Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 травня 2010 року 09:11 № 2а-3351/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.
при секретарі судового засідання Деруга Н.О.,
у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва
до Комунального підприємства підрядне спеціальне ремонтно-будівельне управління
простягнення податкового боргу
за участю представників сторін:
від позивача Козак А.Л.
від відповідача Семенюк О.М.
встановив:
Позивач, Державна податкова інспекція у Подільському районі м. Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Комунального підприємства підрядне спеціальне ремонтно-будівельне управління про стягнення податкового богу за рахунок активів платника податків у розмірі 96646,51 грн.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що за Відповідачем обліковується податковий борг в загальній сумі 96646,51 грн., який виник в результаті самостійного подання до податкового органу податкових декларацій та у звязку з несплатою Відповідачем у встановлений законом строк податкових зобовязань.
Представник Позивача в судовому засіданні заявив клопотання про збільшення позовних вимог, обґрунтовуючи це тим, що станом на 23.03.2010 року відповідно до облікової картки Відповідача, сума податкового боргу збільшилась і становить в загальній сумі 103798,36 грн.
Відповідач в судовому засіданні виклав зміст своїх пояснень по суті справи та зазначив, що позов Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва визнає в повному обсязі і з клопотанням про збільшення позовних вимог погоджується.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Комунальне підприємство підрядне спеціальне ремонтно-будівельне управління зареєстроване Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією 03.06.1994 року за № 10711200000002703 та взято на податковий облік в Державній податковій інспекції у Подільському районі м. Києва 05.06.1994 року за № 3588, код ЄДРПОУ 03333892, місцезнаходження: 04128, м. Київ, вул. Стеценка, б. 22.
Отже, Відповідач належним чином зареєстрований як субєкт господарювання, є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування», а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
З матеріалів справи вбачається, що Відповідачем подано до Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва декларацію з податку на додану вартість від 17.02.2010 року № 7982 на загальну суму 73300,23 грн., податковий розрахунок земельного податку від 30.01.2009 року на суму 29158,05 грн., розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин за 2009 рік на загальну суму 5306,00 грн.
Таким чином, станом на 23.03.2010 року за Відповідачем обліковується податковий борг в загальній сумі 103798,36 грн.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Статтею 13 Закону України «Про плату за землю»встановлено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про плату за землю»- платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно ст. 17 Закону України «Про плату за землю»передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Суд звертає увагу на те, що дані податкові зобовязання були узгоджені самостійно, оскільки відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»- податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Отже, зазначена сума боргу у розумінні ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»є узгодженою.
Крім того, зазначені податкові зобов'язання не можуть бути оскаржені платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків вимоги.
У звязку з існуванням податкової заборгованості Відповідачу на підставі п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»було надіслано першу податкову вимогу від 10.03.2009 року № 1/926 та другу від 17.04.2009 року № 2/1385. Дані податкові вимоги, згідно повідомлення про вручення поштового відправлення отримані Відповідачем та залишені без відповіді та виконання.
Таким чином, на момент розгляду даної справи, податковий борг, який обліковується за Відповідачем не погашений і становить 103798,36 грн.
Податковим боргом в розумінні п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня , нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Строки погашення податкового зобовязання передбачені п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.
Як свідчать обставини справи, податковий борг виник внаслідок несплати до бюджету платежів, визначених контролюючим органом, що є узгодженою сумою податкового зобовязання.
Наявність податкового боргу у Відповідача підтверджується податковими вимогами від 10.03.2009 року № 1/926, від 17.04.2009 року № 2/1385, та податковими деклараціями, обліковими картками платника, розрахунком сум податкового боргу платника податків від 07.12.2010 року № 8163/9/10.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Як вбачається з матеріалів справи заборгованість платника перед бюджетом самостійно не погашена і складає 103798,36 грн., а тому підлягає стягненню у примусовому порядку.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва задоволити.
Стягнути з Комунального підприємства підрядне спеціальне ремонтно-будівельне управління ( 04128, м. Київ, вул. Стеценка, б. 22, код 03333892.) податковий борг в сумі 103798 (сто три тисячі сімсот девяносто вісім грн.) 36 коп. на користь Державного бюджету України на р/р 34129999700008 одержувач: УДК у Подільському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 2607793.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шейко Т.І.
Дата складання постанови в повному обсязі 19.05.2010 р.