Єдиний державний реєстр судових рішень
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2022 року ЛуцькСправа № 140/5257/22
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі відповідач, ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправним та скасування рішення №033050001162;
зобов`язання провести перерахунок пенсії з моменту її призначення, тобто з 30.07.2018, з врахуванням наступного: використати для розрахунку індивідуального коефіцієнту заробітну плату в наступних періодах та сумах: грудень 1993 - 975500 крб 00 коп.; січень 1994 - 1225540 крб 00 коп.; лютий 1994 - 1162541 крб 00 коп.; березень 1994 - 1787041 крб 00 коп.; квітень 1994 -1720581 крб 00 коп.; травень 1994 1783031 крб 00 коп.; червень 1994 1556476 крб 00 коп.; липень 1994 1388849 крб 00 коп.; серпень 1994 1437507 крб 00 коп.; вересень 1994 - 2075057 крб 00 коп.; жовтень 1994 - 2503557 крб 00 коп.; листопад 1994 - 3101157 крб 00 коп.; грудень 1994 - 3232005 крб 00 коп.; розрахунок коефіцієнту заробітної плати в березні та квітні 1992 року здійснити без застосування обмежуючого коефіцієнту 5.6.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 з 30.07.2018 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області як одержувач пенсії за віком. Рішенням ГУ ПФУ у Волинській області №033050001162 позивачу призначено пенсію за віком в розмірі 4357,51 грн (з надбавками). При здійсненні розрахунку враховано страховий стаж 44 роки 7 місяців та 19 днів, що відповідає коефіцієнту трудового стажу з урахуванням кратності 0,46500.
Позивач зазначає, що після ознайомлення 27.07.2022 з перерахунком пенсії від 26.12.2018 ним виявлено порушення, яке полягає в тому, що надана ним архівна довідка від 19.06.2018 №513 про заробітну плату за період 1992-1995 років не була врахована в повному обсязі ГУ ПФУ у Волинській області, а саме: відповідачем безпідставно не взята до уваги присутня в довідці інформація (х 100) сум, вказаних в довідці, що відповідно спотворило фактичні дані про отримувану ним заробітну плату в грудні 1993 року та з січня по вересень включно 1994 року, тобто його фактичну заробітну плату у вказаних місяцях зменшено в 100 разів, що відповідно занизило коефіцієнт заробітної плати (доходу), порахованої у відповідності до ч.1 ст.40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» в даних періодах.
На думку позивача, оскільки розрахунок його пенсії за віком, складено з порушеннями, тому рішення ГУ ПФУ у Волинській області 033050001162 є протиправним та підлягає скасуванню.
Крім того позивач зазначає, що при розрахунку індивідуального коефіцієнта для обчислення середньомісячного заробітку ГУ ПФУ у Волинській області, беручи до уваги архівну довідку від 08.04.2022 №0454/2.08, безпідставно не взяло до уваги дані, що відповідають фактичному розміру його заробітної плати за грудень 1993 року та всі місяці 1994 року, яку він отримував в Колективному підприємстві «Раціоналізатор», а саме: без врахування позначки (х 100).
В результаті таких дій, неправильно визначено суму коефіцієнтів заробітної плати (доходу), порахованої у відповідності до ч.1 ст.40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», що відповідно вплинуло на обчислення середньомісячного заробітку в сторону його пониження, що в свою чергу зменшило абсолютну суму нарахованої мені пенсії.
З врахуванням наведеного позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою судді про повернення позовної заяви в частині позовних вимог від 29.08.2022 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення №033050001162, зобов`язання провести перерахунок пенсії за період з 30.07.2018 по 03.02.2022 повернуто позивачеві (а.с.40-45).
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 09.08.2022 в іншій частині позовних вимог прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні)(а.с.46-47).
У відзиві на позов (а.с.54-61) представник відповідача позовних вимог ОСОБА_1 не визнав, вважає позов необґрунтованим і безпідставним та просить відмовити в його задоволенні. Свою позицію обґрунтовує тим, що загальний страховий стаж позивача склав 46 років 6 місяців 19 днів. До заяви про призначення пенсії була подана довідка від 19.06.2018 №513, видана Трудовим архівом виконавчого комітету Ковельської міської ради, про дані заробітної плати ОСОБА_1 у документах з особового складу Ковельського колективного підприємства «Раціоналізатор» за період з 1992-1995 роки. Дана довідка містить відомості з грудня 1993 року по грудень 1994 року, які не відповідають вимогам, встановленим Порядком № 22-1, а саме: вказана сума заробітної плати зі знаком множення на 100. Коди виплат, зазначені у довідці, мають бути розшифровані, а інформація про суми заробітної плати - зрозумілими.
Органи Пенсійного фонду України не мають повноважень самостійно змінювати суми, зазначені в довідці про заробітну плату.
З метою визначення достовірності поданих відомостей для призначення (перерахунку) пенсії в архівній довідці від 19.06.2018 №513 управлінням 05.10.2018 проведено перевірку трудового архіву виконавчого комітету Ковельської міської ради, про що складено акт №1632/2.
За результатами перевірки встановлено, що суми заробітної плати ОСОБА_1 за період з 01.01.1992 по 31.10.1995 відповідають сумам, що відображені в особових рахунках в графі «Начислено». Крім того зазначає, що в архівну довідку включено виплати, з яких внески до Пенсійного фонду не утримувались за період з грудня 1992 року по жовтень 1995 року. Таким чином, довідка від 19.06.2018 №513, видана трудовим архівом виконавчого комітету Ковельської міської ради, врахована управлінням при призначенні пенсії з урахуванням результатів акту перевірки від 05.10.2018 № 1632/2.
Представник відповідача вважає, що твердження позивача, що в 13-ти місяцях з 1992 по 1995 роки внесено дані по заробітній платі, що взагалі не відповідають архівній довідці, є безпідставними.
Крім того звертає увагу, що при ознайомленні з матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 мав би звернути увагу про наявність акту перевірки за оспорюваний період.
Відтак довідка від 19.06.2018 № 513, видана Трудовим архівом виконавчого комітету Ковельської міської ради, про заробітну плату позивача не може бути врахована при обчисленні розміру пенсії з урахуванням тверджень пенсіонера.
Щодо зобов`язання провести перерахунок пенсії з розрахунку коефіцієнту заробітної плати в березні та квітні 1992 року без застосування обмежуючого коефіцієнту 5,6, то представник відповідача зазначає, що пенсія позивачу обчислена правомірно, з дотриманням норм чинного законодавства.
29.09.2022 від позивача на поштову адресу суду надійшла відповідь на відзив, в якій підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві (107-108).
Інших заяв по суті справи не надходило.
Враховуючи вимоги статті 257 КАС України судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 30.07.2018 перебуває на обліку в ГУПФУ у Волинській області та отримує пенсію за віком згідно з Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (а.с.62). Загальний страховий стаж позивача складав на момент призначення пенсії 44 роки 7 місяців та 19 днів, коефіцієнт страхового стажу з врахуванням кратності становить 0,44583 (а.с.90).
При зверненні із заявою про призначення пенсії за віком позивач подав архівну довідку трудового архіву виконавчого комітету Ковельської міської ради про заробітну плату за 1992-1995 роки, у якій суми заробітної плати в Колективному підприємстві «Раціоналізатор» за період з грудня 1993 року по вересень 1994 року зазначені з позначкою х100 (а.с.88).
З огляду на те, що ГУ ПФУ у Волинській області не врахувало при призначенні пенсії суму заробітної плати відповідно до вищевказаної довідки, помножену на 100, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписом пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Закон України від 09 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон №1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 27 Закону №1058-IV (чинної на момент виникнення спірних правовідносин) розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп ? Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
Відповідно до частини першої статті 40 Закону №1058-ІV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (частина третя статті 44 Закону №1058-ІV).
Постановою Кабінету Міністрів України №22-1 від 25.11.2005 було затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі Порядок №22-1) відповідно до абзацу 2 підпункту 3 пункту 2.1 якої до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи, зокрема, за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Відповідно до пункту 2.10 Порядку №22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Пунктом 4.7 цього Порядку передбачено, що право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Суд зазначає, що дії пенсійного органу стосовно направлення запиту та перевірки інформації, поданої для призначення пенсії, передбачені законодавством та належать до компетенції відповідача.
Наявність сумнівів може бути підставою для перевірки, в ході якої має бути встановлено обставини, які перешкоджають врахуванню вказаної вище довідки. Відсутність підприємства за місцезнаходженням, а так само і відсутність документів по цьому підприємству на зберіганні в архівних установах не може нівелювати відомості довідки про заробітну плату, оформленої належним чином, та позбавляти особу права на належне пенсійне забезпечення з урахуванням набутого нею трудового стажу та одержаної заробітної плати.
Спірні правовідносини виникли щодо неправильного обрахунку пенсії позивача за віком на підставі довідки Трудового архіву виконавчого комітету Ковельської міської ради від 19.06.2018 №513, в якій зазначені суми заробітної плати з позначкою х100 (а.с.88).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем була проведена перевірка дотримання вимог законодавства щодо достовірності поданих відомостей для призначення (перерахунку) пенсій в архівній довідці від 19.06.2018 №513 за період з 01.01.1992 по 31.10.1995, якою встановлено, що суми заробітної плати, які проставлені в даній архівній довідці, виданій ОСОБА_1 , за період з 01.01.1992 по 31.10.1995 відповідають сумам, що відображені в особових рахунках в графі «Начислено», про що складено акт від 05.10.2018 №1632/2 (а.с.94-96).
Таким чином, проведеною відповідачем перевіркою підтверджується той факт, що суми заробітної плати позивача за період з грудня 1993 року по вересень 1994 року в первинних документах відображені з позначкою х100.
Разом з тим, при обрахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Трудового архіву виконавчого комітету Ковельської міської ради від 19.06.2018 №513 відповідач зазначені суми заробітної плати з позначкою х100 не врахував, чим фактично спотворив дані про розмір отримуваного позивачем доходу.
Як вбачається з архівної довідки від 19.06.2018 №513, ОСОБА_1 отримував заробітну плату у грудні 1993 року в розмірі 9755,00х100, у січні 1994 року 12255,40х100, у лютому 1994 року 11625,41х100, у березні 1994 року 17870,41х100, у квітні 1994 року 17205,81х100, у травні 1994 року 17830,31х100, у червні 1994 року 15564,76х100, у липні 1994 року - 13888,49х100, у серпні 1994 року 14375,07х100, у вересні 1994 року 20750,57х100.
В даний період грошовою одиницею в Україні був карбованець.
Суд зазначає, що відповідно до Указу Президента України від 25.08.1996 №762-96 «Про грошову реформу в Україні» українські карбованці підлягають обміну (перерахунку) на гривні за курсом 100000 карбованців на 1 гривню.
Отже, при проведенні розрахунку середньомісячного заробітку для обчислення пенсії відповідач зобов`язаний перерахувати в гривні фактичну суму заробітної плати особи за відповідний період.
Таким чином, дана архівна довідка про заробіток позивача давала можливість відповідачу обрахувати середньомісячний заробіток ОСОБА_1 , виходячи із фактично отриманої ним заробітної плати в мільйонах.
Суд вважає, що відповідач на свій власний розсуд дійшов висновку про наявність підстав для неврахування сум заробітної плати із множенням на 100, зазначених у вищевказаній довідці, чим позбавив позивача права на належне обчислення розміру пенсії.
Разом з тим, доводи позивача про те, що заробітна плата з жовтня по грудень 1994 року також повинна обраховуватись із множенням на 100, суд відхиляє, оскільки такі відомості архівна довідка від 19.06.2018 №513 не містить.
При цьому видана архівним відділом виконавчого комітету Ковельської міської ради сектор «Трудовий архів» архівна довідка від 08.04.2022 №0454/2.08 про заробітну плату ОСОБА_1 за 1992-1995 роки в Колективному підприємстві «Раціоналізатор» також не містить відомостей про суми заробітної плати за жовтень-грудень 1994 року із позначкою х100 (а.с.20).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про протиправність дій ГУ ПФУ у Волинській області щодо неврахування при розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії ОСОБА_1 сум заробітної плати із множенням на 100 за період з грудня 1993 року по вересень 1994 року включно на підставі поданої останнім архівної довідки від 19.06.2018 №513.
Щодо позовної вимоги про проведення перерахунку пенсії з розрахунку коефіцієнту заробітної плати ОСОБА_1 в березні та квітні 1992 року без застосування обмежуючого коефіцієнту 5,6, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 41 Закону №1058-ІV до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються:
1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;
2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону №1788-ХІІ, і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Для осіб, які у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися і до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні, у розрахунку на кожний місяць виконання роботи. Перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України;
3) суми заробітної плати (доходу), визначені виходячи із здійсненої застрахованою особою доплати, передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону.
Позивач, обґрунтовуючи протиправність застосування обмежуючого коефіцієнту 5,6, виходить з того, що на час отримання ним заробітної плати у період з 1992 по 1995 роки обмежень максимальної величини заробітної плати не існувало, оскільки таке обмеження встановлено лише 13.07.1998 постановою Кабінету Міністрів України №1064 «Про встановлення максимальної величини фактичних витрат суб`єктів господарювання на оплату праці працівників, суми оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються збори (внески) до соціальних фондів».
Проте суд вважає покликання позивача в позові на зазначену постанову Кабінету Міністрів України помилковим, оскільки обмеження сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України від 05.11.1991 №1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» показником 5,6 застосовується саме до заробітних плат, які отримувались до встановлення такого обмеження (до 01.07.1998), тобто в даному випадку до виплат, які отримував позивач в період з 1992 по 1995 роки.
Вказаний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 13.05.2020 у справі №348/2245/16-а.
З урахуванням встановлених у справі фактичних обставин, наведених вище норм законодавства та правових висновків Верховного Суду, та беручи до уваги зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи вимоги статті 245 КАС України, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо неврахування при обчисленні розміру пенсії ОСОБА_1 зазначених в архівній довідці трудового архіву виконавчого комітету Ковельської міської ради від 19.06.2018 №513 сум заробітної плати за період з грудня 1993 року по вересень 1994 року із множенням на 100; зобов`язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачу з 04.02.2022 з врахуванням сум заробітної плати за період з грудня 1993 року по вересень 1994 року із множенням на 100, зазначених в архівній довідці трудового архіву виконавчого комітету Ковельської міської ради від 19.06.2018 №513, взявши до уваги розмір фактичної заробітної плати в карбованцях відповідно за грудень 1993 року - 975500 крб 00 коп., за січень 1994 року - 1225540 крб 00 коп., за лютий 1994 року - 1162541 крб 00 коп., за березень 1994 року - 1787041 крб 00 коп., за квітень 1994 року - 1720581 крб 00 коп., за травень 1994 року - 1783031 крб 00 коп., за червень 1994 року - 1556476 крб 00 коп., за липень 1994 року - 1388849 крб 00 коп., за серпень 1994 року - 1437507 крб 00 коп., за вересень 1994 року - 2075057 крб 00 коп.; та про відмову в задоволенні решти позовних вимог.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог (частина третя статті 139 КАС України).
Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Волинській області судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 496,20 грн, сплачений згідно з дублікатом чека (а.с.5).
Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо неврахування при обчисленні розміру пенсії ОСОБА_1 зазначених в архівній довідці трудового архіву виконавчого комітету Ковельської міської ради від 19.06.2018 №513 сум заробітної плати за період з грудня 1993 року по вересень 1994 року із множенням на 100.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести з 04.02.2022 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з врахуванням сум заробітної плати за період з грудня 1993 року по вересень 1994 року із множенням на 100, зазначених в архівній довідці трудового архіву виконавчого комітету Ковельської міської ради від 19.06.2018 №513, взявши до уваги розмір фактичної заробітної плати в карбованцях відповідно за грудень 1993 року - 975500 крб 00 коп., за січень 1994 року - 1225540 крб. 00 коп., за лютий 1994 року - 1162541 крб 00 коп., за березень 1994 року - 1787041 крб 00 коп., за квітень 1994 року - 1720581 крб 00 коп., за травень 1994 року - 1783031 крб 00 коп., за червень 1994 року - 1556476 крб 00 коп., за липень 1994 року - 1388849 крб 00 коп., за серпень 1994 року - 1437507 крб 00 коп., за вересень 1994 року - 2075057 крб 00 коп.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судовий збір у розмірі 496,20 грн (чотириста дев`яносто шість грн 20 коп.).
У задоволенні решти вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська обл., м.Луцьк, вул.Кравчука, 22-В, код ЄДРПОУ 13358826).
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій