Постанова № 10774993, 02.08.2010, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2010
Номер справи
2а-1849/10/0370
Номер документу
10774993
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2010 рокуСправа № 2а-1849/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Александрової М.А.,

при секретарі судового засідання Лащуку О.Ю.,

за участю представника позивача Сургент Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області (регіональне управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області) звернулося з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3 400 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами.

29 січня 2010 року посадовими особами ДПА у Волинській області проведена позапланова виїзна перевірка з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами в ІНФОРМАЦІЯ_1, де здійснює господарську діяльність підприємець ОСОБА_2 В ході перевірки перевіряючими встановлено факт продажу алкогольних напоїв за відсутності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці у закладі торгівлі, який не має статусу підприємства громадського харчування (ресторанного господарства). За результатами перевірки складено акт від 29 січня 2010 року №10/32-01/НОМЕР_1, на підставі якого регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України у Волинській області винесено рішення від 27 лютого 2010 року №030615-32 про застосування до підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн. Оскільки відповідачем не було сплачено вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просив стягнути з ОСОБА_2 3 400 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримує повністю, просить стягнути з ОСОБА_2 3 400 грн. фінансових санкцій.

Відповідач в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Відповідно до частини 4 статті128 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) повторне неприбуття в судове засідання відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, не перешкоджає розгляду справи. Тому суд вважає можливим вирішення справи за відсутності відповідача, на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю.

Судом встановлено, що 19 березня 2008 року ОСОБА_2 зареєстрований Камінь-Каширською районною державною адміністрацією як субєкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серії В03 №345260 (а.с.13).

29 січня 2010 року посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області Марковим В.Ю. та Івановою Н.А. на підставі направлення на перевірку №16 від 26 січня 2010 року (а.с.8) та наказу №10 від 26 січня 2010 року «Про проведення позапланової перевірки» (а.с.7) було проведено перевірку дотримання чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в ІНФОРМАЦІЯ_1, та належить субєкту господарської діяльності ОСОБА_2 За результатами перевірки складено акт від 29 січня 2010 року №10/32-01/НОМЕР_1 (а.с.5-6).

Як вбачається з акту, в ході перевірки встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії та факт продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці у закладі торгівлі, який не має статусу підприємства громадського харчування, а саме: перевіряючими було придбано 100 г горілки «Пшенична» для споживання на місці по ціні 3 грн. за 0,50 г на загальну суму 6 грн., при цьому ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в кафе була відсутня. Даний факт підтверджується поясненнями продавця магазину «Каламбур» ОСОБА_5, наданими під час перевірки (а.с.9).

Крім того, як вбачається з листа головного державного санітарного лікаря Камінь-Каширської райсанепідемстанції №5.3-03/304 від 22 лютого 2010 року, ІНФОРМАЦІЯ_1, та належить субєкту господарської діяльності ОСОБА_2, у Камінь-Каширській райсанепідемстанції не зареєстрований (а.с.14), що свідчить про його невідповідність вимогам закладів громадського харчування (ресторанного господарства).

За наслідками перевірки начальником регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області було прийняте рішення від 27 лютого 2010 року №030615-32, відповідно до якого до підприємця ОСОБА_2 застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії та продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці у закладі торгівлі, який не має статусу підприємства громадського харчування (ресторанного господарства) (а.с.10). Дане рішення отримане відповідачем 04 березня 2010 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.12 зворот).

Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось і на час розгляду справи є чинним.

Відповідно до частини 11 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно із частиною 5 статті 15-3 зазначеного Закону продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

Абзацами 4 та 8 частини 2 статті 17 цього Закону (у редакції, чинній на момент вчинення порушення 29 січня 2010 року) передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; за порушення вимог статті 15-3 цього Закону - продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці підприємством, що немає статусу підприємства громадського харчування 1700 грн.

Оскільки супровідних документів на горілку «Пшенична» відповідачем не надано, а на час перевірки на залишку у підприємця вищезазначеної горілки не було, тому податковим органом правомірно визначено розмір фінансової санкції за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії 1700 грн. та продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці у закладі торгівлі, який не має статусу підприємства громадського харчування 1700 грн., всього на суму 3400 грн.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Відповідно до пункту 10 цього ж Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Оскільки відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій в розмірі 3 400 грн., застосованих рішенням №030615-32 від 27 лютого 2010 року, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі частини 11 статті 15, частини 5 статті 15-3, абзаців 4, 8 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», пунктів 6, 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України (банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, н/р №31116106700095, Держбюджет Камінь-Каширського району, код 21081100, ідентифікаційний код одержувача 21740356) фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн. ( три тисячі чотириста грн.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 06 серпня 2010 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова