Єдиний державний реєстр судових рішень
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
18 листопада 2022 рокуСправа №160/14159/22Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Горбалінський В.В., розглянувши клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про продовження строку для подання відзиву,-
ВСТАНОВИВ:
13.09.2022 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить:
- визнати неправомірною Рішення Комісії при головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 046150006731 від 08.12.2021 року про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 на пільгових умовах згідно Списку № 2 в періоди праці -з 22.02.1983 по 31.10.1983 рік на посаді шліфувальником замків та обробці в трубопрокатному цеху №1,-3 місяців та 9 днів. На «Нікопольському південнотрубному заводі» у ТОВ «Плата Трейдінг Лімітед»: -з 11.07.2005 року по 30.11.2005 року на посаді машиніста бульдозера Т-130 ЦКПШВ - 4 місяці та 19 днів; з 01.12.2005 року по 04.12.2006 року на посаді машиніста бульдозера дільниці малої механізації - 1 рік та 3 дні; з 05.12.2006 року по 06.02.2007 року на посаді машиніста бульдозера Т-130 «ЄвромонтажПівГЗК» в ТОВ «Криворізька Будівельно Монтажна Компанія» - 2 місяці та 1 день; з 03.03.2009 року по 31.07.2013 року працював монтажником по монтажу стальних та залізобетонних конструкцій на підприємстві ПАТ «Криворізька Будівельна Компанія» - 5 років 4 місяці та 28 днів; з 01.08.2013 року по 31.07.2017 року на тій же посаді в ТОВ «Криворізька Будівельна Компанія» - 3 роки та 11 місяців;
- зобов`язати Пенсійний фонд України в Дніпропетровській області призначити пенсію на пільгових умовах згідно Списку № 2 ОСОБА_1 за періоди роботи -з 22.02.1983 по 31.10.1983 рік на посаді шліфувальником замків та обробці в трубопрокатному цеху №1,-3 місяців та 9 днів. На «Нікопольському південнотрубному заводі» у ТОВ «Плата Трейдінг Лімітед»: -з 11.07.2005 року по 30.11.2005 року на посаді машиніста бульдозера Т-130 ЦКПШВ - 4 місяці та 19 днів; з 01.12.2005 року по 04.12.2006 року на посаді машиніста бульдозера дільниці малої механізації - 1 рік та 3 дні; з 05.12.2006 року по 06.02.2007 року на посаді машиніста бульдозера Т-130 «ЄвромонтажПівГЗК» в ТОВ «Криворізька Будівельно Монтажна Компанія» - 2 місяці та 1 день; з 03.03.2009 року по 31.07.2013 року працював монтажником по монтажу стальних та залізобетонних конструкцій на підприємстві ПАТ «Криворізька Будівельна Компанія» - 5 років 4 місяці та 28 днів; з 01.08.2013 року по 31.07.2017 року на тій же посаді в ТОВ «Криворізька Будівельна Компанія» - 3 роки та 11 місяців, з моменту подання заяви на призначення пенсії, а саме з 16. 01.2021 року.25.05.2022 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі та призначено розгляд останньої за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи та встановлено відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
19.09.2022 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
15.11.2022 року Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із клопотанням, в якому просить продовжити відповідачу процесуальний строк для подання відзиву на позовну заяву у справі №160/14159/22 та копії пенсійної справи ОСОБА_1 .
В обгрунтування вказаного клопотання зазначено, що відповідачу необхідний додатковий час для направлення відзиву по справі та копії пенсійної справи позивача.
Вирішуючи вказане клопотання по суті, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1-3 ст.121 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.
Враховуючи обставини, наведені відповідачем у клопотанні про продовження строку для подання відзиву, з метою повного та всебічного розгляду адміністративної справи, враховуючи необхідність витребування у відповідача копії пенсійної справи, суд дійшов висновку про продовження Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області строку для надання відзиву по справі та копії пенсійної справи ОСОБА_1 на 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали суду.
Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч.1 ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, провадження у справі відкрито 19.09.2022 року, а строк розгляду справи спливає 18.11.2022 року.
З огляду на вищевикладене, з метою повного та всебічного розгляду адміністративної справи та необхідності дослідження витребуваних у відповідача документів, суд дійшов висновку про продовження строку розгляду справи на 30 днів.
Керуючись статтями 121, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про продовження строку для подання відзиву та копії пенсійної справи позивача задовольнити.
Продовжити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області строк для подання відзиву по адміністративній справі №160/14159/22 та копії пенсійної справи ОСОБА_1 на 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали суду.
Продовжити строк розгляду адміністративної справи №160/14159/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії на 30 днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Горбалінський
Судове рішення № 107426346, Дніпропетровський окружний адміністративний суд було прийнято 18.11.2022. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 160/14159/22. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: