Постанова № 1078717, 21.12.2006, Господарський суд Полтавської області

Дата ухвалення
21.12.2006
Номер справи
11/636
Номер документу
1078717
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.12.2006 Справа № 11/636

за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Полтава

до Державної компанії з утилізації відходів як вторинної сировини "Укрекокомресурси"Кабінету Міністрів України, м. Київ в особі Виробничого комплексу "Техносервіс" Державної компанії з утилізації відходів як вторинної сировини "Укрекокомресурси" Кабінету Міністрів України, м. Кременчук

про стягнення 3066,67 грн.

Суддя Штофель Т.В.

Представники :

від позивача - Фищук В.В. дов.№04-2/10 від 10.01.2006р.

від відповідача –не з"явився

Розглядається позовна заява про стягнення 3066,67 грн. штрафних санкцій, 199,34 грн. пені за непрацевлаштування інваліда у 2005р.

Позивач на позові наполягає.

Відповідач відзив на позов не надав, в судове засідання не з"явився, причини неявки суду не повідомив.

Розглянувши матеріали справи , заслухавши представника позивача, суд, встановив:

Згідно "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005рік" (форма №10-ПІ) позивачем встановлено, що вимоги ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", відповідачем не виконано, оскільки норматив робочих місць на підприємстві для забезпечення працевлаштування інвалідів становить 1 робоче місце, а середньооблікова чисельність працюючих інвалідів становить 9 осіб.

Тому позивач прохає задовольнити позовні вимоги.

Проаналізувавши матеріали справи і пояснення сторін, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги задоволенню підлягають, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991р. № 875-ХІІ (в редакції станом на 31.12.2005р.) для всіх підприємств (об"єднань), установ і організацій, незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 15 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Таким чином, як вбачається з "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік" (форма 10-ПІ), середньооблікова чисельність штатних працівників на підприємстві відповідача у 2005р. складає 41 особу. Отже 4-відсотковий норматив створення робочих місць складає 9 місць. Фактично в 2005р. на підприємстві інваліди не працювали.

Законодавством встановлена обов"язкова форма повідомлення про наявність вільних робочих місць відповідним органам - форма № 3 - ПН, а усі інші форми повідомлення.

В силу п.3.3.3 Інструкції середньооблікова чисельність працівників за певний період обчислюється шляхом підсумовування середньооблікової чисельності працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця включно, та ділення одержаної суми на відповідну кількість місяців.

Отже, чинним законодавством передбачено, що кількість інвалідів, які працюють на підприємстві, визначається, виходячи з середньооблікової чисельності штатних працівників-інвалідв.

Законодавством встановлена обов"язкова форма повідомлення про наявність вільних робочих місць відповідним органам - форма № 3-ПН, яка подається щомісячно.

відповідачем не надавалися звіти про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів за формою № 3-ПН.

Відповідачем не надано суду інших належних доказів інформування державної служби зайнятості, місцевих органів соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів та про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів, внаслідок чого перелічені органи не могли виконувати покладені на них функції щодо працевлаштування інвалідів. Відповідачем також не надано суду наказу керівника підприємства про створення спеціальної комісії підприємства для атестації робочих місць для працевлаштування інвалідів з залученням представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, матеріали атестації відповідних робочих місць, накази про затвердження заходів щодо створення робочих місць для інвалідів на підприємстві, відповідні інструкції. Положення відповідача, колективний договір (для дослідження питання відносно включення суб"єктом господарювання заходів щодо створення робочих місць для інвалідів), інструкції про робоче місце інваліда та наказ керівника про її затвердження, атестаційний паспорт створення робочого місця для працевлаштування інвалідів, протоколи засідання комісії по атестації створеного робочого місця для працевлаштування інваліда на підприємстві, які б свідчили про добросовісне виконання відповідачем обов"язку по створенню робочих місць для інвалідів. Сума штрафних санкцій - 3066,67 грн.

Згідно ч. 2 ст. 20 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідачу нарахована пеня в розмірі 199,34 грн.

Таким чином, відповідачем не надані матеріальні підтвердження заперечення відносно факту вчинення ним правопорушення у сфері господарювання.

Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України,суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Державної компанії з утилізації відходів як вторинної сировини "Укрекокомресурси"Кабінету Міністрів України (м. Київ, Кловський узвіз, 4, код ЄДРПОУ 20077743) в особі Виробничого комплексу "Техносервіс" Державної компанії з утилізації відходів як вторинної сировини "Укрекокомресурси" Кабінету Міністрів України (39621, м. Кременчук, вул. Макаренка, 7/18, код ЄДРПОУ 33058529):

- на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ( м. Полтава, вул. Зигіна, 1, р/р 31215230600008, ГУДК України в Полтавській області, МФО 831019, одержувач: УДК у місті Кременчуці, код 34698778) - 3066,67 грн. штрафних санкцій та 199,34 грн. пені;

-

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАСУкраїни та може бути оскаржена в порядку, встановленому ст . 186 КАСУкраїни.

Суддя Т.В.Штофель