ц
справа № 2а-8988/09/0470
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 червня 2010 року м.Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Павловського Д.П.
при секретарі Шевченко Ю.В.
за участі представника позивача Пирогової М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до приватного підприємства Техностройіндустріяпро звернення стягнення на активи, -
в с т а н о в и в :
08 липня 2009 р. до суду надійшов даний адміністративний позов, в якому позивач просить звернути стягнення на активи приватного підприємства Техностройіндустрія(код ЄДРПОУ 34735505) на суму 2036,97 грн. на користь державного бюджету (р/р 31115009700005, код платежу 11021000, одержувач УДКУ у Жовтневому районі, код ЄДРПОУ 24246786, банк одержувач ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012).
Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 08.07.2009 р.
Представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила задовольнити позов за викладених у ньому підстав.
Відповідач до судового засідання не зявився. Судова повістка була надіслана на його адресу рекомендованим поштовим відправленням, але повернута на адресу суду з відміткою відділення зв'язку за зазначеною адресою не знаходиться. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, без участі представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що борг відповідача перед бюджетом станом на 22.06.2009р. становить 2036,97 грн., який виник в зв'язку з нарахуванням Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська штрафних санкцій за неподання податкової звітності з податку на додану вартість, у встановлені законодавством терміни, у сумі 2036,97 грн.:
2036,96 грн. сума штрафних санкцій;
0,01 грн. пеня нарахована на суму податкового боргу (відповідно до Наказу ДПА України від 01.03.2001 року №77 Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені).
08.10.2008 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснено перевірку своєчасності подання приватним підприємством Техностройіндустріяподаткової звітності. В ході проведення перевірки встановлено факт неподання платником податкової декларації з податку на додану вартість за період березень-серпень 2008 року.
На підставі Акту перевірки було складено податкове повідомлення рішення від 08.10.2008 року №0012121502/0 про застосування до підприємства штрафних санкцій у розмірі 1020,00 грн.
Акт перевірки та податкове повідомлення рішення не були вручені керівництву підприємства у звязку з незнаходженням приватного підприємства Техностройіндустріяза юридичною адресою про, що складено Акт про неможливість вручення від 08.10.2008 року. Податкове повідомлення рішення 08.10.2008 року №0012121502/0 було розміщено на дошці оголошень.
24.03.2009 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснено перевірку своєчасності подання приватним підприємством Техностройіндустріяподаткової звітності. В ході проведення перевірки встановлено факт неподання платником податкової декларації з податку на додану вартість за період березень 2008 року лютий 2009 року.
На підставі Акту перевірки було складено податкове повідомлення рішення від 24.03.2009 року №0018621502/0 про застосування до підприємства штрафних санкцій у розмірі 2040,00 грн.
Акт перевірки та податкове повідомлення рішення не були вручені керівництву підприємства у звязку з незнаходженням приватного підприємства Техностройіндустріяза юридичною адресою про, що складено Акт про неможливість вручення від 24.03.2009 року. Податкове повідомлення рішення 24.03.2009 року №0018621502/0 було розміщено на дошці оголошень.
Приймаючи до уваги той факт, що позивачем було допущено помилку під час нарахування штрафних санкцій, а саме: за період з березня по серпень 2008 року штрафних санкцій до приватного підприємства Техностройіндустріябули застосовані двічі, першим заступником начальника Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська 10.06.2009 року було прийнято рішення №62 про скасування податкового повідомлення рішення від 24.03.2009 року №0018621502/0 на суму 2040 грн. та винесення нового податкового повідомлення рішення на суму 1020, 00 грн. (за період з вересня 2008 року по лютий 2009 року).
10.06.2009 року позивачем складено нове податкове повідомлення рішення №0025551502/0 про застосування штрафних санкцій на суму 1020,00 грн. та розміщено на дошці оголошень.
Загальна сума заборгованості нарахованих штрафних санкцій склала 2040,00 грн. Відповідно до зворотнього боку облікової картки підприємства з податку на додану вартість податковий борг відповідача було зменшено за рахунок існування переплати та часткової сплати.
Отже, податковий борг приватного підприємства Техностройіндустріястановить 2036,97 грн., з яких:
2036,96 грн. сума штрафних санкцій;
0,01 грн. пеня нарахована на суму податкового боргу (відповідно до Наказу ДПА України від 01.03.2001 року №77 Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені).
На час розгляду справи докази про сплату заборгованості відповідачем до суду не надавались.
У судовому засіданні, також, були досліджені письмові докази: копія корінця першої податкової вимоги №1/1426 від 22.10.2008 року; копія Акту №0013484 від 10.11.2008 року; копія Акту про розміщення на дошці оголошень податкових вимог від 10.11.2008 року; копія корінця другої податкової вимоги №2/1877 від 10.12.2008 року; копія Акту №0015717 від 10.12.2008 року; копія Акту про розміщення дошці оголошень податкових вимог від 10.12.2008 року; копія Акту про неможливість вручення податкової вимоги від 10.12.2008 року; копія корінця податкового повідомлення рішення від 08.10.2008 року; копія Акту про неможливість вручення податкової вимоги від 08.10.2008 року; копія Акту від 08.10.2008 року про результати перевірки; копія корінця податкового повідомлення рішення від 24.03.2009 року; копія Акту від 24.03.2009 №0003063 про результати перевірки; копія Акту від 24.03.2009 року №0003066 про неможливість вручення акту перевірки; копія доповідної записки від 10.06.2009 року №409/152-27; копія рішення першого заступника начальника Державної податкової інспекції від 10.06.2009 року №62; копія корінця податкового повідомлення - рішення від 10.06.2009 року №0025551502/0; копія довідки про суми податкового боргу; копія зворотнього боку облікової картки з податку на додану вартість; копія листа Державтоінспекції від 26.02.2009 року №14/1-РЕР-739 та копія запита на нього; копія службової записки від 02.06.2009 року №604 та роздруківка бази даних УДАІ ГУ України в Дніпропетровській області; копія листа інспекції державного технічного нагляду Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 27.11.2008 року; копія Листа Дніпропетровськогоміжміського бюро технічної інвентаризації від 20.11.2008 року; копія листа ДП Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України від 17.11.2008 року; копія довідки ДПІ № 0000504 про відсутність розрахункових рахунків Техностройіндустрія; копія довідки управління статистики № 18/11-5708; копія витягу з Єдиного державного реєстру.
Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 ЗУ Про систему оподаткування, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно пп.5.3.1. п.5.3. ст. 5 ЗУ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиплатник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Як передбачено пп.4.1.1 п.4.1 ст.4 ЗУ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами(далі ЗУ 2181-ІІІ), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.
У разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, відповідно до ст.4 ЗУ №2181-ІІІ, то такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення-рішення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
У відповідності до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону. Абз.3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп."а"-"в" пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 зазначеного Закону податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно до пп.6.2.1. п.6.2 ст. 6 зазначеного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Працівниками державної податкової інспекції 10.11.2008 року та 10.12.2008 року, відповідно до ст. 6 Закону, здійснені виходи за юридичною адресою приватного підприємства Техностройіндустріяз метою вручення першої податкової вимоги №1/1426 від 22.10.2008 року та другої податкової вимоги №2/1877 від 10.12.2008, за результатами чого було виявлено незнаходження підприємства за юридичною адресою, про що складено акт від 10.11.2008 року №0013484 та акт від 10.12.2008 року №0015717.
У звязку з вищевикладеним, зазначені податкові вимоги були розміщені на дошці оголошень.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У відповідності до п.11 ст.10 ЗУ Про державну податкову службу в Україні, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Статтею 3 Закону України №2181-ІІІ визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов - задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства Техностройіндустріяна користь держави у сумі 2036,97 грн. (дві тисячі тридцять шість грн. 97 коп.) на р/р 31115009700005, код платежу 11021000, одержувач УДКУ у Жовтневому районі, код ЄДРПОУ 24246786, банк одержувач ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.П. Павловський