Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2022 року м. Київ № 826/17787/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрівської Н.А.,
розглянувши у спрощеному провадженні адміністративну справу
за позовом Акціонерного товариства «Укргазвидобування»
до Державної служби геології та надр України
про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство «Укргазвидобування» (далі по тексту - позивач, АТ «Акціонерного товариства «Укргазвидобування»») звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної служби геології та надр України (далі по тексту - відповідач, Держгеонадра), у якому просило:
- визнати протиправним та скасувати рішення Держгеонадр, яке оформлено листом від 22 жовтня 2018 року №21134/03/12-18 про відмову у наданні позивачу спеціального дозволу на користування надрами;
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невидачі позивачу спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області строком дії на 20 років;
- зобов`язати відповідача видати позивачу спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області строком дії на 20 років на підставі підпункту 13 пункту 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою КМУ від 30 травня 2011 року №615.
На обґрунтування заявлених вимог позивач вказує на протиправну відмову у наданні дозволу на користування надрами за результатами розгляду листа Держгеонадр від 14 липня 2016 року №12064/13/12-16, поданого відповідно до підпункту 13 пункту 8 Порядку №615, оскільки станом на дату подачі такого листа зазначені положення Порядку №615 були чинними та підлягали застосуванню у межах спірних відносин.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/17787/18 і призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження (без виклику сторін).
Ухвалою суду від 31 жовтня 2018 року у задоволенні заяви АТ «Укргазвидобування» про забезпечення адміністративного позову відмовлено.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому Держгеонадра не погоджується із заявленими позовними вимогами, оскільки надання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону на підставі підпункту 13 пункту 8 Порядку №615, редакція якого втратила чинність, є неможливим.
У відповіді на відзив позивач зазначив, що заяву було подано до внесення змін постановою КМУ №277 та станом на дату звернення позивача із вказаною заявою були чинними положення підпункту 13 пункту 8 Порядку №615.
Ознайомившись із письмово викладеними доводами учасників справи, дослідивши подані документи і матеріали, суд встановив такі обставини справи.
Листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400 позивач звернувся до Держгеонадр із заявою щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з додатками на 16 аркушах в 1 примірнику, зазначивши, що за наслідками розгляду листа Держгеонадр від 14 липня 2016 року №12064/13/12-16 відповідно до підпункту 13 пункту 8 Порядку №615 повторно направляє заяву з пакетом документів щодо надання строком дії на 20 років спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області.
Листом Держгеонадр без номер та без дати, отриманого позивачем 18 вересня 2017 року повернуто пакет документів та повідомлено про те, що у наданні зазначеного спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Укргазвидобування» відмовлено відповідно до пункту 19 Порядку та зазначено, що підпункт 13 пункту 8 Порядку виключено постановою КМУ від 06 квітня 2016 року №277.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 березня 2018 року, залишеним без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 26 червня 2018 року, у справі №826/14513/17 визнано протиправною бездіяльність Держгеонадр щодо неприйняття рішення у встановлений строк з приводу заяви ПАТ «Укргазвидобування», поданої листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400 щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області строком дії на 20 років; зобов`язано Держгеонадра повторно розглянути заяву ПАТ «Укргазвидобування», подану листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400 щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області строком дії на 20 років.
Листом АТ «Укргазвидобування» від 03 липня 2018 року №16.3-01-5565 позивач просив повторно розглянути заяву, подану листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400 щодо надання строком дії на 20 років спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області, з урахуванням висновків суду, у зв`язку з чим повторно надано пакет документів; зазначено на посилання у судовому рішенні на подання заяви у період дії підпункту 13 пункту 8 Порядку №615.
Листом Держгеонадр, отриманим позивачем 24 жовтня 2018 року №09/14798-01 на заяву від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400 з доданими до неї документами повідомлено, що за результатами опрацювання питання щодо можливості надання спеціального дозволу на користування надрами за принципом зворотної дії нормативно-правового акта, необхідно зауважити, що в Україні законодавчого визначення (дефініції) поняття зворотної дії нормативно-правового акта відсутнє, в той час як цей термін законодавець інколи використовує у законодавстві; за загальним правилом вважається, що зворотна дія нормативно-правового акта у часі - це здатність поширювати праворегулятивний вплив на відносини, що виникли до набрання ним чинності і тривають після набрання ними чинності. З урахуванням того, що при прийняття постанови КМУ від 06 квітня 2016 року №277 законодавцем не встановлено можливість застосовувати положення Порядку, що були виключені, до відносин, які виникли або продовжують існувати після набрання нею (постановою КМУ №277) чинності, право суб`єктів господарювання на отримання спеціальних дозволів на підставі підпункту 13 пункту 8 Порядку припинилось з моменту набрання чинності пункту 2 постанови, а саме, з 01 квітня 2017 року незалежно від правовідносин, що існували між Держгеонадрами та такими суб`єктами господарювання. На виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 червня 2018 року у справі №826/14513/17 заяву з пакетом документів товариства щодо отримання вищезазначеного дозволу розглянуто на засіданні Комісії з питань надрокористування від 30 серпня 2018 року №9/2018 та позитивного рішення не прийнято. Враховуючи викладене, повернуто позивачу заяву з пакетом документів.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 14 Кодексу України Про надра, надра надаються у користування для: геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення; видобування корисних копалин; будівництва та експлуатації підземних споруд, не пов`язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод; створення геологічних територій та об`єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам`ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади та ін.); виконання робіт (здійснення діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції; задоволення інших потреб.
Згідно частини другої статті 16 Кодексу України Про надра спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, або Радою міністрів Автономної Республіки Крим щодо розробки родовищ корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим. Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та порядок їх надання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Питання надання спеціальних дозволів на користування надрами у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони урегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року №615, якою затверджено Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі - Порядок № 615).
За змістом положень пункту 2 Порядку №615, дозволи надаються Держгеонадрами переможцям аукціонів з їх продажу та без проведення аукціонів у випадках, передбачених пунктом 8 цього Порядку, органом з питань надання дозволу, крім корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим, дозволи на видобування яких надаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим згідно із цим Порядком.
Зокрема, відповідно до підпункту 13 пункту 8 Порядку №615 (в редакції чинній на момент звернення позивача із заявою про отримання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону) без проведення аукціону спеціальний дозвіл на користування надрами надається у разі геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки та видобування корисних копалин акціонерними товариствами, 100 відсотків акцій яких належать державі, та суб`єктами ринку природного газу, на яких для забезпечення загальносуспільних інтересів згідно із законом покладено виконання спеціальних обов`язків на ринку природного газу та у статутному капіталі яких не менш як 100 відсотків акцій належать господарському товариству, єдиним акціонером якого є держава.
Для отримання дозволу без проведення аукціону заявник подає органові з питань надання дозволу заяву разом з документами, зазначеними у додатку 1. Разом із заявою подаються дві копії заяви та доданих до неї документів. У заяві зазначаються назва і місцезнаходження ділянки надр, вид корисних копалин, відомості про заявника (найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або прізвище, ім`я, по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця чи серія та номер паспорта такої особи (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган ДФС і мають відмітку у паспорті), інформація для здійснення зв`язку із заявником (номер телефону, адреса електронної пошти), а також підстава для надання дозволу згідно з пунктом 8 цього Порядку (абзац 20 пункту 8 Порядку №615).
Рішення про надання дозволу без проведення аукціону приймається протягом 30 днів після отримання всіх погоджень, передбачених пунктом 9 цього Порядку (абзац 26 пункту 8 Порядку №615).
В свою чергу, пунктом 9 Порядку № 615 встановлено, що надання надр у користування, за винятком надання надр на умовах угод про розподіл продукції, погоджується з: Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідними обласними, Київською і Севастопольською міськими радами - на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов`язаних з видобуванням корисних копалин; відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами - на користування ділянками надр, що містять корисні копалини місцевого значення; Мінприроди - на всі види користування надрами (абзац 1 - 4 пункту 9 Порядку №615).
Видача дозволу здійснюється на підставі заяви і документів, зазначених у додатку 1 та погоджується органами, визначеними абзацами другим-четвертим цього пункту (абзац 6 пункту 9 Порядку №615).
Для здійснення погодження орган, який видає дозвіл, не пізніше ніж протягом шести робочих днів з дати реєстрації документів надсилає їх копії у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді органам, зазначеним в абзацах другому - четвертому цього пункту, та встановлює строк розгляду зазначених документів (абзац 8 пункту 9 Порядку №615).
За результатами розгляду документів, надісланих на погодження, органи, зазначені в абзацах другому-четвертому цього пункту, надають погодження, які у паперовому або електронному вигляді надсилають органу, який видає дозвіл.
У разі ненадання органами, зазначеними в абзацах другому і третьому цього пункту, позитивної або негативної відповіді щодо погодження за результатами розгляду на найближчій сесії (але у будь-якому разі не пізніше ніж через 90 календарних днів з дати отримання документів від органу з питань надання дозволу) вважається, що надання дозволу ними погоджено (абзац 9 пункту 9 Порядку №615).
У разі ненадання Мінприроди погодження протягом 30-денного строку вважається, що надання дозволу ним погоджено (абзац 11 пункту 9 Порядку №615).
Згідно абзаців 1 - 2 пункту 25 Порядку № 615 про надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, видачу дубліката, анулювання дозволу та внесення змін до нього орган з питань надання дозволу видає наказ, а Рада міністрів Автономної Республіки Крим - розпорядження.
З метою попереднього розгляду матеріалів щодо надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, анулювання дозволів та внесення до них змін Державна служба геології та надр України або Рада міністрів Автономної Республіки Крим відповідно до повноважень утворює комісію з питань надрокористування та затверджує положення про неї.
Наказ Державної служби геології та надр України про надання дозволу розміщується протягом п`яти днів на офіційному веб-сайті Державної служби геології та надр України (абзац 5 пункту 25 Порядку №615).
Наказ Державної служби геології та надр України та розпорядження Ради міністрів Автономної Республіки Крим про зупинення, анулювання, відмову в наданні чи продовження строку дії дозволу розміщується протягом п`яти робочих днів на офіційному веб-сайті відповідного органу (абзац 7 пункту 25 Порядку №615).
Наведені положення пункту 25 Порядку №615 кореспондують пункту 7 Положення про державну службу геології та надр України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року №1174, за змістом якого, Держгеонадра у межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України і постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України і наказів Мінприроди видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує та контролює їх виконання.
Таким чином, рішення про надання спеціального дозволу на користування надрами або про відмову у наданні такого дозволу оформляється розпорядчим індивідуальним правовим актом - наказом Держгеонадр, а відтак такі рішення не можуть оформлятися листами у відповідь на заяву заявника. До того ж прийняттю будь-якого із вказаних рішень має передувати визначена Порядком №615 процедура.
Судом встановлено, що листом Держгеонадр без номер та без дати, отриманого позивачем 18 вересня 2017 року повернено пакет документів та повідомлено про те, що у наданні зазначеного спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Укргазвидобування» відмовлено відповідно до пункту 19 Порядку та зазначено, що підпункт 13 пункту 8 Порядку виключено постановою КМУ від 06 квітня 2016 року №277.
Листом Держгеонадр, отриманим позивачем 24 жовтня 2018 року №09/14798-01 на заяву від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400 з доданими до неї документами повідомлено, що за результатами опрацювання питання щодо можливості надання спеціального дозволу на користування надрами за принципом зворотної дії нормативно-правового акта, необхідно зауважити, що в Україні законодавчого визначення (дефініції) поняття зворотної дії нормативно-правового акта відсутнє, в той час як цей термін законодавець інколи використовує у законодавстві; за загальним правилом вважається, що зворотна дія нормативно-правового акта у часі - це здатність поширювати праворегулятивний вплив на відносини, що виникли до набрання ним чинності і тривають після набрання ними чинності. З урахуванням того, що при прийняття постанови КМУ від 06 квітня 2016 року №277 законодавцем не встановлено можливість застосовувати положення Порядку, що були виключені, до відносин, які виникли або продовжують існувати після набрання нею (постановою КМУ №277) чинності, право суб`єктів господарювання на отримання спеціальних дозволів на підставі підпункту 13 пункту 8 Порядку припинилось з моменту набрання чинності пункту 2 постанови, а саме, з 01 квітня 2017 року незалежно від правовідносин, що існували між Держгеонадрами та такими суб`єктами господарювання. На виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 червня 2018 року у справі №826/14513/17 заяву з пакетом документів товариства щодо отримання вищезазначеного дозволу розглянуто на засіданні Комісії з питань надрокористування від 30 серпня 2018 року №9/2018 та позитивного рішення не прийнято. Враховуючи викладене, повернуто позивачу заяву з пакетом документів.
При цьому, Держгеонадрами відповідне рішення у формі наказу, яке повинно бути протягом 5 (робочих) днів розміщене на офіційному веб-сайті Державної служби геології та надр України, за наслідками отримання заяви позивача прийнято не було, що не спростовано відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, під час судового розгляду справи.
У зв`язку з цим суд вважає, що листи відповідача, складені у відповідь на заяву позивача про надання спеціального дозволу на користування надрами відповідно до підпункту 13 пункту 8 Порядку №615, за формою не може вважатись «відмовою» у розумінні норм чинного законодавства України.
При цьому суд звертає увагу, що позовна вимога про визнання протиправною відмови Державної служби геології та надр України, оформленої листом від 22 жовтня 2018 року №21134/03/12-18 про відмову у наданні позивачу спеціального дозволу на користування надрами за заявою, поданою листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400, є необґрунтованою та задоволенню не підлягає, оскільки фактично рішення про вказану відмову, оформлене належним чином, відсутнє.
Натомість, враховуючи встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що відповідач припустився протиправної бездіяльності щодо нездійснення розгляду та прийняття рішення у встановлені законом строк і спосіб з приводу заяви АТ «Укргазвидобування», поданої разом з листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400, а тому суд вважає правомірними та обґрунтованими вимоги позивача в частині про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо нездійснення розгляду та прийняття рішення у встановлений строк з приводу заяви АТ «Укргазвидобування», поданої листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400, щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області строком дії на 20 років.
Стосовно позовної вимоги про зобов`язання відповідача вчинити дії з надання АТ «Укргазвидобування» спеціального дозволу на користування надрами за заявою, поданою листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400, шляхом надання АТ «Укргазвидобування» такого спеціального дозволу, суд зазначає наступне.
Як зазначено вище, відповідачем не було належним чином розглянуто заяву ПАТ «Укргазвидобування», у зв`язку з чим, належним способом захисту права та охоронюваних законом інтересів позивача у межах спірних правовідносин, у силу пункту 10 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, є зобов`язання Держгеонадр повторно розглянути заяву ПАТ «Укргазвидобування», поданої разом з листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400, щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області строком дії на 20 років, у встановленому законодавством порядку, з урахуванням висновків суду. У той же час, заявлена позовна вимога зобов`язального характеру наразі є передчасною.
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного суду від 03 листопада 2021 року у справі № 826/14514/17.
Згідно з частиною першою статті 9, статтею 72, частинами першою, другою, п`ятою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до частин першої, третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки в даному випадку суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог, то судові витрати підлягають частковому відшкодуванню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 2, 5-11, 73-77, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов Акціонерного товариства «Укргазвидобування» задовольнити частково.
2. Визнати протиправною бездіяльність Державної служби геології та надр України щодо нездійснення розгляду та прийняття рішення у встановлений строк з приводу заяви Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування», поданої разом з листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400, щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області строком дії на 20 років.
3. Зобов`язати Державну службу геології та надр України (код ЄДРПОУ 37536031; адреса: 03680, м. Київ, вул. Антона Цедіка, буд. 16) повторно розглянути заяву Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» (код ЄДРПОУ 30019775; адреса: 04053, м. Київ, вул. Кудрявська, буд. 26/28), поданої разом з листом від 26 серпня 2016 року №3/2-01-6400, щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Ліщинської площі, розташованої в межах Жидачівського району Львівської області та Рогатинського району Івано-Франківської області строком дії на 20 років, у встановленому законодавством порядку, з урахуванням висновків суду.
4. В решті позовних вимог відмовити.
5. Стягнути на користь Акціонерного товариства «Укргазвидобування» (код ЄДРПОУ 30019775; адреса: 04053, м. Київ, вул. Кудрявська, буд. 26/28) витрати по сплаті судового збору у розмірі 2643,00 грн (дві тисячі шістсот сорок три гривень 00 коп) за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби геології та надр України (код ЄДРПОУ 37536031; адреса: 03680, м. Київ, вул. Антона Цедіка, буд. 16).
Рішення набирає законної сили у порядку, встановленому в статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції в порядку, визначеному статтями 293, 296, 297 Кодексу адміністративного судочинства України протягом 30 днів з моменту складення повного тексту
Суддя: Н.А. Добрівська