Постанова № 10747621, 26.07.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2010
Номер справи
2а-3124/10/2370
Номер документу
10747621
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-3124/10/2370 26.07.2010 р. м. Черкаси

09 год. 55 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гаращенка В.В.,

при секретарі Бондар Т.П.,

за участю:

представника позивача: Шевченко А.Л. за довіреністю;

представника відповідача: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення економічних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Державна інспекція з контролю за цінами у Черкаській області звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення економічних санкцій в сумі 8248 грн. 50 коп.

Позов мотивований тим, що відповідачем порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення»від 30.10.2009 року № 1154 шляхом завищення гранично встановленої ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення, в результаті чого необґрунтовано одержано суму виручки, що склала 2749 грн. 50 коп.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві та доданих документах.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не зявився, письмове заперечення на позов не надав, свого представника не направив, про причини неявки не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець 14.09.2000 року, про що державним реєстратором Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області за №2 345 017 0000 000717, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Державна інспекція з контролю за цінами у Черкаській області є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є регулювання та сприяння ефективному веденню економічної діяльності, що у розумінні положень статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України відповідає ознакам суб'єкта владних повноважень.

Законодавство України про ціноутворення складається з Закону України "Про ціни і ціноутворення" від 03.12.1990 року № 507-ХІІ (далі «Закон № 507-ХІІ») та інших актів законодавства України, що видаються відповідно до цього Закону.

Стаття 4 Закону № 507-ХІІ визначає повноваження Кабінету Міністрів України в галузі ціноутворення, зокрема визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами).

Частиною 1 статті 8 Закону № 507-ХІІ визначено, що державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.

Відповідно до ст. 13 Закону № 507-XII та Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 року № 1819, на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

У звязку з чим позивачу надано право проводити перевірки документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, а також одержувати необхідні довідки, приймати рішення про застосування передбачених чинним законодавством економічних санкцій за порушення порядку встановлення і застосування цін.

Так, державною інспекцією з контролю за цінами у Черкаській області 12 травня 2010 року проведена перевірка аптечного кіоску фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, який здійснює роздрібну торгівлю медичними й ортопедичними виробами, щодо дотримання державної дисципліни цін відповідно до норм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби і вироби медичного призначення»від 30.10.2009 року № 1154.

За результатами перевірки складено акт від 12.05.2010 року № 1082.

В ході перевірки встановлено, що відповідач, в порушення вимог постанови КМУ від 30.10.2009 року № 1154, застосовував завищені торгівельні надбавки на маски одноразового використання, внаслідок чого необґрунтовано одержав виручку в розмірі 2749 грн. 50 коп.

Позивачем встановлено, що 05 листопада 2009 року відповідач придбав у приватного підприємця ОСОБА_3 1900 штук масок одноразового використання по ціні 1 грн. 85 коп. за одну штуку, що підтверджується накладною №27 від 05.11.2009 року.

Станом на 07.11.2009 року відповідач реалізував 1833 шт. масок по ціні 2 грн. 50 коп. за одну штуку, в результаті чого отримав виручку в сумі 4582 грн. 50 коп. Реалізація вказаної кількості масок та факт отриманої виручки підтверджується наданими поясненнями продавця фармацевта та головного бухгалтера відповідача.

Переліком лікарських засобів і виробів медичного призначення, на які встановлюються граничні оптово-відпускні та роздрібні ціни відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 року № 1154 визначено, що роздрібна ціна на маску одноразового використання станом на 07.11.2009 року складає - 1 грн. за штуку.

В той же час, відповідач фактично реалізовував маски одноразового використання по ціні 2 грн. 50 коп., тобто на 1 грн. 50 коп. завищив ціну від встановленого граничного рівня.

Отже, загальна сума необґрунтовано отриманої виручки склала 2749 грн. 50 коп. (4582 грн. 50 коп. 1833 грн. = 2749 грн. 50 коп.).

Відповідно до ст. 13 Закону № 507-ХІІ державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Відповідно до ст. 14 Закону України № 507-ХІІ вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

За матеріалами перевірки, керуючись ст. 14 Закону України № 507-ХІІ та Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, позивачем прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 17.05.2010 року № 75 на загальну суму 8248 грн. 50 коп., в т.ч. штраф в сумі 5499 грн. і сума необґрунтовано отриманої виручки 2749 грн. 50 коп., яке разом з вимогою щодо усунення порушень законодавства про порядок встановлення і застосування цін від 17.05.2010 року № 1629 та претензією від 17.05.2010 року № 1630 направлено відповідачу.

Станом на 18.06.2010 року рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області від 17.05.2010 року № 75 відповідачем не виконано і у встановленому законодавством порядку не оскаржено, економічні санкції не сплачені.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення даного позову повністю.

Керуючись ст.ст. 17, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) у дохід бюджету через державну інспекцію з контролю за цінами в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 22791597) економічні санкції в сумі 8248 (вісім тисяч двісті сорок вісім) грн. 50 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови з дня складення та підписання її повного тексту. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяВ.В. Гаращенко