Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-4884/09/0770
рядок статзвіту 6.6.4
код - 01
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Калинич Я.М.
при секретарі судового засідання - Краснової О.Р.
за участю:
представника позивача Барановської В.В. (довіреність № 3489/10/10 від 25 травня 2009 року)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "МЖК "Закарпаття" про стягнення податкового боргу в сумі 259 516, 35 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - суб'єкт владних повноважень Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "МЖК "Закарпаття" про стягнення податкового боргу в сумі 259 516, 35 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримала та просила суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у Свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
У судовому засіданні встановлено, товариство з обмеженою відповідальністю "МЖК "Закарпаття" зареєстроване та здійснює діяльність як юридична особа, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
16 березня 2009 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання відповідачем вимог податкового законодавства. В результаті даної перевірки виявлено порушення, про що складено акт № 636/23-1/10/22089549 від 16 березня 2009 року про результати виїзної планової перевірки товариства "МЖК "Закарпаття" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2007 року по 30 червня 2008 року. На основі вказаного акту прийнято податкове повідомлення - рішення від 20 березня 2009 року № 0000862341/0, яким визначено обов'язкову до сплати суму по податку на додану вартість у загальному розмірі 171 300, 00 грн. в тому числі за основним платежем - 114 200, 00 грн. та за штрафними санкціями - 57 100, 00 грн.
Окрім того, 10 червня 2009 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області проведено перевірку дотримання товариством з обмеженою відповідальністю "МЖК "Закарпаття" вимог податкового законодавства. В результаті перевірки виявлено порушення, про що складено акт № 1215/15-2 від 10 червня 2009 року про результати проведення перевірки дотримання податкового законодавства. На основі вказаного акту прийнято податкове повідомлення - рішення від 19 червня 2009 року №0002571640/0, яким відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму по податку на додану вартість у розмірі 45 363, 22 грн.
11 червня 2009 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання відповідачем вимог законодавства, в результаті якої виявлено порушення, про що складено акт № 8319/15-1 від 11 червня 2009 року про результати проведення перевірки дотримання податкового законодавства. На основі вказаного акту прийнято податкові повідомлення - рішення від 16 червня 2009 року № 0004561540/0, яким на підставі Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 13 953, 50 грн. та № 0004571540/0 - на суму 653, 20 грн.
У відповідності до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та 4.3 статті вказаного Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.
Відповідно до ч. 3 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вищевказаного Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" - пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 платник зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідачем вищевказані суми не оскаржувалися ні в адміністративному ні в судовому порядку, а тому є узгодженими.
Крім того, відповідачем до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді подано розрахунок земельного податку на 2009 рік, яким визначено зобов'язання у сумі 7 612, 50 грн., розрахунок земельного податку на 2009 рік - на суму 594, 58 грн., декларацію з податку на прибуток підприємства за ІІІ квартал 2009 року - на суму 25, 00 грн., податкові декларації з податку на додану вартість, якими визначено наступні зобов'язання - грудень 2008 року - 9 379, 00 грн., лютий 2009 року - 3, 00 грн., серпень 2009 року - 9 296, 00 грн.
У відповідності до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фндами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену ним у податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 вищевказаного Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання не сплачена платником податків у визначені Законом строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області, на підставі пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача направлені податкові вимоги № 1/1144 від 03 жовтня 2008 року вручена - 07 жовтня 2008 року та № 2/1392 від 06 листопада, які виконані не були.
У відповідності до пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу, про що складено акт № 527/24-0 про неможливість вручення другої податкової вимоги.
Згідно з вимогами пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. вищевказаного Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави і коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області - задоволити повністю.
2.Присудити до стягнення з відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "МЖК "Закарпаття" (88000, вул. Перемоги, буд. 267, кв. 24, м. Ужгород, Закарпатська область, ідентифікаційний код 22089549, р/р 26047253 в "Райфайзен бан Аваль" м. Ужгород, МФО 312345 ) на користь державного бюджету податковий борг за рахунок активів в сумі 259 516 (двісті п'ятдесят дев'ять тисяч п'ятсот шістнадцять) грн. 35 (тридцять п'ять) коп.
Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Калинич Я. М.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 05 липня 2010 року
Суддя Калинич Я. М.