліку в УПСЗН Олександрівської райдержадміністрації та має право на одержання до 5 травня щорічно разової грошової допомоги у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, але у 2008 році не отримував її у відповідному розмірі, внаслідок чого недоплачена сума виплат складає 3448 гривень. Звертався до відповідача з письмовою заявою про виплату, але отримав відмову, яку вважає незаконною.

Просить стягнути з відповідача на його користь недоотриману разову допомогу.

У судовому засіданні прокурор та позивач позов підтримали і підтвердили доводи позовної заяви.

Представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Олександрівської районної державної адміністрації Донецької області у судове засідання не з»явився, про час та місце слухання справи належним чином повідомлений, проте надав суду заперечення, з яких вбачається, що позов не визнав і просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача - Головного Управління Державного казначейства України в Донецькій області у судове засідання не з»явився, про час та місце слухання справи належним чином повідомлений, просить розглянути справу у їх відсутність. У наданих до суду запереченнях посилається на те, що обов»язок щодо виплати компенсацій та допомоги певних видів, передбачених Законом, покладено на УПСЗН Олександрівської райдержадміністрації. Тому просив суд відмовити позивачу у задоволенні адміністративного позову.

На підставі пояснень сторін та письмових доказів: заяви до прокуратури про представництво інтересів в суді, відповіді-відмови УПСЗН Олександрівської райдержадміністрації, копії паспорту позивача, копії військового квитка, копії посвідчення

про інвалідність та статусу інваліда війни, копії посвідчення громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, копій висновків МСЕК встановлено наступне:

ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, внаслідок чого став інвалідом II групи і йому присвоєно статус ветерана війни - інваліда війни, перебуває на відповідному обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Олександрівської районної державної адміністрації Донецької області і згідно ч. 5 ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" має право на щорічну разову допомогу в розмірі восьми мінімальних пенсій за віком. Право позивача на щорічну грошову допомогу відповідачем не оспорюється, тому на підставі ч. 3 ст. 72 КАС України не підлягає доказуванню.

Розмір мінімальної пенсії за віком визначається на момент виплати і становив у 2008 році 481 гривню.

Суд не може прийняти до уваги доводи відповідача про те, що фактичний розмір виплат на оздоровлення визначався із встановленого Кабінетом Міністрів розміру з наступних мотивів:

Відповідно до вимог ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно правові акти приймаються на основі Конституції України та повинні відповідати їй. Постанови, положення, порядки готуються на підставі законів України, актів чи доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України, рішень урядових комітетів, доручень Прем'єр - міністра, Першого віце - прем'єр - міністра, віце - прем'єр - міністрів (пункт 10 розділу VI Тимчасового регламенту Кабінету Міністрів України від 05 червня 2000 року № 915). Таким чином, нормативно - правові акти КМУ повинні відповідати актам вищої юридичної сили.

Відповідно до вимог ст. 19 ч. 2 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Законом України: "Про державний бюджет на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України" розмір вказаних виплат було зменшено до сум зазначених відповідачем.

Положення п. 20 розділу II ЗУ "Про державний бюджет на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України" рішенням Конституційного Суду України у справі 10-рп від 22 травня 2008 року визнано неконституційними.

Враховуючи положення ч. 4 ст. 17-1 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" позивач, не отримавши зазначений вид допомоги у повному обсязі, не втратив права на цю допомогу.

ОСОБА_1 звернувся до відповідача щодо сплати зазначеного виду допомоги у передбаченому законом розмірі, на що отримав відмову, що і є підставою для звернення до суду.

Тому з урахуванням фактично отриманих позивачем сум (за 2008 рік 400 гривень) і розміру мінімальної заробітної плати з відповідача на користь позивача необхідно стягнути недонараховані та несплачені грошові кошти у сумі 3017 гривень виходячи із розрахунку:

за 2008 рік - 481 гривня х 8-400 гривень = 3448 гривень

Згідно ст.ст. 21-23 Бюджетного кодексу України для здійснення програм та заходів, що проводяться за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. У відповідності до положень ст. 17 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" фінансування витрат, пов»язанних з введенням в дію цього закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, тобто здійснення виплат недоотриманої допомоги повинно проводитись за рахунок Державного бюджету.

На підставі викладеного вважаю, що позов необхідно задовольнити повністю.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 71, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олександрівської районної державної адміністрації Донецької області (с. Олександрівка Олександрівського району Донецької області вул. Жовтнева, 2; р/р 35212015001486, код ЄДРПОУ 24812369 МФО УДК в Олександрівському районі) за рахунок Державного бюджету України на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с Золоті Пруди Олександрівського району Донецької області, який мешкає у АДРЕСА_1, недоотриману разову грошову допомогу за 2008 рік у сумі 3448 (три тисячі чотириста сорок вісім) гривень.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови до Донецького апеляційного адміністративного суду через Олександрівський районний суд Донецької області.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Олександрівський районний суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанову надруковано у єдиному екземплярі у нарадчій кімнаті суддею Куліковим В.В.