Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 282/679/22
Провадження № 3/282/361/22
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2022 р.
смт.Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Носач В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
20 серпня 2022 року о 11 год. 25 хв. на автодорозі с.Перетік с.Борушківці Житомирського району, гр. ОСОБА_1 керував автомобілем марки ВАЗ-21114 державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння рук, почервоніння обличчя. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 та його представник адвокат Кравець М.А., будучи повідомленими про час та місце його проведення, не з`явилися. Від останнього надійшла заява про відкладення судового засідання на іншу дату, у зв`язку з тим, що він не має можливості прибути до суду, оскільки приймає участь у проведенні слідчих дій у м.Бердичів Житомирської області.
Дослідивши подане клопотання та наведені в ньому доводи, суд дійшов висновку про неповажність причини неявки в судове засідання адвоката Кравця М.А., так як останнім не долучено до свого клопотання доказів того, що він приймає участь у проведенні слідчих дій та що його участь в таких діях є обов`язковою.
Окрім того, суд зазначає, що судове засідання, призначене на 08.09.2022 відкладалось за заявою ОСОБА_1 , судове засідання, призначене 23.09.2022 відкладалось за заявою адвоката Кравця М.А.; судове засідання призначене на 17.10.2022 відкладалося у зв`язку із заявленням адвокатом клопотання про виклик свідків та витребуванням із Відділення поліції №1 Житомирського РУП документів. Таким чином, судові засідання вже тричі відкладались за клопотаннями ОСОБА_1 та його представника адвоката Кравця М.А.
В рішенні Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України» вказано, що в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції.
В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
З огляду на викладене, враховуючи те, що судом тричі відкладались засідання за заявами ОСОБА_1 та його адвоката Кравця М.А., та те, що адвокатом Кравцем М.А. не надано доказів того, що він приймає участь в слідчих діях в м.Бердичів та його явка визнана обов`язковою, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 та його представника, так як неодноразові заявлення клопотань про відкладення розгляду справи на думку судді свідчить про затягування останніми судового розгляду та за своєю суттю є зловживанням їх процесуальними правами та обов`язками, передбаченими КУпАП.
Також в судове засідання викликались свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , однак свідки в судове засідання не з`явились, особою, яка заявила клопотання про виклик свідків, явку даних свідків до суду не забезпечила.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації,трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001.
Як регламентовано п.2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідальність за порушення п.2.5 Правил дорожнього руху України передбачена ст.130 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №396181 від 20.08.2022. Даний протокол відповідає вимогам ст.256 КУпАП, містить виклад суті вчиненого правопорушення та є джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу, яка його вчинила;
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого не в автоматичному режимі серії БАД №636521 від 20.08.2022;
- відеозаписами з нагрудної камери поліцейського, які містяться на диску та приєднані до матеріалів справи, згідно якого вбачається, що працівниками поліції був зупинений автомобіль марки ВАЗ-21114 державний номерний знак НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 . Причиною зупинки слугувало те, що водій керував автомобілем не будучи пристебнутим ременем пасивної безпеки. Згідно дослідженого відеозапису вбачається, що водій ОСОБА_1 не заперечував факту керування транспортним засобом. Також з дослідженого відеозапису вбачається, що працівники поліції повідомили ОСОБА_1 про виявлені ознаки алкогольного сп`яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота та тремтіння рук, та запропоновано останньому пройти огляд на стан сп`яніння як на місці зупинки транспортного засобу так і у найближчому медичному закладі. Разом з тим, ОСОБА_1 від проходження огляду як на місці зупинки транспортного засобу так у медичному закладі відмовився.;
- копією книги службових нарядів;
- копією свідоцтва про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки від 22.12.2021;
- копією сертифікату затвердження типу засобів вимірювальної техніки.
Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення та кваліфікує його дії за ч.1 ст.130 КУпАП - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого та його суспільну небезпеку, особу правопорушника.
Враховуючи вищенаведене та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, характер вчиненого нею правопорушення, ступінь її вини, вважаю за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави 496,20 грн. судового збору.
Керуючись ст.9, 245, 251, 268, 280, 283, 284, 287, 289, 291, 40-1 КУпАП, суддя,-
УХВАЛИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень на р/рахунок №UA368999980313060149000006001, одержувач ГУК у Житомирській області/Житомирська область, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37976485, код доходу 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності подвійний розмір штрафу 34000 грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 496 грн. 20 коп. на р/рахунок №UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ 22030106, банк одержувача - Казначейство України, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету22030106.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.М. Носач
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.