Постанова № 10776787, 31.05.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.05.2010
Номер справи
2а-4992/10/2670
Номер документу
10776787
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

31 травня 2010 року 09:09 № 2а-4992/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЛуцька об'єднана державна податкова інспекція

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Онікс Сервіс"

простягнення податкового боргу у розмірі 30 600,03грн.

за участю представників сторін:

від позивача - Ярошик Т.В., дов-сть № 43 від 27.07.10

від відповідача не зявився

встановив:

Позивач, Луцька обєднана державна податкова інспекція звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Онікс Сервіс»про стягнення податкового боргу за рахунок активів в сумі 30600,03 грн.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що за Відповідачем обліковується податковий борг по платежах до бюджету в загальній сумі 30600,03 грн., в тому числі по орендній платі за землю, який виник в результаті самостійного подання до податкового органу податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, та у звязку з несплатою у встановлений законом строк орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Представник Луцької обєднаної державної податкової інспекції в судовому засіданні виклав зміст позовних вимог, та просив суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Онікс Сервіс»податковий борг, який обліковується за Відповідачем.

Відповідач в судове засідання не зявився. Судовий виклик, направлений на адресу Відповідача повернувся з відміткою відділення поштового звязку «вибула».

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 11.05.2010 року місцезнаходження Відповідача: 01103, вул. Кіквідзе, 13, м. Київ, Україна. Зазначена адреса співпадає з адресою Відповідача, вказаною у позовній заяві та з адресою, на яку направлявся судовий виклик.

Інформації щодо зміни місцезнаходження Відповідач до державного реєстратора та Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва не надавав.

В силу ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.

З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином за адресою, внесеною до державного реєстру. За таких обставин, неприбуття в судове засідання представника Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Луцької обєднаної державної податкової інспекції вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Онікс Сервіс»діє на підставі Статуту, зареєстрованого Печерською районною державною адміністрацією у місті Києві 07.06.2004 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Онікс Сервіс»являється платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»зареєстроване та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Печерському районі м. Києва з 15.06.2004 року.

Отже, Відповідач належним чином зареєстрований як субєкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.

З матеріалів справи вбачається, що Відповідачем подавалися до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відповідності з якими за Відповідачем обліковується заборгованість в загальній сумі 30600,03 грн., так як дана сума Відповідачем сплачена не була.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»- податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Отже, зазначена сума боргу у розумінні ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»є узгодженою.

Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків вимоги.

У звязку з існуванням податкової заборгованості Відповідачу на підставі п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»було надіслано першу податкову вимогу від 19.02.2009 року № 1/63 та другу від 12.08.2009 року № 2/266.

Про те, дані податкові вимоги, залишені Відповідачем без відповіді та виконання.

Таким чином, на момент розгляду даної справи, заборгованість Відповідача по сплаті орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності не погашена і становить 30600,03 грн.

Податковим боргом в розумінні п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181 є податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Строки погашення податкового зобовязання передбачені п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.

Як свідчать обставини справи, податковий борг виник внаслідок несплати до бюджету платежів, визначених контролюючим органом, що є узгодженою сумою податкового зобовязання.

Наявність податкового боргу у Відповідача підтверджується податковими вимогами № 1/63 від 19.02.2009 року, № 2/266 від 12.08.2009 року, податковим розрахунком земельного податку та довідкою про наявність заборгованості з податків і зборів (обовязкових платежів), що контролюються Луцькою обєднаною державною податковою інспекцією № 13875/10/24-1 від 12.08.2009 року.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Як вбачається з матеріалів справи заборгованість платника податків перед бюджетом самостійно не погашена і станом на час розгляду справи складає 30600,03 грн., а тому підлягає стягненню у примусовому порядку.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Луцької обєднаної державної податкової інспекції задоволити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Онікс Сервіс»(код ЄДРПОУ 32980591) податкову заборгованість в сумі 30 600 (тридцять тисяч шістсот грн.) 03 коп. на р/р № 34120999700002 в ГУ ДКУ у Волинській області, МФО 803014.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Т.І. Шейко

Дата складання постанови в повному обсязі 04.06.2010 р.