Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №201/9222/22
Провадження № 3/201/3976/2022
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2022 року м. Дніпро
Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Батуєв О.В, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, відносно ОСОБА_1 , громадянина України, керівника ПП «Антисептик 0-1»ліквідатора ТОВ «БАДМ-Б», який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , притягнутого за ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Посадовою особою відділу позапланових перевірок з інших податків управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області складено протокол № 688 від 02 листопада 2022 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-2 КУпАП в якому зазначено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення: порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановлено законом порядку ведення податкового обліку, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення вважаю, що він разом із доданими документами підлягає поверненню для належного оформлення до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, при цьому виходжу з наступних підстав.
Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження.
Відповідно дост.251КУпАП,доказами всправі проадміністративне правопорушення,є будь-якіфактичні дані,на основіяких увизначеному закономпорядку орган(посадоваособа)встановлює наявністьчи відсутністьадміністративного правопорушення,винність даноїособи вйого вчиненніта іншіобставини,що маютьзначення дляправильного вирішеннясправи.Ці данівстановлюються протоколомпро адміністративнеправопорушення,поясненнями особи,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності,потерпілих,свідків,висновком експерта,речовими доказами,показаннями технічнихприладів татехнічних засобів,що маютьфункції фото-і кінозйомки,відеозапису,у томучислі тими,що використовуютьсяособою,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності,або свідками,а такожпрацюючими вавтоматичному режимі,чи засобівфото-і кінозйомки,відеозапису,у томучислі тими,що використовуютьсяособою,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності,або свідками.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255цього Кодексу.
У відповідності до вимог ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, складання протоколу - це процесуальні дії суб`єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та в силу положень статті 251 КУпАП, є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності, однак сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути вирішальним доказом винуватості.
Крім того, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутня дата та час порушення, а лише зазначено: «49005, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, Соборний р-н, вул. Панікахи, буд. 2, копр.12, кв.(офіс) 426, порушення зафіксовані актом від 02.11.2022 № 2172/04-36-07-07/39273420», що суперечить вимогам законодавства до складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищевикладене вважаю, що складення, оформлення та підготовка до розгляду даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а вказані вище недоліки не можуть бути усунені в суді, у зв`язку з чим вважаю необхідним направити дану справу про адміністративне правопорушення до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 245, 268, 277, 278, 283 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-2 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області для оформлення належним чином.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В.Батуєв