ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" серпня 2010 р. Справа № 2a-1976/10/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
при секретарі Лавринович Т.В.,
за участю: представника позивача Семенців І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
В С Т А Н О В И В:
26.05.2010 року Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернулося в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 530 грн. Позовні вимоги мотивувало тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у звязку із несплатою фінансових санкцій, застосованих за порушення ЗУ “Про автомобільний транспорт”.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що підставою для звернення до суду з позовом є несплата у встановлений строк ОСОБА_2 фінансових санкцій, рішення про застосування яких прийняті Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області.
Відповідач в судове засідання не зявився. За адресою, вказаною в позовній заяві, згідно довідки Укрпошти не проживає, тому відповідно до ст.39 КАС України викликався в судове засідання через засоби масової інформації. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не подав, причини неявки суду не повідомив. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності відповідача.
Вислухавши представника позивача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому останні підлягають до задоволення з наступних мотивів.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 являється автомобільним перевізником відповідно до ЗУ “Про автомобільний транспорт” та надає послуги з перевезення пасажирів на таксі.
Статтею 39 вказаного Закону визначено перелік документів на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Однак відповідач 21.05.2009 року, 22.12.2009 року та 01.03.2010 року всупереч вимогам даного Закону здійснював експлуатацію належного йому легкового автомобіля НОМЕР_1, облаштованого як таксі, за відсутності ліцензійної картки. Дані обставини підтверджуються актами проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за №084899 від 21.05.2009 року, за №163004 від 22.12.2009 року, за №б/н від 01.03.2010 року, а також довідкою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 07.06.2010 року, відповідно до якої відповідач не отримував ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Крім того факт експлуатації вище вказаного автомобіля, облаштованого розпізнавальним знаком служби таксі «1552», підтверджується матеріалами фотозйомки, проведеної під час складання протоколу за №163004 від 22.12.2009 року, які наявні у матеріалах справи.
Згідно п.3 ч.1 ст.60 ЗУ “Про автомобільний транспорт” за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки застосовуються штрафні санкції у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За вказані порушення на підставі вищевказаних актів начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 28.05.2009 року, 24.12.2009 року та 04.03.2010 року до відповідача згідно постанов за №068434, за №092763 та за №б/н застосовано штрафні санкції в загальній сумі 1 530 грн.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність та взаємний звязок суд погоджується з правомірністю прийняття вказаних рішень субєктом владних повноважень та розміром застосованих санкцій.
Судом встановлено, що дані постанови направлено відповідачу, що підтверджується реєстрами поштової кореспонденції, які наявні в матеріалах справи. Одночасно згідно п.28 Постанови КМУ “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” відповідачу було запропоновано сплатити застосовані штрафні санкції у 15-денний термін з дня одержання постанов. Як вбачається з поданого адміністративного позову застосовані штрафні санкції залишились несплачені, постанови про їх застосування відповідачем не оскаржувались.
Таким чином, оскільки доказів сплати заборгованості відповідач суду не представив, обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, в судовому засіданні не встановлено, позов слід задовольнити.
На підставі ЗУ “Про автомобільний транспорт”, керуючись ст.ст.11, 39, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави (р/р 31110106700002 УДК в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача - 20568100) 1 530 (одну тисячу пятсот тридцять) грн. несплачених фінансових санкцій.
Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання сторонами копії постанови.
Суддя:Гундяк В.Д.
Постанова складена в повному обсязі 13.08.2010 року.