Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 серпня 2010 р. справа № 2а-14000/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Головіної К.І.
при секретаріПотапенко О.М.
за участю представника позивача Остапенко Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом прокурора Кіровського району м. Донецька в інтересах держави в особі Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми дотацій, виплачених на працевлаштування у розмірі 26803,89 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Кіровського району м. Донецька в інтересах держави в особі Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми дотацій, виплачених на працевлаштування у розмірі 26803,89 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що проведеною перевіркою прокуратурою Кіровського району м. Донецька встановлено, що між позивачем та фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 укладено договір № 2-2008 від 29.05.2008 року строком на два роки про працевлаштування безробітної ОСОБА_3 з наданням дотації. 30.05.2008 року ОСОБА_2 уклала з ОСОБА_3 трудовий договір, після чого позивачем на підставі довідок про нарахування та виплату заробітної плати була надана дотація на покриття фактичних витрат на заробітну плату ОСОБА_3 у розмірі 26803,89 грн. 25.02.2010 року вказаний договір було розірвано на підставі п. 1 ст. 36 КзпП України. Відповідач порушила гарантії зайнятості особи, працевлаштованої за направленням Фонду, що в свою чергу потягло порушення умов договору № 2-2008 від 29.05.2008 року. Просив стягнути з ОСОБА_2 на користь позивача суму дотації, виплаченої на працевлаштування ОСОБА_3 у розмірі 26803,89 грн.
Прокурор у судове засідання не зявився, про дату час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи у його відсутність до суду не надходило. За таких обставин суд вважає можливим розглянути справу у відсутність прокурора за участю представника позивача.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги, просила задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявилася, про дату, час та місце судового розгляду повідомлялася належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про отримання судової повістки, причин неявки не повідомила. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи у її відсутність до суду не надходило. За таких обставин суд вважає можливим розглнути справу у відсутність відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.
Прокурор Кіровського району м. Донецька представляє інтереси держави в особі Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України, який в свою чергу є субєктом владних повноважень.
Судом встановлено, що позивач Донецький міський центр зайнятості підпорядковується Донецькому обласному центру зайнятості.
Відповідно до ст. 8 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією.
Відповідач фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрована виконавчим комітетом Донецької міської ради 17.05.2000 року, внесена до Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців (а. с. 17).
Судом встановлено, що 29.05.2008 року між Донецьким міським центром зайнятості робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та ОСОБА_2 укладений договір № 2-2008 строком на два роки про працевлаштування безробітної ОСОБА_3 з наданням дотації (а. с. 5-6).
30.05.2008 року відповідач уклала з ОСОБА_3 трудовий договір на невизначений строк, який зареєструвала у Кіровського-Петрівській міжрайонній філії Донецького міського центру зайнятості (а. с. 9).
У судовому засіданні встановлено, що позивач на виконання умов договору № 2-2008 на підставі довідок про нараховану та виплачену заробітну плату особі, прийнятій за направленням державної служби зайнятості, надав ОСОБА_2 дотацію на покриття фактичних витрат на заробітну плату ОСОБА_3 Сума дотації склала 26803,89 грн.
Також, судом встановлено, що 25.02.2010 року трудовий договір між відповідачем та працівником був розірваний на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України.
Відповідно до п. 3 Договору № 2-2008 від 29.05.2008 року протягом дії цього договору роботодавець не має права розірвати трудовий договір з працівником у звязку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, органзації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін.
Згідно п. 5 вказаного Договору роботодавець зобовязаний повернути Центру зайнятості суму одержаної дотації в повному обсязі з урахуванням індексанції на рівень інфляції у разі порушення гарантій зайнятості осіб (розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості, до закінчення двох років з дня працевлаштування у звязку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП України), через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (ч. 3 ст. 38 КЗпП України) та використання дотації з порушенням законодавства.
Відповідно до ст. 30 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Фондом може надаватися дотація роботодавцям для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце, у розмірі витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб в розрахунку на рік.
Згідно Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001 року № 1 дотація може надаватися роботодавцю за умови працевлаштування на строк понад два роки безробітних, які перебували на обліку в державній службі зайнятості як безробітні не менше 1 місяця.
Дотація надається щомісячно протягом року в розмірі фактичних витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб, але не вище за середній рівень заробітної плати за всіма видами економічної діяльності у відповідній області за місяць, за який нараховано заробітну плату.
Дотація надається за умови, що трудовий договір з цим працівником не буде розірвано у звязку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін протягом двох років.
У разі розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості, до закінчення двох років з дня працевлаштування у звязку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП України), через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (ч. 3 ст. 38 КЗпП України), а також у разі встановлення недостовірності поданих роботодавцем даних, використання дотації з порушенням законодавства центр зайнятості припиняє виплату дотації.
Роботодавець несе відповідальність за забезпечення гарантії зайнятості осіб, прийнятих на роботу з наданням роботодавцю дотації, достовірність даних, що є підставою для визначення розміру дотації, та використаннядотації.
У разі порушення гарантій зайнятості осіб (розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості, до закінчення двох років з дня працевлаштування у звязку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП України), через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (ч. 3 ст. 38 КЗпП України) та використання дотації з порушенням законодавства роботодавець повертає суму одержаної дотації в повному обсязі з урахуванням індексації на рівень інфляції.
Протягом двох робочих днів після прийняття рішення про відшкодування коштів роботодавцем центр зайнятості надсилає роботодівцю рекомендованим листом повідомлення про необхіднять повернути кошти протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем на адресу ОСОБА_2 було надіслано повідомлення рекомендованим листом про необхідність повернути дотацію, що була перерахована на покриття фактичних витрат на заробітну плату ОСОБА_3, згідно договору № 2-2008 від 29.05.2008 року у розмірі 26803,89 грн. (а. с. 10-13).
На час розгляду справи відповідачем не була повернута дотація у вказаному розмірі.
Враховуючи вищевказане, суд вважає необхідним задовольнити позов прокурора Кіровського району м. Донецька в інтересах держави в особі Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми дотацій, виплачених на працевлаштування у розмірі 26803,89 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, 167, 185, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов прокурора Кіровського району м. Донецька в інтересах держави в особі Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми дотацій, виплачених на працевлаштування у розмірі 26803,89 грн..
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, п/р НОМЕР_2 в ДОФ Укрсоцбанку, МФО 334011, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (р/р 37176002002327 в ГУ ДК України в Донецькій області, МФО 834016, ЗКПО 25671511) суму дотації у розмірі 26803 (двадцять шість тисяч вісімсот три) грн. 89 коп.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 02 серпня 2010 року.
Повний текст постанови складений 06 серпня 2010 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Головіна К.І.